Fridge magnet wooden gears

Хмарівській школі - 150 років

  • Подобається8Не подобається
  • 17 Грудня 2010 р

На знімку (зліва направо): виконавчий директор ТОВ «Надбужжя плюс» О.І. Года, Чернятський сільський голова В.П. Легкун, колишній та нинішній директори Хмарівської школи О.М. Сторожук та М.Т. Дудник, голова профкому працівників освіти району М.К. Морочинський, завідуюча методичним кабінетом А.Г. Філімонова та заступник начальника відділу освіти райдержадміністрації І.М. Кустрич на святі з нагоди ювілею школи.

Історія цього навчального закладу починається з глибини дев’ятнадцятого століття. В 1860 році священиком Сендерком, очевидно, високоосвіченою, прогресивною людиною, в Хмарівці було відкрито церковно-приходську школу. Згодом на кошти прихожан було збудовано нове, примітивне і невеличке приміщення. Нинішнього ж вигляду школа набула наприкінці шістдесятих років минулого століття.

– Коли я приймав навчальний заклад, – пригадує його колишній директор Олексій Миколайович Сторожук, – це була традиційна церковноприходська школа з двома класними кімнатами і двома квартирами для учителів. За активної підтримки та допомоги тодішнього голови колгоспу Григорія Никифоровича Горбатюка розпочали будівництво нової школи. Ми, як кажуть, до хлястика пришили шинель. «Пришили» вісім класних кімнат і спортзал, побудували майстерню, обладнали нову школу, яка гостинно прийняла учнів першого вересня 1969 року. Багато моральних і фізичних сил було віддано тоді, але ті роки згадую з приємністю і задоволенням, адже мені пощастило на хороший, дружний колектив, талановитих і працьовитих людей.

Згодом було побудовано котельню, яка працювала на твердому паливі, а з 2006 року – на природному газі. Побудовано також стаціонарну теплицю, де діти займаються овочівництвом цілий рік. Крім того, в школі функціонують комбінована майстерня, їдальня, спортзал, є футбольне поле, ігрові майданчики тощо.

Освітній заклад, в якому нині 14 педагогів навчають і виховують 49 учнів, має декілька комп’ютерів, доступ до Інтернету. В школі активно діють гуртки «Юні овочівники», «Народні умільці», «Танцювальний», «Юні книголюби», «Літературні джерела», секція боксу «Золота рукавичка».

– Протягом останнього десятиліття наші учні – постійні переможці та призери олімпіад, – розповідає директор школи Михайло Тодосійович Дудник, який очолює заклад вже майже чверть століття. – Так, в 2003 році Олександр Джус був призером третього етапу Всеукраїнської олімпіади з німецької мови, нині він заступник декана факультету політології Київського Національного університету імені Т.Г. Шевченка. Чимало наших випускників закінчили та і зараз навчаються в престижних вузах країни.

Минулої ж п’ятниці Хмарівська ЗОШ І-ІІ ступенів відзначила своє 150-річчя. З славним ювілеєм школи учнівський та педагогічний колективи вітали заступник начальника відділу освіти райдержадміністрації І.М. Кустрич, завідуюча методичним кабінетом А.Г. Філімонова, голова профкому працівників освіти району М.К. Морочинський, Чернятський сільський голова В.П. Легкун, виконавчий директор ТОВ «Надбужжя плюс» О.І. Года та головний агроном товариства А.С. Джус. На урочистому заході також були присутні колишній директор школи О.М. Сторожук, вчителі-пенсіонери, випускники різних поколінь та жителі села.

Свято розпочалося екскурсією по школі. Стенди в коридорі свідчать про певні етапи в історії навчального закладу, а також про досягнення учнів, шкільне життя. А потім був гарний святковий концерт, в якому, до речі, були задіяні майже всі учні 5-9-х класів. Діти чудово розповідали про історію школи, її сьогодення, про учнів та учителів, співали, танцювали.

Жителька Хмарівки Ф.М. Джус рідній школі присвятила віршовані рядки. Окрасою свята був виступ колишніх випускників школи, учасників народного фольклорно-етнографічного ансамблю «Любисток».

Освітяни і школярі вручили хліб-сіль гостям, які теж прийшли на свято з подарунками.

Хмарівчани щиро дякували відділу освіти РДА, сільській раді та товариству за активну допомогу і матеріальну підтримку навчального закладу.

На святі панувала дружня, домашня атмосфера, яка характерна для цієї школи. Для багатьох поколінь жителів села вона дійсно стала другою домівкою.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Свіча пам'яті не згасне</b><br />Маловідомою й досі залишається трагічна сторінка історії Голокосту на території Трансністрії – від Дністра до...
4 фото   
<b>У концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України</b><br />22 серпня у концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України голова облдержадміністрації Іван...
5 фото   
<b>Кавун Василь Михайлович</b><br />Василь Михайлович Кавун (14 серпня 1928, Кобринове &mdash; 8 серпня 2009, Київ) &mdash; державний та партійний діяч...
2 фото   
<b>Технології і професіоналізм - запорука успіху</b><br />Звісно, що найкраще ведуться весняно-польові роботи там, де до них готувалися не тільки по завершенню зими, а й...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Вдовиченко Опанас Архипович (1926) 1926 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Не тільки на окупованій території бершадці боролися проти фашистської нечисті. Вони билися на фронтах Великої Вітчизняної війни. Серед воїнів були колишні робітники, селяни, вчителі, медпрацівники, службовці установ. 18-річною дівчиною пішла на фронт медична сестра Н. Ю. Тартачна. Вона брала участь у боях під Москвою, де винесла з поля бою понад двісті поранених. Там же була прийнята до лав... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Хмарівській школі - 150 років - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники