Fridge magnet wooden gears

Згадали свята чарівні

  • Подобається0Не подобається
  • 20 Січня 2012, 09:00

В українців багато народних традицій, звичаїв та обрядів. Це особливо відчувається в період новорічноріздвяних свят, коли по всій Україні дзвенять колядки та щедрівки. А безпосередньо поринути у чарівний світ традицій та обря дів бершадці мали змогу минулої п’ятниці на театралізо ваному дійстві «Щедра кутя. Новий рік», яке відбувалося у виставковій залі районного краєзнавчого музею. У святі взяли участь голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур, начальник відділу культури та туризму РДА Н.М. Герасимчук, працівники культури та діти.

Як відомо, напередодні Нового року за старим стилем – 13 січня – в Україні відзначали і відзначають Щедрий вечір.

Протягом тижня від Різдва до цього дня люди влаштовували святкові застілля, ходили один до одного в гості й обов’язково співали колядки.

А вже 13 січня українці починали готуватися до нового циклу різдвяно-новорічних свят. Вважалося, що цього вечора з неба сходить Щедрий бог, оглядає все господарство і входить до хати… В святково прибраній українській світлиці, де були накриті столи традиційними різдвяними стравами, присутніх гостинно зустрічали господар з господинею. Співробітник музею Галина Шевчук мову вела про збереження народних традицій та обрядів, детально розповіла про історію свята Маланки, яке ще називають Щедрим вечором, свята Василя, як готувати другу обрядову (щедру) кутю, а також про те, як наші предки зустрічали новорічне свято.

Після цього до господи по черзі завітали веселі щедрівники – учнівський та педагогічний колективи дитячої музичної школи імені Родіона Скалецького, працівники районного будинку культури та краєзнавчого музею, а також народний аматорський вокальний ансамбль «Берегиня» Бирлівського сільського будинку культури. Учасники дійства привели Козу, Маланку, Василя, Солдата, Циганку і Лікаря, розігрували різні сценки і, звісно, щедрували, засівали зерном світлицю (на знімку).

Безперечно, свято, як і завжди, було цікавим, змістовним і видовищним. Воно ще раз засвідчило: давні традиції та звичаї українського народу – багаті та невичерпні.
Нинішнє покоління має свято берегти їх і примножувати.

Для кожного народу дуже важливо, щоб люди завжди шанували звичаї рідної землі.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
31 фото   
<b>УСТЯ</b><br />Вперше згадується у писемних джерелах в 1651 році. Назва походить від імені засновниці Устини Любомирської.
49 фото   
<b>БЕРШАДЬ</b><br />Перша згадка в писемих джерелах - 1459 рік. Назва міста давня і непрозора, а основа не розшифрована до кінця і досі....
2 фото   
<b>Найперше – здоров’я пацієнтів</b><br />Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на...
3 фото   
<b>Естафета визволення на Бершадщині</b><br />Минулої п’ятниці бершадці та делегація Вінницької області зустрічали делегацію з Кіровоградщини для здійснення...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Бондар Яким Йосипович (1902) 1902 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 30.04.45. Похов. м. Хельбра, Німеччина.

З історії Бершаді
Прославив земляків подвигом П. І. Миколаєнко. В одному з жорстоких боїв він, командир роти 134-го танкового полку, особисто знищив кілька танків противника, забезпечивши виконання бойового завдання. За цей подвиг йому присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Його ім'ям названо одну з вулиць. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Згадали свята чарівні - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники