…Унікальність музею полягає і в інтер’єрі. Затемнені вікна, зелена підлога, салатові стіни створюють ніби якусь тривожну атмосферу воєнних літ. Увагу відвідувачів, звісно ж, привертає велика картина «У Чорному лісі», створена нашим директором Олегом Петруком. На ній – троє військових на тлі весняного пейзажу. Олег Олексійович розповів, що писав це полотно у ті дні, коли відзначався День Перемоги, і це надихало його на створення картини.
Безперечно, відвідувачі найпершу увагу звертають на макет землянки. Він дуже правдоподібний, і ця землянка, напевно, зручніша, ніж колись були справжні. Адже під час війни партизани не мали часу дбати про зручності. Із деревиною для макета школі допоміг Бершадськийлісгосп, а «фарш» - то вже наших рук справа. Речами допомогли місцеві жителі, дещо виготовили самі.
На дерев’яному столі – житній хліб, глечик з водою, мідний кухлик, кілька «лимонок», навіть грамофон. На підлозі, встеленій сіном, - кирзові чоботи, автомати, на стіні висять каски, шинель, аптечка, іконка і плакат воєнного часу. Цікаво, що все не на місці, як це буває у чоловіків – рушник на ліжку, зброя при вході…
Окремий куточок музею присвячено побуту минулих літ. Старі глиняні глечики, хустки, посуд, рядна, фотознімки – все це збиралося по селу, люди знімали з горищ речі, що вже здавалися непотрібними. Як наслідок – створено макет колишньої хати з усіма речами, які служили нашим землякам із попередніх епох. У музеї багато матеріалів про минуле села, зокрема, про історію школи.
У його створенні допомагало і місцеве ТОВ «Осіївське». Двері музею відкриті для всіх, а найперше – для людей, які цінують і шанують історію.