Fridge magnet wooden gears

Поташня – чарунка Поділля

  • Подобається0Не подобається
  • 11 Серпня 2012, 09:00

Під такою назвою минулої неділі в мальовничому селі Поташня відбувся вже дев’ятий міжнародний мистецький пленер, організований відомим патріотом України художником Прокопом Колісником.

П’ятеро художників, можна сказати, відводили душу на свіжому повітрі, малюючи та фотографуючи краєвиди, старенькі хатки, людей у їх сільському та простому побуті. Кожен день народжувалися нові враження, тож і художники, і селяни отримували задоволення від взаємного спілкування. Люди пишаються своєю причетністю до народження творів мистецтва, що вони та їхні хатки, паркани, сади стали об’єктами уваги митців.

Кожен пленер має свої особливості: у місці проведення, в організаційних питаннях та у складі його учасників. Поташнянський пленер має свою особливість ще й в організації вернісажу, тобто підсумкової виставки учасників пленеру, що стає справжнім народним святом не тільки для художників, а й для всіх жителів села та їх гостей. Дорослі і діти приходять у святкових вбраннях, вишитих сорочках. Цікаво спостерігати, як прості сільські люди захоплено розглядають живописні полотна, фотографії, впізнають зна йомі оселі, вулички, обличчя і радіють від побаченого. На вернісаж приїхали люди мистецтва та офіційні особи зі столиці, областей, районів. У рідне село Прокопа Колісника були художники з Києва Володимир Гарбуз, Олесь Соловей, Левко Воєдило та Василь Корчинський.

Своєю присутністю вшанувала гостей пленера матір Прокопа Колісника Марія Матвіївна. На святі були представники з райдержадміністрації, з відділу культури і туризму та працівники районного краєзнавчого музею (на знімку).

Початок свята розпочався з виступу Прокопа Миколайовича. Слово для нагородження почесними грамотами надали заступнику голови районної державної адміністрації Н.М. Грицик, після чого кожен з митців почергово підходив до мікрофона та ділився своїми враженнями. Слова вдячності художникам прозвучали від сільського голови Д.С. Коцюби, директора поташнянської школи М.У. Шиндир та представника від місцевого сільгосптовариства В.А. Данильченка. Не був осторонь і гість свята, мистецтвознавець С.М. Бушак, який висловив повагу до талановитого художника Прокопа Колісника та подякував всім за організацію чудового дійства.

Гарно та весело проходило свято, своїми виступами радували гостей учениця поташнянської школи Анна Мазур, вихованка дитячого садочка Лілечка Росолик, а також Валентина Росолик. https://itechua.com/other/157795

Прозвучали пісні і у виконанні ансамблю місцевого будинку культури.

Після концертної програми Прокіп Миколайович всіх гостей та присутніх запросив на відкриття виставки.

Галина ШЕВЧУК, молодший науковий співробітник з туризму та краєзнавства районного краєзнавчого музею.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Полуничка</b><br />
14 фото   
<b>СУМІВКА</b><br />Перша назва - Красний городок. Село було тричі спалене. Назва ймовірно ві слова &quot;сом&quot; або &quot;сум&quot;....
3 фото   
<b>Посвята в гуртківці будинку дитячої творчості</b><br />Пора шкільних канікул, навіть самих недовготривалих - радісна пора для усіх учнів. І відмінники, і невгамовні...
2 фото   
<b>Гейзер Матвій Мойсейович</b><br />Наверное, у каждого человека, склонного к размышлениям, раздумьям (у людей же пишущих - в особенности), в какой-то...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Безусяк Василь Порфирович (1924) 1924 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 22.08.44. Похов. с. Бужила, Румунія.

З історії Бершаді
В цілому підприємства міста в 1944 році завдяки наполегливій праці трудящих випустили продукції на загальну суму понад чверть млн. крб. Успішному виконанню виробничої програми значною мірою сприяло розгортання соціалістичного змагання, яке очолили комуністи. Приклад у перевиконанні виробничих завдань показували робітники — члени партії І. Ф. Яроцький, І. І. Олійник, які систематично... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Поташня – чарунка Поділля - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники