Fridge magnet wooden gears

Партизанський музей у школі

  • Подобається0Не подобається
  • 17 Липня 2011, 09:00

Недавно у нашій сільській школі відкрився музей партизанської слави. Це дещо нетрадиційно, але виправдано, адже, як відомо, саме у наших місцях вели свою боротьбу славні герої-партизани і підпільники. Звісно, цією тематикою творці музею – а це в основному педагоги школи – не обмежилися. Вони віддали належне і краєзнавству. Доречі, найстаріший документ, що зберігається тут, датований 1893 роком.

…Унікальність музею полягає і в інтер’єрі. Затемнені вікна, зелена підлога, салатові стіни створюють ніби якусь тривожну атмосферу воєнних літ. Увагу відвідувачів, звісно ж, привертає велика картина «У Чорному лісі», створена нашим директором Олегом Петруком. На ній – троє військових на тлі весняного пейзажу. Олег Олексійович розповів, що писав це полотно у ті дні, коли відзначався День Перемоги, і це надихало його на створення картини.

Безперечно, відвідувачі найпершу увагу звертають на макет землянки. Він дуже правдоподібний, і ця землянка, напевно, зручніша, ніж колись були справжні. Адже під час війни партизани не мали часу дбати про зручності. Із деревиною для макета школі допоміг Бершадськийлісгосп, а «фарш» - то вже наших рук справа. Речами допомогли місцеві жителі, дещо виготовили самі.

На дерев’яному столі – житній хліб, глечик з водою, мідний кухлик, кілька «лимонок», навіть грамофон. На підлозі, встеленій сіном, - кирзові чоботи, автомати, на стіні висять каски, шинель, аптечка, іконка і плакат воєнного часу. Цікаво, що все не на місці, як це буває у чоловіків – рушник на ліжку, зброя при вході…

Окремий куточок музею присвячено побуту минулих літ. Старі глиняні глечики, хустки, посуд, рядна, фотознімки – все це збиралося по селу, люди знімали з горищ речі, що вже здавалися непотрібними. Як наслідок – створено макет колишньої хати з усіма речами, які служили нашим землякам із попередніх епох. У музеї багато матеріалів про минуле села, зокрема, про історію школи.

У його створенні допомагало і місцеве ТОВ «Осіївське». Двері музею відкриті для всіх, а найперше – для людей, які цінують і шанують історію.


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Годованець Ганна Дмитрівна</b><br />Мандрик-Годованець Ганна Дмитрівна Народилася 21 травня 1926 року в сімї селянина в с. Романівці. Батьки займалися...
10 фото   
<b>На городі</b><br />
4 фото   
<b>1 червня - Міжнародний день захисту дітей</b><br />У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято - День захисту дітей....
4 фото   
<b>Проблеми освіти, кадрові питання</b><br />Більше місяця минуло відтоді, як Михайло Бурлака був призначений головою райдержадміністрації і склав повноваження...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Лисий Григорій Іванович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 25.10.44. Похов. Східна Пруссія.

З історії Бершаді
Робітники й селяни не припиняли боротьби: готувались нові виступи. Для їх організації в січні 1919 року Бершадський підпільний ревком створив партизанський загін з жителів Бершаді та сусідніх сіл. Командиром призначили голову ревкому В. Кривоходкіна, а комісаром — П. Соболевського. Внаслідок переможного повстання в лютому 1919 року в Бершаді відновлено Радянську владу. Народна влада... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Партизанський музей у школі - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники