Fridge magnet wooden gears

"Пам'ятати. Відродити. Зберегти"

  • Подобається0Не подобається
  • 10 Березня 2010, 10:46

На виконання Указу Президента України від 27 квітня 2009 року № 272/2009 «Про проведення Всеукраїнської молодіжної акції «Пам’ятати. Відродити. Зберегти», розпорядження голови обласної державної адміністрації від 9 червня 2009 року № 214 «Про затвердження плану заходів з проведення в області Всеукраїнської молодіжної акції «Пам’ятати. Відродити. Зберегти», Бершадська райдержадміністрація інформує:

Головою райдержадміністрації прийнято розпорядження від 03.09.2009 року № 416 «Про затвердження плану заходів з проведення в районі Всеукраїнської молодіжної акції «Пам’ятати. Відродити. Зберегти». З метою сприяння соціальному становленню та розвитку молоді, виховання у молодих громадян поваги до національних історичних і культурних цінностей та реалізації молодіжних ініціатив у трудовій сфері, відділом освіти видано наказ від 11.09.2009 р. № 253 «Про затвердження плану заходів з проведення в загальноосвітніх навчальних закладах району Всеукраїнської молодіжної акції «Пам’ятати. Відродити. Зберегти», яким було затверджено по відділу освіти план заходів з проведення в загальноосвітніх навчальних закладах району Всеукраїнської молодіжної акції «Пам’ятати. Відродити. Зберегти» .

Керівники загальноосвітніх навчальних закладів району розробили та затвердили відповідні заходи у своїх загальноосвітніх навчальних закладах та забезпечують виконання Плану заходів.

Створено клуби «Пошук» для проведення краєзнавчої експедиції «Пам’ятай. Відроди. Збережи» у Красносільській, Шляхівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Хмарівській, Ставківській, Шумилівській, Кидрасівській, Теофилівській ЗОШ І-ІІ ст., діють клуби «Юний історик» у Бершадській №1, «Прометей» в Осіївській, «Пошук» у П’ятківській ЗОШ І-ІІІ ст., краєзнавчий гурток у Поташнянській ЗОШ І-ІІ ст., які ведуть пошукову роботу по збору матеріалів з історії та культури Бершадщини.

У Дяківській ЗОШ І-ІІ ст. проведено засідання гуртка «Пошук» на тему «Партизанська слава Бершадщини», проводиться робота по збору матеріалів «Історія мого краю», «Християнські святині України», проведено виставку «Духовна та культурна спадщина християнства».
У шкільних бібліотеках створено книжкові виставки «Сторінками історії рідного краю».

Продовжується робота з дослідження проблем голодоморів, увічнення пам’яті їх жертв. Всього у загальноосвітніх школах району створено 46 пошукових груп, які очолюють учителі історії та правознавства. Ними виявлено на сьогодні 43 місця масових поховань жертв Голодоморів, з них впорядковано навчальними закладами 33, ведуться роботи з впорядкування - 10 місць масових поховань жертв Голодоморів. На даний час пошуковцями зібрано 811 свідчень очевидців Голодомору, створені Книги Пам’яті жертв Голодоморів.

До перспективних та річних планів в усіх загальноосвітніх школах району включено заходи з використання можливостей музеїв, заповідників Поділля для покращення патріотичного виховання дітей та молоді, формування національної гідності та свідомості, історичної пам’яті громадян України.
Усі навчальні заклади району здійснюють упорядкування територій, прилеглих до об’єктів культурної спадщини, які знаходяться на території або поблизу навчальних закладів, на території відповідних населених пунктів.

Зокрема, упорядкували та постійно підтримують належний стан об’єктів культурної спадщини села Кидрасівки учні місцевої школи: 2 могили невідомих солдат, сільське кладовище, залишки трипільського поселення в північно-західній частині села, обеліск загиблим воїнам у роки Великої Вітчизняної війни; працюють над оформленням буклету-альбому «Об’єкти культурної спадщини кидрасівчан».
Проведено трудовий десант по впорядкуванню території пам’ятників загиблим воїнам-визволителям, меморіалів Слави учнями Голдашівської, Кошаринецької ЗОШ І-ІІ ступенів, Джулинської, Великокиріївської ЗОШ І-ІІІ ст.

Впорядкували територію біля Музею культури села Поташня, біля Меморіалу Слави та біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору учні Поташнянської школи.

Постійно проводиться впорядкування територій, прилеглих до пам’ятників загиблим воїнам, жертвам Голодомору, ведеться робота над поповненням матеріалами музеїв Бойової Слави та історії села у П’ятківській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Учні даної школи випустили тематичну стінну газету «Об’єкти культурної спадщини Вінниччини», провели операцію «Джерело».

