Люди старшого покоління пам’ятають: пік популярності цього інструмента припадає на шістдесяті-сімдесяті роки минулого століття. У той час баян був незмінним учасником народних свят, гулянь, демонстрацій.
На Бершадщині баянне мистецтво завжди було у пошані. У нашому районі навчатись грі на баяні в усі роки було чимало бажаючих, адже цей музичний інструмент зачаровує своєю різнобарвною палітрою звуків. Універсальність баяна дозволяє грати найрізноманітнішу музику – від класичної до складних творів сучасних композиторів.
Дитяча музична школа в райцентрі, де діє відділ народних інструментів, вже понад півстоліття популяризує і пропагує баянне мистецтво серед учнівської молоді. Нині тут грі на баяні навчаються понад тридцять учнів. Свій досвід і знання їм охоче передають викладачі Ольга Вікаренко, Людмила Ковальчук, Тетяна Рогозянська та Андрій Лавренюк. У школі створені ансамблі, троїсті музики, які беруть активну участь у різних масових заходах. Завжди приємно дивує глядачів ансамбль з восьми баяністів під керівництвом Тетяни Рогозянської, адже не часто можна побачити на сцені такий великий однорідний інструментальний ансамбль.
До речі, цей колектив – неодноразовий переможець обласних та регіональних конкурсів. Є учнівські ансамблі баяністів в Устянській та деяких інших загальноосвітніх школах.
Аматори народних інструментів, музична громадськість, прихильники та шанувальники баянного мистецтва дбайливо зберігають те особливе почуття, яке наш народ завжди відчував до баяна – справжнього голосу народної душі.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