Розроблене програмне забезпечення дало можливість у стислі терміни автоматично розрахувати розмір підвищення для кожного пенсіонера індивідуально, в залежності від його показників заробітної плати та страхового стажу роботи.
При цьому перерахунок здійснено із застосуванням середньої заробітної плати по Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015, 2016 роки, що складає 3764 грн. 40 коп., та величини оцінки одного року страхового стажу у розмірі 1%.
З 1 жовтня виплати зросли також у зв’язку з підвищенням мінімальної пенсії, з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який становить 1452 грн.
Загалом підвищення торк - нулося 18678 пенсіонерів.
Середній розмір зростання – 280 грн. 30 коп.
Пенсіонери, розмір підвищення яких склав менше 140 грн., отримують доплату до нового розміру пенсій у листопаді.
Через поштові відділення проінформовано пенсіонерів про нові розміри пенсій, працівниками управління проведена потужна інформаційно-роз’яснювальна робота щодо основних положень Закону України через засоби масової інформації, розповсюджено буклети, проведено низку зустрічей у колективах району.
З прийняттям Пенсійної реформи людина має усвідомлювати, що заробітна плата в конвертах втрачає актуальність, немає необхідного стажу – немає належної пенсії. Щоб мати відповідний стаж – потрібно офіційно працевлаштуватись і сплачувати єдиний соціальний внесок у повній мірі.
Тож шановні роботодавці!
Не позбавляйте ваших працівників соціальних гарантій і вчасного виходу на пенсію!
Світлана КЛІТЧЕНКО, начальник Бершадського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області.