У Джулинській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено класними керівниками та учителями історії екскурсії історичними місцями села Джулинки, до експозиції «Слава визволителям Вітчизни», організовано покладання квітів до Меморіалу Слави та до Пам’ятного знаку на місці поховання жертв голодоморів.
На балансі Устянської сільської ради перебувають об’єкти культурної спадщини: меморіал Слави, пам’ятник командира партизанського загону С.О.Печеного, пам’ятник воїну-визволителю, 2 пам’ятних знаки (хрести) жертвам Голодомору 1932-1933 років. Учні школи упорядковують території, прилеглі до об’єктів культурної спадщини, висаджують та доглядають квіти.

В усіх загальноосвітніх школах району зібрані краєзнавчо-пошукові матеріали з історії населених пунктів, місцевих шкіл та храмів. Ця робота продовжується. Зокрема учні Тирлівської ЗОШ І-ІІ ступенів збирають відомості про односельчан, які не повернулись з фронтів Великої Вітчизняної війни.

Відповідно до Плану заходів у загальноосвітніх школах району проведено:

  • історичний вечір «Прийди до серця, Україно!» (Луговацька ЗОШ І-ІІ ступенів);
  • години інформування: «Історія нашого краю» (Берізкобершадська ЗОШ І-ІІ ст.), «Історія міста Бершадь» (Теофилівська ЗОШ І-ІІ ст.);
  • гру «Що? Де? Коли?» на тему «Мій край, моя історія жива» (Луговацька ЗОШ І-ІІ ст., Вовчоцька ЗОШ І-ІІ ст.);
  • екскурсію до Бершадського краєзнавчого музею (Луговацька ЗОШ І-ІІ ст.);
  • зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни (Луговацька ЗОШ І-ІІ ст.)
  • конкурси на кращу роботу: «Моя родина в роки Великої Вітчизняної війни» (Шумилівська ЗОШ І-ІІ ст.), «Велика Вітчизняна війна в історії моєї родини» (Великокиріївська ЗОШ І-ІІІ ст.)
  • велопохід історичними місцями «Люби і знай свій рідний край» (Вовчоцька ЗОШ І-ІІ ст.);
  • екскурсії до кімнати Бойової та трудової слави (Берізкобершадська ЗОШ І-ІІ ст.);
  • конкурс «Як я знаю історію козаччини» (Берізкобершадська ЗОШ І-ІІ ст.).

 

Крім того, заплановано провести:

  • екскурсії: до краєзнавчого музею м. Бершадь (Кидрасівська ЗОШ І-ІІ ст., Устянська, Шляхівська Великокиріївська, Флоринська ЗОШ І-ІІІ ст., Кошаринецька ЗОШ І-ІІ ст., ), до музейної кімнати В.Думанського у с. Серединка ( Серединська ЗОШ І-ІІІ ст., Шляхівська, Тернівська ЗОШ І-ІІІ ст., Серебрійська, Березівська, Дяківська ЗОШ І-ІІ ст.);
  • одноденний похід «Вивчаємо культурну спадщину села» (Кидрасівська, Кошаринецька ЗОШ І-ІІ ст., Тернівська, Баланівська ЗОШ І-ІІІ ст.).
  • Відповідно до плану заходів молодшими науковими співробітниками музею :
  • проводяться пошукові роботи для збору матеріалів по темі: "Дослідження пам'яток архітектури і містобудування району";
  • проведено інвентаризацію пам'яток архітектури;
  • розпочато підписання охоронних договорів на пам'ятки культурної спадщини –архітектури;
  • проводиться моніторинг пам'яток культурної спадщини району;
  • розроблено туристичні маршрути "Стежками рідного краю" до якого внесено маршрути по місцях бойової слави району.

Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Свято сили, краси і здоров’я</b><br />У другу суботу вересня на стадіоні «Колос» у Бершаді проведено районну спартакіаду «Здоров’я», приурочену до Дня...
32 фото   
<b>Старовинні обряди та традиції українського весілля на Бершадщині</b><br />29 липня в с. Бирлівка, Бершадського району, Вінницької обл., місцевий ансамбль народної творчості...
1 фото   
<b>ВЕЛИКА КИРІЇВКА</b><br />
3 фото   
<b>Підприємці знову мітингують...</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лугова
Химич Йосип Овксентійович (1907) 1907 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Виникнення козацтва посилило оборонне значення Бершаді. Ще в першій половині XVI ст. сюди з Поділля і Волині збиралися втікачі, які створювали козацькі загони. Існування «непослушного» населення мало значний вплив на місцеве селянство, яке відмовлялося платити феодальні податки. В матеріалах опису староства 1616 року є відомості, що в південних районах селяни податків не платили. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

"Пам'ятати. Відродити. Зберегти" - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники