Fridge magnet wooden gears

Вшанували працівників культури і аматорів мистецтва

  • Подобається0Не подобається
  • 30 Травня 2012, 09:00

Багата на таланти Бершадщина славиться своїми культурними і духовними надбаннями. Працівники клубних закладів, бібліотек, музеїв району, дитячої музичної школи, а також аматори народного мистецтва забезпечують спадкоємність духовних традицій, розвивають безцінні духовні скарби культурної спадщини, дарують людям радість і добро.

Ще недавно працівники культури та майстри народної творчості своє професійне свято відзначали 23 березня, відтепер – щороку в третю неділю травня. Тож з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва минулого тижня в районі проведено урочисті заходи. Варто сказати про ще одну особливість цьогорічного свята – перед районним краєзнавчим музеєм було влаштовано Сорочинський ярмарок по-бершадськи. Місцеві майстри народної творчості, аматори мистецтва мали можливість організувати виставку-продаж своїх робіт. На ярмарку було представлено чимало вишивок, картин, виробів з дерева, глини, бісеру та інших витворів народних умільців.

Центральне ж дійство відбувалося в районному будинку культури. До речі, в його фойє теж було організовано працівниками районних бібліотеки та краєзнавчого музею виставки «Колір і музика, слово і пісня», «Культурна спадщина Бершадщини» і «Видатні особистості Бершадщини». Від імені зібрання квіти до пам’ятника композитору-земляку Р.А. Скалецькому поклали викладачі дитячої музичної школи Ганна Качан та Андрій Лавренюк.

З вітальними словами до присутніх зверталися голова районної ради М. Г. Бурлака, заступник голови райдержадміністрації Н.М. Грицик, начальник відділу культури та туризму РДА Н.М. Герасимчук та міський голова М.І. Кольченко. Духовний потенціал українського народу – це найбагатший скарб, яким володіє наша держава, відзначили виступаючі. Культура робить людину особистістю, а наш народ – розвинутою європейською нацією, зміцнює і гуртує українське суспільство.

Керівники висловили щиру вдячність працівникам культури, ветеранам культосвітньої ниви, а також аматорам народного мистецтва за сумлінне служіння спільній справі, невтомний творчий пошук, самовідданість і подвижництво. Вони побажали їм добра і благополуччя, реалізації творчих задумів і невичерпної наснаги.

З нагоди професійного свята велику когорту кращих працівників культури та аматорів народного мистецтва нагороджено почесними грамотами з врученням одноразової нецільової грошової допомоги.

Як відомо, покровителем культури району в 2011 році визнано директора ПрАТ «Зернопродукт МХП», депутата обласної Ради М.І. Кучера. Микола Іванович теж привітав присутніх зі святом, відзначив чудові колективи художньої самодіяльності, непогану матеріально-технічну базу закладів культури Бершадщини і запевнив, що й надалі сприятиме розвитку культури, надаватиме посильну допомогу. До речі, нагороджені працівники культури і аматори, ветерани галузі отримали від мецената квіти і сувеніри. Начальник відділу культури та туризму РДА, заслужений працівник культури України Н.М. Герасимчук на знак вдячності теж вручила депутату сувеніри від майстрів народної творчості, ікону Святого Миколая і картину з бершадськими краєвидами та подякувала йому за активну підтримку культури.

До речі, на зібранні було відзначено і ряд сільських голів, які чимало зробили для зміцнення матеріальної бази закладів культури, активно сприяють культурному розвитку територіальних громад.

Завершилися урочистості святковою концертною програмою, в якій взяли участь зразковий ансамбль естрадного танцю «Мрія» РБК, танцювальний колектив «Росинка» та вокальний ансамбль «Кучерики» дитячої музичної школи, народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня» Бирлівського сільського будинку культури, учасники художньої самодіяльності Баланівського, Красносільського, Серебрійського, Сумівського, Яланецького сільських та районного будинків культури, окремі виконавці. Учасників зібрання частували чудовим короваєм відомої майстрині В.В. Подборської – директора Сумівського сільського будинку культури.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Найперше – здоров’я пацієнтів</b><br />Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на...
3 фото   
<b>Міжрегіональна науково-практична конференція науковців та вчителів хімії Бершадського району</b><br />За даними районного методкабінету відділу освіти райдержадміністрації 27 вересня 2011 року в рамках року хімії в...
6 фото   
<b>Знайомтеся: дільничні офіцери поліції</b><br />&#160;
4 фото   
<b>Найбільше наше багатство</b><br />Минулої суботи у районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства....
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Адамович Степан Антонович (1913) 1913 р., українець. З 1941 р. член підпільної організації. Страчений ворогами 03.1943 р.

З історії Бершаді
Проте дальший розвиток певною мірою гальмувався невеликими розмірами господарства. Щоб краще організувати працю, повніше використати техніку й кадри, в 1950 році бершадські колгоспи ім. Ворошилова, ім. Будьонного, «П'ятирічка за 4 роки» об'єдналися в одне господарство — ім. Будьонного. Згодом до новоствореного господарства приєднався колгосп с. Бирлівки. Новий колгосп назвали ім. Леніна. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Вшанували працівників культури і аматорів мистецтва - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники