Fridge magnet wooden gears

Дороги дружби і взаєморозуміння

  • Подобається0Не подобається
  • 15 Червня 2011, 09:00

На знімку: скрипаль Поліна Нойман (ліворуч) і Людмила Тодрина

Вже багато років наша землячка, колишня вчителька Устянської середньої школи Людмила Тодрина живе в Німеччині, залишаючись при цьому громадянкою України. Але як і раніше, вона людина активна і діяльна, чимало робить для налагодження культурних зв’язків наших країн, організовує поїздки самобутніх аматорських і професійних виконавців і колективів з України до Німеччини. І навпаки, її німецькі друзі постійно приїздять у нашу країну, везуть гуманітарну допомогу школам, дитсадкам, людям, які мають потребу у ліках. Символічно, що якраз у День Європи журналіст Федір ШЕВЧУК розмовляв із Людмилою Григорівною, яка саме приїхала в Україну.

– Напевно, організовуючи такі взаємні поїздки, ви ставите перед собою якусь конкретну мету?

– Насамперед, почну з того, що сучасна німецька нація, напевно першою серед європейців усвідомила себе і рівною, і гідною. При цьому німці прагнуть, аби й інші народи відчули вагомість загальнолюдських цінностей, однією з яких є культура.

Тому мені дуже близькі духом мої німецькі подруги Зігрід Борхерт-Янковськи та Якоба Леєрінг. Із Зігрід ми дружимо майже двадцять років, організовуємо приїзди українських талантів у німецькі міста і села, знайомимо німців з культурою, побутом, традиціями України, беремо участь у різних святах та заходах.

Треба сказати, що нас завжди приймають дуже гарно, творчість наших митців знаходить гарний відгук у справжніх поціновувачів. А німці із задоволенням приїздять в українську глибинку, відкривають для себе її працьовитих людей. Мабуть, у тому й полягає головна мета, щоб поглиблювати дружбу і взаєморозуміння між нашими народами саме на таких конкретних фактах.

– Із фрау Зігрід ми знайомі дуже давно, а от також дуже привітна і чудова ваша подруга Якоба, яку ми знаємо як Кобі, вперше приїхала в Україну зовсім недавно. Розкажіть трішки про неї.

– Кілька років тому я була перекладачем для запрошених до Німеччини трьох колишніх остарбайтерів з України. Запросив цих жінок історик Бернгард Гельдербльом – автор чималої за обсягом книги про роботу остарбайтерів в окрузі міста Гамельна (тут я зараз живу, це недалеко від Ганновера). Тоді ж ми й познайомилися з Якобою Леєрінг. Вона педагог за освітою, володіє англійською, французькою, ірландською, голландською мовами. Якоба очолює «Форум ауслендер», де вчить німецької мови людей зі Сходу – арабів, турків, курдів. Має музичну освіту, любить класичну музику, народні пісні.

До серця їй пісні українські, особливо «Пісня про рушник», яку вона із задоволенням і натхненням виконує на різних заходах. Ми іноді співаємо разом з нею дуетом.

Якоба Леєрінг, крім того, є проповідником Євангельської реформаторської церкви (у ній дозволяється жінкам вести Богослужіння).

Коли наші групи перебувають у Німеччині, вона організовує з ними зустрічі своїх прихожан.

– Напевно ж, ви підтримуєте зв’язки із нашими земляками, які живуть і працюють у Німеччині?

– Звичайно. Скажімо, нинішньої весни я читала доповідь для жінок міста Гамельна «Довгий шлях з України до Німеччини». Музичний супровід лекції здійснювали талановиті землячки – Наталя Дутчак з Івано-Франківська та Поліна Нойман з Миколаєва. Наталя веде в сусідній землі мішаний і дитячий хори, сама вона чудова піаністка і солістка, а Поля – віртуоз скрипки. Вони живуть кілометрів за сорок від мого міста, але знаходять час для репетицій, які ми проводимо разом з моїми німецькими подругами.

– Традиційне запитання: які ваші найближчі плани?

– Час на рідній землі летить дуже швидко. Я знову подумки у місті Гамельні, де незабаром відбуватимуться різноманітні культурні заходи. У традиційних днях культури беруть участь багато товариств, об’єднань, установ і організацій. Планую оформити українську палатку з інформаційними матеріалами про нашу країну, тут будуть представлені також сувеніри, рушники, вишиванки. А на концертній сцені передбачені виступи разом з Якобою, Зігрід і талановитими аматорами з України, які виконують і класичні твори, і наші пісні. Сподіваюся, що справжньою родзинкою стане для всіх учасників свята унікальний талант з Ободівки – двадцятирічний Антон Невеличко, який віртуозно грає на баяні.


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
5 фото   
<b>Дитячий крок - найближче до зірок!</b><br />Відбувся фінал Всеукраїнського дитячого телевізійного конкурсу "Крок до зірок". Випробування на артистизм,...
5 фото   
<b>20 грудня - День міліції</b><br />Слідче відділення – один із найважливіших підрозділів, який очолює перший заступник начальника райвідділу, начальник...
10 фото   
<b>Сергій Іванченко - фіналіст конкурсу "Крок до зірок"</b><br />ІІ тур Всеукраїнського дитячого телевізійного вокально - хореографічного конкурсу "Крок до зірок" глядачі мали змогу...
3 фото   
<b>Освячення храму Іоана Богослова в Красносілці</b><br />Протягом останніх років на Бершадщині спостерігається значне духовне відродження. Так, 21 травня православна церква...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Сумівка
Розворук Павло Онисимович Українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 30.01.44. Похов. с. Мала Видрея, Вітебська обл., Бєларусь.

З історії Бершаді
У вересні відбулася ще одна подія — почала своє існування Бершадська комсомольська організація. Комсомольці були бойовими помічниками комуністів у соціалістичному будівництві. Вони зі зброєю в руках боролися проти бандитів, вели велику культосвітню роботу, організовували хати-читальні. Багато чого було зроблено тоді для налагодження контактів місцевої комсомольської організації з молоддю... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Дороги дружби і взаєморозуміння - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники