Fridge magnet wooden gears

Баян і нині популярний

  • Подобається0Не подобається
  • 13 Січня 2013, 22:00

На знімку: виступає учнівський ансамбль баяністів Устянської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Прообраз баяна з’явився кілька століть тому, але, мабуть, не всі знають про те, що цей надзвичайно популярний музичний інструмент було створено лише на початку двадцятого століття. Його конструкція постійно змінюється і вдосконалюється.

Люди старшого покоління пам’ятають: пік популярності цього інструмента припадає на шістдесяті-сімдесяті роки минулого століття. У той час баян був незмінним учасником народних свят, гулянь, демонстрацій.

На Бершадщині баянне мистецтво завжди було у пошані. У нашому районі навчатись грі на баяні в усі роки було чимало бажаючих, адже цей музичний інструмент зачаровує своєю різнобарвною палітрою звуків. Універсальність баяна дозволяє грати найрізноманітнішу музику – від класичної до складних творів сучасних композиторів.

Дитяча музична школа в райцентрі, де діє відділ народних інструментів, вже понад півстоліття популяризує і пропагує баянне мистецтво серед учнівської молоді. Нині тут грі на баяні навчаються понад тридцять учнів. Свій досвід і знання їм охоче передають викладачі Ольга Вікаренко, Людмила Ковальчук, Тетяна Рогозянська та Андрій Лавренюк. У школі створені ансамблі, троїсті музики, які беруть активну участь у різних масових заходах. Завжди приємно дивує глядачів ансамбль з восьми баяністів під керівництвом Тетяни Рогозянської, адже не часто можна побачити на сцені такий великий однорідний інструментальний ансамбль.

До речі, цей колектив – неодноразовий переможець обласних та регіональних конкурсів. Є учнівські ансамблі баяністів в Устянській та деяких інших загальноосвітніх школах.

Аматори народних інструментів, музична громадськість, прихильники та шанувальники баянного мистецтва дбайливо зберігають те особливе почуття, яке наш народ завжди відчував до баяна – справжнього голосу народної душі.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ


  • Населені пункти:
  • Устя
Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Дяківка на межі трьох областей</b><br />Це село за графіком відвідала робоча група у складі начальників відділів та структурних підрозділів РДА, яку очолював...
17 фото   
<b>Бершадь. Путівник 1978 р.</b><br />Дорога стрімко прорізує ободівські ліси, наче ділячи їх навпіл. Зліва за деревами зблискує ставкове плесо, справа...
13 фото   
<b>Естафета визволення</b><br />16 березня 2009 року у м Бершаді відбувся урочистий мітинг- реквієм та святковий концерт з нагоди передачі естафети...
2 фото   
<b>В Житомирі презентували книгу спогадів про В. Кавуна</b><br />5 травня у Житомирській облдержадміністрації відбулася презентація книги спогадів про Василя Кавуна «Живий у пам’яті...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Танасійчук Федір Антонович (1900) 1900 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.01.45. Похов. Польща.

З історії Бершаді
Роки соціалістичних перетворень були наповнені для трудівників Бершаді досягненнями у розвитку культури, охорони здоров'я. Про щасливе життя робітників, селян та службовців міста за радянських часів, їх трудові звершення розповідала районна газета «Соціалістичний шлях», що почала виходити з 1932 року. 1936 року в новому приміщенні відкрили бібліотеку. Молодь набувала знання в середній,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Баян і нині популярний - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники