Fridge magnet wooden gears

Поташня - чарунка Поділля

  • Подобається0Не подобається
  • 7 Серпня 2012, 12:00

5 серпня 2012 року в мальовничому селі Поташня, відбувся дев"ятий міжнародний мистецький пленер "Поташня - чарунка Поділля", організований художником Прокопом Колісником, уродженцем села, ( нині проживає в м. Пряшів (Словаччина), художник, член НСХУ, письменник, викладач живопису Пряшівського університету).

Учасники пленеру "відводили душу", малюючи та фотографуючи краєвиди, старенькі хатки, селян у побуті. Кожен день народжувалися нові картини. І художники, і жителі села Поташня отримували задоволення від взаємного спілкування. Люди пишаються з того, що стали причетними до народження творів мистецтва, що вони та навколишні краєвиди, ставали об'єктами уваги митців.

Кожен пленер має свої особливості: місце проведення, організаційні питання, склад учасників. Поташнянський пленер особливий тим, що цей захід - справжнє народне свято для всіх жителів села та їх гостей. Люди приходять у святкових вбраннях, вишитих сорочках.

Цікаво спостерігати, як сільські люди захоплено розглядали живописні полотна, фотографії, впізнавали знайомі хатки, вулички, обличчя і раділи від побаченого.

Своєю присутністю вшанувала гостей пленера матір Прокопа Колісника Марія Матвіївна.

На святі були присутні представники з райдержадміністрації,з відділу культури і туризму та працівники районного краєзнавчого музею.

Свято розпочалось виступом Прокопа Миколайовича. Словами вдячності за творчу наснагу та пропаганду високого мистецтва на селі присутніх вітала затупник голови районної державної адміністрації Н. Грицик. Вона також вручила Почесні грамоти райдержадміністрації та райради за вагомий внесок у розвиток української культури, живопису та мистецтва, високу професійну майстерність учасникам пленеру. Слова вдячності художникам прозвучали від сільського голови Коцюби Д.С.,директора поташнянської школи Шиндир М.У. та інших.

Гарно та весело проходило свято. Своїми виступами радували гостей учениця поташнянської школи Мазур Анна, вихованиця дитячого садочка Росолик Лілія та Росолик Валентина .У виконанні ансамблю сільського будинку культури звучали пісні "Лелеченьки", "Пісня про Україну".

Після концертної програми Прокіп Миколайович всіх гостей та присутніх запросив на відкриття виставки.

Учасники 9-го пленеру "Поташня - чарунка Поділля":

Володимир Гарбуз, м. Київ, художник, член НСХУ, відомий та знаний як ілюстратор "Кобзаря" Тараса Шевченка видавництва "Просвіта".

Олесь Соловей, м. Київ, художник, член НСХУ, ст. викладач майстерні живопису та храмової культури НАОМІА.

Левко Воєдило, м. Київ, художник, член НСХУ, викладач живопису університету "Україна".

Василь Корчинський, м. Київ, художник-графік, член НСХУ, займається живописом, скульптурою, витинанкою. Закоханий в народне мистецтво


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
2 фото   
<b>В Яланці відкрито оновлені заклади</b><br />Одним із позитивних моментів реформи системи охорони здоров’я у районі є те, що медичні заклади отримали...
21 фото   
<b>Ожеледь. Зима прийшла з сюрпризом</b><br />
2 фото   
<b>Свято в Усті</b><br />
3 фото   
<b>Графік</b><br />проведення особистого прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Коваль Варивон Ісакович (1903) 1903 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 12.06.44. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Цукровики постійно борються за впровадження на виробництві високої культури виробництва. Поруч з виконанням виробничих планів багато уваги приділяється естетиці виробництва: цехи просторі, світлі, всюди вазони з квітами. На території заводу робітники посадили фруктовий сад, розбили квітники, заасфальтували доріжки. У затінку шумлять струмені невеликого фонтану, поруч - альтанки. В центрі скверу... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Поташня - чарунка Поділля - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники