Fridge magnet wooden gears

З турботою про природу

  • Подобається5Не подобається
  • 17 Квітня 2009 р

«Екологічні знання потрібні не для того, щоб досліджувати природу, а щоб її оберігати» – під таким девізом на базі Сумівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, яка є опорною з питань екологічного виховання, і ра - йонним центром екологічної освіти та інформації відбувся районний семінар-практикум для учителів біології та конкурс «Юний дослідник» для учнів загальноосвітніх шкіл.
Вчителі відвідали урок біології в 9 класі на тему «Людина та довкілля», який провела вчителька біології В.В. Бабій, застосувавши цікаві експериментально-дослідницькі проектні технології.

Діти, які попередньо за завданням обстежили територію села, берег річки П. Буг, його притоки, джерела, криниці і прийшли до висновку, що довкілля в небезпеці, висловили свої пропозиції щодо його захисту.
Поки учителі були на уроці, вчитель Т.І. Баюра та учениця 7 класу Н.Шевчук разом з однокласниками проводили екологічний тренінг у формі екологічної гри «Прибулець і довкілля». З кожної школи району прозвучав голос дитини на захист рідної природи.
А потім юні дослідники захищали свої творчі доробки з питань охорони здоров’я, охорони навколишнього середовища, рослинництва, тваринництва, народознавства. Всі підготувалися дуже гарно, журі було важко визначити переможця.
Цікавою формою роботи під час семінару став круглий стіл за участю начальника відділу освіти Бершадської РДА Л.Т. Почвірної, завідуючої РМК А.Г. Філімонової, директора СЮН З.П. Панченко та делегації науковців Уманського державного педагогічного університету у складі кандидата біологічних наук, доцента, керівника лабораторії «Екологія і освіта» Г.Є. Гончаренко, кандидата біологічних наук, декана природничо-біологічного факультету Л.М. Містрюкової, кандидата біологічних наук, доцента, заступника декана з наукової роботи І.В. Красноштана та заступника декана з виховної роботи, аспіранта С.Л. Грабовської.
Всі учасники семінару обмінялися досвідом роботи, науковцями були дані цінні настанови організації і проведення дослідницької роботи з учнями та викладання біології в школі. Діти в цей час були учасниками інтелектуального екологічного калейдоскопу «Красу планети збережем», який організувала вчителька А.І. Бурянчик. Завершилася робота цікавою екскурсією шкільним дендрарієм, яку провела група екскурсоводів клубу «Паросток», та спільною акцією «Посади своє дерево».
Буде рости алея берізок і нагадувати про спільну роботу, спрямовану на захист довкілля, рідної природи, всіх – і дітей, і дорослих.

Галина ГУЗ, директор Сумівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Відкритий лист панам Демченку, Козорізу і не тільки</b><br />Вельмишановні панове Борисе та Анатолію! Зізнаюсь, що я, з очікуваною цікавістю ознайомився з наперед анонсованими...
2 фото   
<b>В Житомирі презентували книгу спогадів про В. Кавуна</b><br />5 травня у Житомирській облдержадміністрації відбулася презентація книги спогадів про Василя Кавуна «Живий у пам’яті...
3 фото   
<b>Ювілейне свято молодої держави відзначила Бершадщина</b><br />Наша держава відзначила важливу, знаменну дату в багатовіковій історії народу &ndash; двадцяту річницю проголошення...
2 фото   
<b>Годованець Ганна Дмитрівна</b><br />Мандрик-Годованець Ганна Дмитрівна Народилася 21 травня 1926 року в сімї селянина в с. Романівці. Батьки займалися...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Крушинівка
Пугач Терентій Порфирович (1914) 1914 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Колишнє містечко, в якому переважали дрібні ремісники і селяни, пригноблені нужденністю й позбавлені людських прав, перетворилося в сучасне соціалістичне місто з суцільною письменністю. Про здоров'я трудящих піклуються понад 50 лікарів, які працюють у 2 лікарнях, а також медпрацівники інших медичних закладів. Діти шкільного віку навчаються в 2 середніх школах, восьмирічці та в школі-інтернаті.... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

З турботою про природу - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники