Fridge magnet wooden gears

Побратими по слову і духу

  • Подобається0Не подобається
  • 20 Червня 2014, 09:00

На знімку: виступають учителі української літератури і музики Людмила Кравченко та Валентина Морванюк.

Цікавий відкритий урок на тему «Співзвучність творчості Василя Думанського і Анатолія Колісника» наприкінці нинішнього навчального року провела вчителька Серединської ЗОШ І-ІІІ ступенів Людмила Кравченко.

Варто відзначити, що він – авторський, оригінальний. Дослідження філолога з Бершадщини відзначили на сторінках обласної газети «Слово педагога», яка надрукувала конспект заняття.

Того дня разом із десятикласниками були педагоги школи, працівники сільської бібліотеки. Серед запрошених – директор місцевого товариства «Прогрес», депутат районної ради Олександр Кавун, заслужений журналіст України з Бершаді Петро Маніленко.

Урок пройшов захоплююче.

Майстерність учительки, зібраний багатий матеріал, помножені на активність юнаків і дівчат, принесли бажаний результат. Виступаючі Софія Марцинкова, Вікторія Гембарук, Інна Магдич, Сергій Войтишен, Діана Гайдук не лише розповідали біографії двох літераторів, яких об’єднали слово, жага до життя, але й декламували уривки віршів, аналізували їх.

Вдало використали і технічні засоби. А справжньою родзинкою стала пісня про Василя Думанського, яку виконали Людмила Кравченко та вчителька музики Валентина Морванюк.

Про талановитого поета, прозаїка, філософа Василя Думанського, якого Олег Чорногуз назвав серединським Сковородою, ми знаємо чимало. Василь Михайлович – автор книг «Мій день», «Листопад», «Вибір». Приречений на нерухомість, інвалід першої групи з дитинства зробив свій вибір. Він обрав Слово.

Анатолій Колісник – поет маловідомий, але його життєпис схожий на долю серединчанина. Народився у селі Затишному Піщанського району. Після трагічного випадку (купаючись у ставку, натрапив на плуг) став інвалідом першої групи. Його залишила молода дружина. Отож єдиною розрадою стало Слово.

Друкувався на сторінках районної газети «Піщанські вісті», видав збірку поезій «Видіння моря».

Наприкінці уроку до присутніх звернулися Олександр Кавун і Петро Маніленко.

Вони схвально відгукнулися про заняття, вшанування пам’яті земляка, а також порадували приємною несподіванкою. Гості подарували учням, учителям буклети про музейну кімнату поета-філософа, яка стала гордістю села.

Щойно оберегу слова, центру ідеологічної роботи виповнилося 15 літ.

Петро Васильович готував повнокольорове видання до друку, а Олександр Федорович підтримав фінансами.


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Є така річка в Бершадському районі</b><br />Для тих, хто ще&nbsp;не знає, нам до Ялти рукою подати. В&nbsp;селі М'якохід тече на перший погляд непримітний...
3 фото   
<b>Відкрито центр обслуговування платників податків</b><br />16 травня 2012 року при Бершадській міжрайонній державній податковій інспекції відкрито центр обслуговування...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Хмільниччина - тур другий.</b><br />Хоч надворі веселилася зима, а дорога скоріш за все нагадувала льодову ковзанку, до Хмільника добралися вчасно,...
4 фото   
<b>Пожежники з Моравіци відвідали Баланівку</b><br />На свято Івана Купала в Баланівку приїхали польські друзі з гміни Моравіца Свєнтокшиського воєводства. Вони привезли,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Врублевський Сигізмунд Броніславович (1910) 1910 р., поляк. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1945 р. Похов. Німеччина.

З історії Бершаді
Активно діяли й молодіжні підпільні групи. Ватажок однієї з комсомольсько-молодіжних груп Борис Нижник (підпільна кличка Роман Бурий) разом з товаришами здійснив кілька нападів на румунських жандармів. Підпільники знищили ворогів та забрали їх зброю. Гестапівці натрапили на слід групи. Вже отримавши смертний вирок, вихованець ленінського комсомолу в листах до рідних жалкував, що не зможе далі... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Побратими по слову і духу - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники