Fridge magnet wooden gears

Не тільки професія, а й покликання

  • Подобається0Не подобається
  • 25 Липня 2011, 20:12


Відбувся сорок другий випуск медсестер у Бершадському медичному коледжі. Шістдесят сім випускників, успішно склавши міністерський іспит «Крок-М», державний іспит і захистивши державну практику, отримали дипломи молодшого медичного працівника. Цікаво, що серед них – не тільки дівчата, а й десять хлопців. Про особливості нинішнього випуску і нового прийому нашому кореспондентові розповіла директор коледжу Катерина ОНИЩЕНКО.

– Нашому навчальному закладові другого рівня акредитації вже сорок чотири роки.

Щорічно в ньому навчається майже 450 учнів з нашої області, а також сусідніх – Одеської та Кіровоградської. Випускники нині працюють не тільки в Україні, а й в інших країнах світу. Чимало продовжують навчання у вишах, деякі стали науковцями.

– А як справи у нинішніх випускників із працевлаштуванням?

– Найперше: ті, хто навчався на державній формі, одержали направлення і матимуть гарантовані робочі місця. Таких у нас було сорок три. Географія призначень охоплює не тільки райони області, а й інші регіони. Скажімо, цього року вісім молодших медичних працівників направлені в Київ, у нове відділення столичної лікарні №2. Будуть працювати наші вихованці і на посадах завідувачів ФАПами в Немирівському районі, в ендокринологічному диспансері у Вінниці. До речі, разом із основним фахом нинішні випускники одержали суміжну професію, закінчивши ліцензовані курси масажу.

Звісно, є й такі, які продовжать навчання у вишах, наприклад, деякі зразу ж вступають на третій курс стаціонарного відділення Вінницького філіалу Київського інституту бізнесу та технологій, де готують фахівців медичного менеджменту та клінічної психології. Усі «державники» зобов’язані відпрацювати три роки згідно з направленнями.

– Нинішні випускники вже одержали дипломи, почули напутні слова під час урочистостей у районному будинку культури, самі щиро подякували своїм наставникам за одержанні знання і чотири найкращих роки свого життя в коледжі. Але ж на підході – нова генерація. Проходить вступна кампанія. Чим вона особлива для коледжу?

– Найперше, ми хочемо, аби якомога більше абітурієнтів вибрали саме наш заклад, що славиться добрими традиціями, відомий в Україні і світі. Тоді і ми матимемо більший вибір. Але відверто скажу: поки що кількість тих, хто подав документи, не дуже велика. Так, конкурс серед випускників дев’ятих класів складає дві особи на місце, а серед тих, хто закінчив одинадцятий клас – півтори. Та ми сподіваємося, що це саме ті юнаки і дівчата, які обрали майбутній фах за покликанням, а після одержання диплома органічно поєднуватимуть у своїй роботі високий професіоналізм із гуманністю, повсякденним піклуванням про життя і здоров’я людей.

Що, зрештою, і робить більшість наших вихованців.

– А в якій формі відбуваються вступ і зарахування?

– Для випускників на базі одинадцяти класів – через сертифікати зовнішнього оцінювання, а випускники дев’ятих класів проходять тести. Хотіла б запевнити потенціальних студентів нашого коледжу: якщо виберете нас, не пожалкуєте.


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
17 фото   
<b>ЛІСНИЧЕ</b><br />&#160;
3 фото   
<b>Згадаймо лікаря Григорія Будкевича...</b><br />24 січня минає 115 років з дня народження заслуженого лікаря УРСР, головного лікаря Бершадської районної лікарні,...
7 фото   
<b>Полуничка</b><br />
7 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Тур п`ятий</b><br />В останній день червня на щедрій Бершадській землі відбувся п'ятий тур обласної акції &ndash; творчого конкурсу...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Кидрасівка
Веник Гаврило Дем'янович (1918) 1918 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Ст. сержант. Загинув 00.08.44.

З історії Бершаді
У розвиток сільськогосподарського виробництва зробили великий внесок механізатори Бершадської МТС, створеної у березні 1930 року. В 1932 році вона обслуговувала 35 колгоспів, що мали близько 20 тис. га орної землі. Але на шляху виконання намічених планів в цей період були й труднощі. Партійна організація провела значну роботу, щоб зміцнити механізаторські кадри і трудову дисципліну. Все це дало... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Не тільки професія, а й покликання - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники