Бершадщина – його рідний край

 • Подобається0Не подобається
 • 13 Січня 2013, 22:00

На знімку (зліва направо): начальник цеху телекомунікаційних послуг №2 м. Бершаді Василь Миколайович Яворський та інженер електрозв’язку Віктор Петрович Гондарук

Якщо у когось із корінних жителів райцентру запитати, що вони можуть розповісти про сім’ю Яворських, відповідь буде однозначною – це зв’язківці. Бо воно дійсно так. У телекомі у свій час працював не тільки Василь Миколайович, а і його брат Іван, сестра Галина, племінник Сергій. Нещодавно, після двадцятиоднорічної перерви, В.М. Яворський знову очолив колектив цеху телекомунікаційних послуг №2.

Спеціальну освіту після школи здобував у електротехнічному інституті. Трудову біографію розпочинав на Вінницькій телефонно-телеграфній станції. А коли прийшов з армії – повернувся в рідну Бершадь, де «виріс» від електромеханіка до головного інженера районного вузла зв’язку, потім самостійно очолив цей колектив.

Коли організовувався Чернівецький район, Василя Миколайовича, враховуючи його досвід, ділові якості, перевели туди на таку ж посаду. І потрібно сказати, що усі ці роки не минали безрезультатно, хоч розпочинати все довелося з нуля. Ще у 2005 році при ньому було побудовано, змонтовано усі нові телефонні станції, і Чернівці перейшли на цифровий зв’язок першими в області і другими в Україні.

Та недаремно все-таки кажуть, що за морем тепліше, а вдома – миліше. Тож коли він знову очолив колектив зв’язківців у Бершаді, для багатьох це навіть не стало несподіванкою.

Про рідну Бершадщину не забував ніколи, та шкодував і за Чернівцями – з такою базою розлучатися. Але іншого виходу не було. Враховуючи, що цей район зовсім невеликий, кому б хотілося, та ще й незадовго до виходу на пенсію, залишитися, на випадок адмінреформи, тільки начальником дільниці. Він же відчував, що спроможний на більше.

Але рідна Бершадщина (набагато багатший район від Чернівецького) його неабияк вразила. Якість телефонного зв’язку, за його словами, залишилася на приблизно тому ж рівні, якою вона була 21 рік тому.

– Я взагалі не уявляв, що може бути такий контраст із районом, у якому працював.

Вважав, що такого обладнання, яке познімав у себе вже давно, немає ніде в області, а виявилося, що на Бершадщині воно ще використовується, – каже В.М. Яворський.

І таке, на його думку, могло статися тільки через те, що у нас надто часто мінялися зв’язківці-керівники. От і обслуговувалося лінійне господарство на невисокому рівні.

Не менше вразило його і те, що дуже багато телефонних ліній у нас прокладено по електроопорах, що є порушенням. У Чернівцях звик до того, що давно вже немає жодної такої. А от колектив, з яким вже встиг познайомитися, хороший, професійний.

Чи впевнений, що і в нас зуміє навести порядок?

– Не заставши жодної опори чи приставки, кабелів, – розповідав він, – одразу ж відверто повів про це мову з обласним керівництвом. Бо що залишалося робити? В результаті – найнеобхідніше вже завезено.

Щодо планів і задумів надалі, то найперше планує взятися за вирішення глобальних проблем: десь замінити кабелі, десь – магістраль. Бо, каже, що навіть спеціалісту вже важко розібратися: маньківські номери чомусь у Красносільці, а красносільські, навпаки, у Маньківці. Щось подібне і у Бирлівці, хоч у селі теж є власна АТС. Щоб підняти їхні параметри, вже весною будуть ремонтуватися кабельні лінії, завдяки чому по-іншому запрацюють не тільки телефони, а й Інтернет.

Враховуючи, що за останні два роки кількість абонентів зменшилася майже на тисячу, за весну і літо планує зменшити кількість блокіраторних номерів. А щоб взагалі покращити якість телефонного зв’язку, домагатиметься в області цифрової апаратури.

Мобільний зв’язок за конкурента не вважає, бо кращого Інтернету, ніж через телефонні лінії, поки що немає.

Тож вже незабаром додасться 98 квартир, де можна буде ним користуватися. Реконструкцію потрібно зробити і у приміщенні центральної АТС, бо коли влітку спека, апаратура її не витримує.

Щодо реформ, які тепер зачепили чи не кожну із галузей, то у зв’язківців вони розпочалися набагато раніше, коли об’єднували по три райони, створювали цехи і центри. Тепер у зв’язківців Бершадщини немає навіть бухгалтерії, абонплата нараховується в області.

На завершення бесіди Василь Миколайович сказав, що Бершадщина завжди була і залишається його рідним краєм, тому робитиме все, щоб про неї були найкращі відгуки.

Одне з його новорічних побажань колективу – щоб усі, нарешті, почали отримувати премії, як це було у Чернівцях, щоб гідною була заробітна плата. А ще – щоб вже у наступному році про бершадських зв’язківців на селекторних нарадах вели мову тільки з позитивного боку.

– Великої кадрової політики не планую, – додав Василь Миколайович, – але без деяких перемін, мабуть, все-таки не обійдеться.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
8 фото   
<b>Осінь</b><br />
6 фото   
<b>Народні гуляння з нагоди 20-ї річниці незалежності України</b><br />23 серпня&nbsp; о 15 годині&nbsp;&nbsp; з нагоди 20-ї річниці незалежності України&nbsp; на центральній площі міста...
2 фото   
<b>Нарада з питань газифікації району</b><br />Голова районної державної адміністрації Олександр Снігур 28 серпня 2012 року провів чергову робочу нараду щодо...
6 фото   
<b>Децентралізація влади - об'єднання громад: перші кроки</b><br />У контексті прийнятих змін до Бюджетного та Податкового кодексів України та набрання чинності законів щодо...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Пшенишний Федот Гурійович (1911) 1911 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 08.12.42.

З історії Бершаді
Виконуючи інтернаціональний обов'язок, трудящі Бершаді неодноразово збирали кошти на допомогу республіканським військам Іспанії. Значні кошти надходили від бершадців у фонд зміцнення обороноздатності нашої країни, на рахунок добровільних організацій Червоного Хреста та Тсоавіахіму. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Бершадщина – його рідний край - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення