Fridge magnet wooden gears

Зміни в пенсійному забезпеченні

  • Подобається0Не подобається
  • 13 Жовтня 2017, 09:00

3 жовтня 2017 року Верховна Рада України підтримала ініційовану урядом пенсійну реформу і прийняла Закон України №6614 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі – Закон), який 8 жовтня 2017 року підписав Президент України.

Цим Законом вводяться вимоги до мінімального страхового стажу роботи для виходу на пенсію і передбачається з 1 жовтня осучаснення пенсій, тобто підвищення пенсій пенсіонерам, які виходили на пенсію в різні періоди.

Якщо майже половина пенсіонерів отримували пенсію, обраховану з середньої заробітної плати за 2007 рік, а це 1197,91 грн., то з 1 жовтня базова середня заробітна плата для розрахунку пенсій становитиме 3764,40 грн., що майже в три рази більше, ніж до реформи.

Розмір підвищення розраховано для кожного пенсіонера індивідуально залежно від його показників зарплати та страхового стажу, отже розмір підвищення у всіх одержувачів пенсійних виплат різний.

З 1 жовтня виплати зросли також у зв'язку з підвищенням мінімальної пенсії з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який становить 1452 грн.

Зазначені перерахунки в районі проведено 18678 пенсіонерам, а це майже 96% від загальної кількості пенсіонерів. Сума додаткових коштів на виплату пенсій складає 5,2 млн. грн. Середній розмір підвищення – 280,30 грн. Перерахунки пенсій проведено автоматично.

Виплата доплат до нового розміру пенсій, які обчислені внаслідок проведених перерахунків, буде проведена за додатковими відомостями в строк до 25 жовтня 2017 року, тобто в цьому місяці пенсіонери отримають пенсії за 2 відомостями (основними та додатковими).

Цей Закон не передбачає підвищення пенсійного віку, але вводить вимоги до страхового стажу.

Так, починаючи з 1 січня 2018 року: – для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде мати 25 років страхового стажу; – при стажі роботи від 15 до 25 років на пенсію можна буде вийти у 63 роки; – при стажі роботи менше ніж 15 років – у 65 років. Водночас, люди в яких немає страхового стажу, зможуть претендувати на соціальну допомогу при досягненні 63 років. Розмір допомоги визначатиметься виходячи з рівня доходів сім’ї пенсіонера.

Всі нормативи мінімального страхового стажу збільшуватимуться на один рік кожних 12 місяців до 2028 року.

Таким чином з 2028 року для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде мати 35 років страхового стажу.

Надано можливість «купити» до 24 місяців стажу (у разі купівлі стажу до 12 місяців – мінімальний страховий внесок збільшувати на коефіцієнт 2, у разі купівлі від 13 до 24 місяців страхового стажу на 1,5).

Також основними аспектами цього Закону є: – скасування оподаткування пенсій (починаючи з 1 жовтня – пенсіонери, які працюють, будуть отримувати 100% нарахованої пенсії); – ведення щорічної інде - ксації пенсій з 2021 року шляхом збільшення (перерахунку) середньої заробітної плати, з якої обчислено пенсію; – зупинення зменшення розміру пенсії жінкам, які скористалися правом виходу на пенсію в 55 років і з часу досягнення ними пенсійного віку, визначеного законом для відповідної категорії; – скасування спеціальних пенсій для держслужбовців, осіб місцевого самоврядування, прокурорів, журналістів, науковців та інших категорій.

Всі вони переводяться на загальну систему нарахування, згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»; – скасування права на призначення пенсії за вислугу років для працівників освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, прокурорських працівників та інших, які могли виходити на пенсію достроково. Виняток зроблено лише для військовослужбовців та співробітників силових органів.

Після реформування пенсійної системи збережено право на достроковий вихід на пенсію для жінок, які народили і виховали п'ятеро або більше дітей та матерів інвалідів з дитинства у віці – 50 років, учасників бойових дій – у віці 55 років, чорнобильців – із зниженням пенсійного віку відповідно до законодавства.

За консультацією можна звернутися до управління за контактним телефоном гарячої лінії 2-20-27 (крім питань, що містять конфіденційну інформацію).

Світлана КЛІТЧЕНКО, начальник Бершадського об’єднаного управління ПФУ Вінницької області.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Творчий вечір Наталки Поклад</b><br />відбувся днями у приміщенні Національної спілки письменників України. Цей захід зібрав чимало шанувальників творчості...
2 фото   
<b>Нарада з питань газифікації району</b><br />Голова районної державної адміністрації Олександр Снігур 28 серпня 2012 року провів чергову робочу нараду щодо...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора - Липовеччина – тур третій</b><br />Черговий виїзд редакторського корпусу виявився вже до меншого, сорокатисячного району, але зовсім не менш значимого і...
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Мала Киріївка
Солтановський Григорій Тихонович (1915) 1915 р., українець. Мобілізований в 1938 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Виникнення козацтва посилило оборонне значення Бершаді. Ще в першій половині XVI ст. сюди з Поділля і Волині збиралися втікачі, які створювали козацькі загони. Існування «непослушного» населення мало значний вплив на місцеве селянство, яке відмовлялося платити феодальні податки. В матеріалах опису староства 1616 року є відомості, що в південних районах селяни податків не платили. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Зміни в пенсійному забезпеченні - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники