Fridge magnet wooden gears

На варті вічних цінностей

  • Подобається0Не подобається
  • 18 Травня 2010 р

На знімку: виставка до Дня незалежності України в м. Вінниці (зліва на- право): Тетяна Цвігун – ди- ректор Вінницького облас- ного центру народної твор- чості, Тетяна Кравець – майстриня вишивальниця, Марія Скрипник – началь- ник управління культури і туризму облдержадмініс- трації, Оксана Горобець – директор Бершадського краєзнавчого музею. Фото Лариси ЮЩЕНКО.

Всіх бажаючих відчути подих історії та долучитися до самобутньої культури Бершадщини гостинно зустрічає Бершадський краєзнавчий музей – один з провідних центрів духовного відродження.
Справжнім скарбом музею є його колекція, яка охоплює періоди з XVI по XXI ст., кожний експонат якої є мовчазним свідком історії.
 

Основною аудиторією нашого музею є шкільна та студентська молодь, тому екскурсії проводяться не лише в музеї, а й виїзні по визначних місцях Бершадщини. Зростання іміджу популярності музею сприяє і велика виставкова робота. Щороку організовуємо 40 виставок, як в музеї, так і за його межами. Особливо цікавлять відвідувачів виставки мистецтво одного села, де розкривається культура і побут кожного конкретного села та виставки художників: Степана Касевича, Леоніда Бурдейного, Василя Корчинського, Ольги Вихристюк, Олексія Степового.
Цікаві масові заходи проходять в музеї: «Проводи в армію», «Дзвони Чорнобиля», щорічний фестиваль «Повір у себе», зустрічі з ветеранами війни, воїнами-інтернаціоналістами, з жінками в мистецтві, театралізоване дійство – «Щедра кутя. Новий рік» та «Одяг бершадчан кін. XIX ст.
поч. XX ст.», «Великодня писанка», конкурс-читання творів Т. Г. Шевченка.
Щорічно нові таланти майстрів народної творчості представляємо на святі Дня незалежності України в м. Вінниці, а в минулому році брали участь в творчому звіті Вінницької області в м. Києві.
До Міжнародного дня музеїв проводиться день відкритих дверей та зустрічі з колекціонерами та майстрами, а також постійна акція «Подаруй музею експонат».
Велика науково-дослідницька робота наукових працівників музею пов’язана з пошуком, дослідженнями та активною популяризацією архівних джерел з історії краю. Результатом цієї роботи є поповнення експозицій, читаються лекції, поповнюються фонди музею, видаються буклети по досліджених темах.
Невід’ємною частиною роботи музею стали наукові публікації в пресі, дякуючи гарній співпраці нашого музею з редакцією газети «Бершадський край». Український марафонець Сподін Ігор Юрійович
В організації всіх масових заходів, затверджених відділом культури і туризму РДА, музей співпрацює з музичною школою, районним будинком культури, міською радою та учбовими закладами міста.
Оксана ГОРОБЕЦЬ, директор Бершадського краєзнавчого музею.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
5 фото   
<b>Дитячий крок - найближче до зірок!</b><br />Відбувся фінал Всеукраїнського дитячого телевізійного конкурсу "Крок до зірок". Випробування на артистизм,...
5 фото   
<b>20 грудня - День міліції</b><br />Слідче відділення – один із найважливіших підрозділів, який очолює перший заступник начальника райвідділу, начальник...
10 фото   
<b>Сергій Іванченко - фіналіст конкурсу "Крок до зірок"</b><br />ІІ тур Всеукраїнського дитячого телевізійного вокально - хореографічного конкурсу "Крок до зірок" глядачі мали змогу...
3 фото   
<b>Освячення храму Іоана Богослова в Красносілці</b><br />Протягом останніх років на Бершадщині спостерігається значне духовне відродження. Так, 21 травня православна церква...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Бондар Яким Йосипович (1902) 1902 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 30.04.45. Похов. м. Хельбра, Німеччина.

З історії Бершаді
Квітне старовинна Бершадь, за роки Радянської влади вона перетворилася на соціалістичне місто. В грудні 1966 року, враховуючи питому вагу в розвитку економіки й культури, збільшення кількості населення, Президія Верховної Ради УРСР ухвалила перевести Бершадь з селища міського типу в місто районного підпорядкування. На вулицях, що після вигнання окупантів являли згарища та самі руїни, споруджено... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

На варті вічних цінностей - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники