Fridge magnet wooden gears

Якщо у дітей особливі потреби

  • Подобається0Не подобається
  • 7 Травня 2014, 09:00

Нещодавно Осіївська ЗОШ І-ІІІ ступенів привітно зустрічала учасників семінару міжрайонного центру практичної психології та соціальної роботи «Професіонал», в якому взяли участь методисти, практичні психологи та соціальні педагоги Бершадського, Теплицького, Тростянецького, Чечельницького районів та міста Ладижина.

Поважними гостями були директор навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти Вінницької області Лідія Рибакова та методист центру Людмила Адамчук.

Робота практичного психолога та соціального педагога є відповідальною, бо доводиться працювати з різними категоріями дітей. Тож тема семінару «Система роботи працівників психологічної служби з дітьми з особливими потребами та з інвалідністю в умовах ЗНЗ. Забезпечення рівних прав та можливостей дітей» не випадкова, бо звичайні школи навчають таких дітей. А для цього потрібні знання і вміння.

Відкрили семінар завідуюча районним методичним кабінетом Аделя Філімонова, методист обласного центру Людмила Адамчук, які оз- найомили присутніх з метою проведення семінару, вказали на важливість і необхідність формування в учасників навчального процесу рівних прав і можливостей незалежно від статусу.

Методист з психологічної служби району Людмила Салига презентувала слайд-шоу, співзвучне з темою семінару і показала роботу районної психологічної служби в цьому напрямку.

Завідувач психолого-медико-педагогічної консультації Ольга Росолик розповіла про перші кроки, які зроблені для того, щоб діти з особливими освітніми потребами навчалися у школі.

Одним із важливих етапів семінару було проведення тренінгового заняття з учнями 8 класу на тему: «Робота з дітьми з особливими освітніми потребами», який провела практичний психолог Ольга Білодід. Під час його проведення Ольга Іванівна використала притчі, мотиваційні вправи, вправи для міркування, ознайомила дітей із правилами етикету, адже люди з обмеженими можливостями дуже чутливі до ставлення оточуючих.

Вправа «Можуть – не можуть» допомогла учням визначити труднощі і потенціал таких людей, а вправа «Рука допомоги» сформувала у дітей любов та повагу до людей з обмеженими можливостями; виховала чуйність, співчуття, гуманне ставлення до людей із вадами.

Все заняття супроводжувалося відеопрезентацією.

Завершився обласний семінар «круглим столом», на якому про свої враження ділилися колеги з інших районів. Людмила Рибакова підбила підсумки, звернула увагу на труднощі у роботі педагогічних колективів та працівників психологічної служби щодо роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Наталя ТОДОРЕНКО, заступник директора з навчально-виховної роботи Осіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів.


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Звіт голови райдержадміністрації Михайла Бурлаки</b><br />Звіт голови Бершадської райдержадміністрації Михайла Бурлаки щодо соціально-економічного розвитку району за I...
2 фото   
<b>Г. О. Погончик:"Про наш край знають і в Америці"</b><br />Директор Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Григорій Погончик добре відомий і в районі та області,...
3 фото   
<b>Посвята в гуртківці будинку дитячої творчості</b><br />Пора шкільних канікул, навіть самих недовготривалих - радісна пора для усіх учнів. І відмінники, і невгамовні...
2 фото   
<b>Свято всіх, хто любить спорт</b><br />За багаторічною традицією, у другу суботу вересня в Україні відзначається свято усіх прихильників здорового способу...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Климнюк Іван Лаврентійович Українець. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 28.04.44. Похов. м. Бєльці, Молдова.

З історії Бершаді
Бершадь помітно зростала (з 1904 року вона стала містом), а умови життя трудящих лишалися важкими. Хоч кількість населення досягла вже 12 тис, у місті не було каналізації, водогону, електричного освітлення. 4 церкви, синагога, 6 молитовних будинків. У місті була тільки земська лікарня на десяток ліжок і заводський медичний пункт. Прагнучи змінити таке становище, трудящі боролися за свої права... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Якщо у дітей особливі потреби - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники