Яка рада - така й громада!

 • Подобається3Не подобається
 • 24 Вересня 2010 р

На знімку (зліва направо): керівник ПП «Тандем» Віктор Петрович Шевченко, сільський голова Іван Дмитрович Прудченко і завідуюча дитячим садком Галина Федорівна Щерба сфотографувалися з групою діток на згадку про день відкриття цього дошкільного закладу після капітального ремонту. Фото Руслана БАЙДАЛЮКА.

Дитячий садок у Бирлівці, в якому вже більше трьох десятиліть завідуючою Г.Ф. Щерба, усі ці роки був одним з кращих у районі. Тепер його взагалі вже не впізнати. Навіть не вкладається в уяві, як можна було всього за два місяці здійснити такий об’єм робіт, які тут виконано під час капітального ремонту.

Справа в тому, що проект громади «Енергозберігаючі заходи у дитячому садку» виконується тут в рамках проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який фінансується Європейським Союзом та співфінансується програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй, Бершадською райдержадміністрацією та районною радою, Бирлівською сільською радою, громадською організацією «Разом до спільної мети». Термін виконання даного проекту при вартості його робіт до двохсот тисяч гривень був установлений до 30 листопада 2010 року, і, здавалося б, можна було і не поспішати. Але, усвідомлюючи його важливість і значення для громади, робилося все, щоб вже по завершенню другої декади вересня батьки могли привести своїх діток у цей заклад.
Кажуть, коли взялися за заміну вікон на пластикові та за реконструкцію системи опалення, сільський голова І.Д.
Прудченко особисто підібрав котел на твердому паливі з коефіцієнтом корисної дії до 86 відсотків, будучи учасником однієї з виставок у Києві.
Завідуюча Г.Ф. Щерба, як і весь колектив дитячого садка, дякують за розуміння і підтримку приватному підриємству «Тандем» на чолі з досвідченим керівником В.П.
Шевченком, спеціалісти якого швидко і якісно виконали всі роботи. А сільський голова І.Д. Прудченко особливо підкреслив, що В.П. Шевченко більшість робіт здійснював зі своїми працівниками навіть при затримці з фінансуванням, тобто в борг. А ще керівник громади висловив подяку спонсорам, у ролі яких виступили Бершадська філія ЗАТ «Зернопродукт МХП», птахокомбінат «Бершадсь кий», колектив ковбасного цеху, який очолює І.Г. Демчук, та ще деяким приватним підприємствам, а також батькам вихованців даного дошкільного закладу. А на яку суму виконано робіт власними силами його колективу та батьків – вже і не порахувати.
Не можна не відзначити, що за останніх чотири з половиною роки по селу у розвиток соціальної інфраструктури вкладено більше мільйона гривень. Єдиний пріоритет даної громади перед іншими в тому, що вона межує з райцентром, тому на її території має відповідну ціну кожний метр землі, в тому числі і несільськогосподарського призначення. А звідсіля і грошові надходження.
При населенні у Бирлівці 2320 жителів, у даному дитячому закладі виховується до 60 діток, і заяви від батьків продовжують надходити, що спонукає вже думати про його розширення.
Недаремно сільський голова обіцяв подарувати діткам ще й систему «Караоке».
Тепер у капітально відремонтованому приміщенні вже немає жодного куточка, який би пустував. Тут і кімнати народо знавства, і театралізованої діяльності, і медична.
Немає, здається, жодного квадратного метра, якого б не торкнулася чиясь рука із цього пречудового колективу, в тому числі і на подвір’ї, хоч опоряджувальні роботи після ремонту ще тривають. На один дітодень тут витрачається 38-41 гривня, плата ж батьків за перебування дітей у садку швидше символічна.
От і нічому дивуватися, що дітки, відчуваючи таку турботу про себе, з охотою відвідують його.
А от щодо допомоги сільському ФАПу, то можна сказати, що то вже окрема програма з боку сільського голови І.Д. Прудченка. Беззмінний впродовж трьох десятиліть завідуючий цим ФАПом В.Д. Гончар розповів, що тільки у цьому році на його ремонт сільською радою виділено 37 тисяч гривень. «Якби так було щороку, – жартував Віктор Данилович, – ми могли б бути кращі в області». І це, мабуть, справді так, бо у кожному кабінеті тепер навісні стелі, реконструйовано систему опалення, упорядковується подвір’я. Одним словом, є, здається, все, чого на сьогодні потребує сільська медицина. Особисто сільський голова навіть жалкує, що ФАПи переходять вже у підпорядкування центральної районної лікарні.
Щодо планів на майбутнє, то у Бирлівці мають намір завершити ремонт будинку культури, упорядкувати парк у центрі села, найближчим часом налагодити вуличне освітлення ще на двох вулицях.
Спостерігаючи за такими позитивними змінами, мимоволі зароджується віра в те, ще не тільки тутешній ФАП чи дитячий садок, а і кожна територіальна громада на Бершадщині могли б бути менш проблемними, якби у них вдавалося їх вирішувати так, як це робиться у Бирлівці.
Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Я люблю молоко</b><br />Зовсім недавно у районній газеті розповідалося про семінар на базі устянського господарства, учасниками якого стали...
3 фото   
<b>З нагоди Дня культури та аматорів народного мистецтва</b><br />В районній музичній школі 24 березня відбулись урочистості з нагоди Всеукраїнського дня культури та аматорів...
2 фото   
<b>"...Хочеться, щоб добро таки переважало..."</b><br />Літературною конференцією на таку тему в медичному коледжі закінчилася декада української літератури, присвячена...
15 фото   
<b>КРАСНОСІЛКА</b><br />Село виникло в Х/ІІ столітті на мальовничому місці. Відтак його назвали &quot;Красне село&quot;,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Колісниченко Іван Трохимович (1901) 1901 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.08.44. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Широкого розмаху стахановський рух набув на спиртовому та пивному заводах, меблевій фабриці, маслозаводі, серед робітників артілей. Учасники змагання, маючи значні трудові досягнення на своїх підприємствах, подавали шефську допомогу сільським трудівникам. Ще з довоєнних часів збереглись міцні зв'язки робітничого колективу цукровиків з селянами с. Поташні. Робітники після закінчення... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Яка рада - така й громада! - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення