Старт до життєвих звершень

 • Подобається0Не подобається
 • 17 Березня 2013, 23:32

На знімку: директор Бершадської ПТШ Олена Павлівна Савченко вручає грамоту одній із учениць – міс «Золота осінь» Юлії Верхолюк.

Весною перед випускниками шкіл постає питання, куди піти вчитися. Чимало хто із батьків учнів згадує у таких випадках міжшкільний навчально-виробничий комбінат, у якому без проблем можна було ще до закінчення школи оволодіти якоюсь із робітничих професій. Хоч міжшкільний навчально-виробничий комбінат, на базі якого тепер Бершадська професійно-технічна школа, перестав існувати ще у 1993 році, у райцентрі ще і до сьогодні чимало хто називає цей навчальний заклад комбінатом. А це може означати, що увійшов він в історію району своїми добрими справами.

Не загубляться через десятиліття і спогади про проф - техшколу, бо у навчальному закладі сформовано, за відгуками батьків учнів, золотий учительський потенціал. Педагогами, незважаючи на застарілу матеріально-технічну базу, робиться все, щоб їхні вихованці стали класними спеціалістами.

Причому, випускники ПТШ разом із дипломом про професію отримують тепер ще й атестат про повну загальну середню освіту, що відкриває кожному з них шлях до навчання у будь-якому з вишів.

Крім того, випускники, за бажанням, без вступних екзаменів, на основі співбесіди, можуть продовжити навчання одразу ж на третьому курсі Ладижинського коледжу механізації або на другому курсі Верхівського коледжу. Відомі також випадки, коли випускники профтехшколи, після співбесіди, ставали студентами навіть столичного аграрного університету. Тетяна Скапоущенко вже навіть працює після його закінчення у податковій інспекції. Сергій Федченко теж став студентом аграрного університету на основі співбесіди, успішно закінчив навчання і працює.

На екзамени у ПТШ запрошуються й учителі інституту харчової промисловості. В результаті ці екзамени були ніби вступні у вуз, і щороку 8-11 випускників профтехшколи ставали студентами цього вищого навчального закладу. Навчаються її випускники і в Полтавському інституті харчової промисловості, і в академії громадського харчування в Одесі. Роки навчання у ПТШ ще й зараховуються у трудовий стаж. Таким чином, навчальний заклад для багатьох став ще і воротами у великий світ. Щодо переліку професій, то тут готують трактористів-машиністів для села, водіїв категорій «В» і «С», кухарів, кондитерів, швачок.

Учні профтехшколи мають можливість проходити практику на власному полі. Саме тому і стають спеціалістами, на яких завжди є попит на ринку праці.

Вистачає замовлень на її випускників і із закладів громадського харчування ра йону.

З тими, що вже працюють, учителі підтримують зв’язки, а у навчальний заклад надходять тільки схваль ні відгуки про їхню роботу. Такі ж надходять і з сільгоспформувань, де вони трудяться.

На навчання у професійнотехнічну школу учнів тепер не звозять із шкіл, випускники 9-11 класів вступають самостійно. Причому, одинадцятикласникам доводиться набагато легше, бо вивчають тільки спеціальні предмети.

Якби вдавалося формувати групи тільки з них, термін навчання можна було б скоротити до року.

Якщо хтось із читачів запідозрить, що цей матеріал є прихованою рекламою, то запереченням цьому може послужити хоча б той факт, що проблем із набором учнів, яких у цьому році 131, немає.

Торік навіть мали намір організувати конкурс атестатів, бо ліцензований обсяг на агротехнічні спеціальності був 60 учнів, а бажаючих навчатися виявилося 87.

А от щодо матеріально-технічної бази, то, за словами учителів, вона тільки-но і тримається на ентузіазмі майстрів виробничого навчання.

Зокрема таких, як В.А. Паламарчук, А.Л. Міленін, хоч на похвалу, без перебільшення, заслуговують усі шестеро.

Вони вважають, що набагато правильніше було б нову техніку направляти, насамперед, у навчальні заклади, а віддавати у господарства, коли вона застаріє. У нас же чомусь робиться все якраз навпаки.

Про високий рівень підготовки кадрів у Бершадській ПТШ засвідчує ще і такий цікавий факт. Наприкінці минулого року, без всякого попередження, в цей навчальний заклад завітали перевіряючі з області. Як потім з’ясувалося, мета приїзду була єдина: на основі виявлених недоліків, під гаслом оптимізації навчальних закладів, закрити цю школу. Але після перевірки, в тому числі і знань учнів, вони обіцяли ще і відстоювати її на рівні області. Коли готувався цей матеріал, колективу вже пропонували з області реорганізувати ПТШ у ліцей або коледж і навіть визначили на це строк.

Є, звичайно, і внутрішньошкільні плани. Якби, наприклад, мали сучасний комп’ютерний клас, могли б навчати операторів комп’ю - терно го набору. Але про це іншим разом. Головним же є те, що тут продовжать готувати кадри, на які буде попит, які б зміни не відбувалися у суспільстві. З кадрами трактористів уже на сьогодні у районі проблема.

Зважаючи на непросту ситуацію із матеріально-технічним забезпеченням, у ПТШ не були б проти, щоб знайшлися спонсори серед підприємств, які б надали допомогу. Тим більше, що кадри тут готують саме для них.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Горпинині діти</b><br />Батько її був звичайним селянином, але встиг взяти участь у російськояпонській та першій світовій війнах. У 1917-му...
5 фото   
<b>З Вінниці – по Європі</b><br />Розповівши тобі, шановний читачу, про офіційну презентацію Вінницької області у французькому Страсбурзі та...
19 фото   
<b>ТЕРНІВКА</b><br />Існує з кінця Х/І століття. У ХІХ столітті була містечком, більшість населення якого складали євреї. У 20-х роках...
17 фото   
<b>Бершадь. Путівник 1978 р.</b><br />Дорога стрімко прорізує ободівські ліси, наче ділячи їх навпіл. Зліва за деревами зблискує ставкове плесо, справа...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Ставки
Головко Михайло Юхимович (1911) 1911 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.44. Похов. Румунія.

З історії Бершаді
Виконуючи інтернаціональний обов'язок, трудящі Бершаді неодноразово збирали кошти на допомогу республіканським військам Іспанії. Значні кошти надходили від бершадців у фонд зміцнення обороноздатності нашої країни, на рахунок добровільних організацій Червоного Хреста та Тсоавіахіму. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Старт до життєвих звершень - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення