Fridge magnet wooden gears

«Сумівка – козацьке село над Бугом»

  • Подобається0Не подобається
  • 13 Січня 2013, 21:59

Івана Петровича Сухореброго добре знає лісівнича громадськість Вінниччини та України. Людина, безмежно віддана справі, він багато років пропрацював у системі, залишив помітний слід в історії лісового господарства регіону.

На заслужений відпочинок змушений був вийти трохи раніше через стан здоров’я. Але навіть перебуваючи на пенсії, перебравшись на постійне місце проживання у рідне село Сумівку, Іван Петрович не залишився без діла. Він багато років трудився над книгою про своє рідне село над Південним Бугом.

І днями вона побачила світ у вінницькому видавництві ТОВ «Меркьюрі-Поділля» за сприяння державного підприємства «Бершадське лісове господарство», де директором Микола Володимирович Краснєєв.

Кілька днів тому у кімнаті природи Сумівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулася презентація видання, на яку прибули односельчани автора, представники громадськості, кращі учні – члени шкільного лісництва.

Як і годиться, першим на презентації виступив автор, який розповів про свою роботу у царині краєзнавства, зокрема над книгою про Сумівку. Він провів величезну пошукову роботу, побував в архівах, розмовляв з багатьма своїми односельчанами, зібрав величезний фактичний матеріал, який згодом трансформувався в книгу. Звичайно ж, опрацював силусиленну літератури, що дало йому можливість вільно орієнтуватися в різних історичних епохах і показати життя села на цьому тлі.

Багато сторінок книги присвячено конкретним людям і подіям.

«Сумівка – козацьке село над Бугом» – не перша книга Івана Сухореброго. Десять років тому до 80-річчя Бершадського лісгоспу вийшла наша спільна з ним робота «Хто живе й працює для століть». Так що книга про рідне село вже друга у творчому активі нашого земляка.

Своє слово про неординарну подію в житті Сумівки говорили сільський голова Олександр Лободовський, директор лісгоспу Микола Краснєєв, священик отець Сава, директор школи Галина Гуз та інші присутні. Крім вітань, вони висловлювали впевненість, що свою роботу по дослідженню історії села Іван Петрович продовжить.

У слові про автора журналіст Станіслав Вовк пише: «Життєве кредо Сухореброго – служіння Його Величності Лісу. Працюючи в лісгоспі, він старався виконувати основне призначення людини на землі: робити людям добро і своєю працею прикрашати рідну землю. Він завжди є патріотом лісового господарства і залишиться ним до кінця своїх днів». Не випадково чимало сторінок книги присвячено Сумівському лісництву та його людям.

Федір ШЕВЧУК


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Як святкувала Бершадщина</b><br />Урочистості з нагоди 24-ої річниці Незалежності України відбулися 24 серпня біля районного будинку культури.
3 фото   
<b>Естафета визволення на Бершадщині</b><br />Минулої п’ятниці бершадці та делегація Вінницької області зустрічали делегацію з Кіровоградщини для здійснення...
5 фото   
<b>Кавун Василь Михайлович</b><br />Василь Михайлович Кавун (14 серпня 1928, Кобринове &mdash; 8 серпня 2009, Київ) &mdash; державний та партійний діяч...
4 фото   
<b>Відкриття пам’ятного знаку Родіону Скалецькому</b><br />22 листопада о 10 годині з нагоди 112 &ndash; річниці з дня народження одного із відомих самодіяльних композиторів...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Крушинівка
Тарковський Дмитро Михайлович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. Румунія.

З історії Бершаді
Бершадь помітно зростала (з 1904 року вона стала містом), а умови життя трудящих лишалися важкими. Хоч кількість населення досягла вже 12 тис, у місті не було каналізації, водогону, електричного освітлення. 4 церкви, синагога, 6 молитовних будинків. У місті була тільки земська лікарня на десяток ліжок і заводський медичний пункт. Прагнучи змінити таке становище, трудящі боролися за свої права... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

«Сумівка – козацьке село над Бугом» - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники