Fridge magnet wooden gears

Як у музеї кутею частували

  • Подобається0Не подобається
  • 26 Січня 2013, 13:05

У ці засніжені та морозні дні ми знову повертаємося до наших традицій та обрядів.

Так, у понеділок для нас відкрила двері щедра господа районного краєзнавчого музею, де зустрічала привітна господиня, по-святковому прибрані столи з традиційними стравами: вареники, голубці, капуста, ковбаси, холодець, кутя, узвар та інше.

Тут розпочалося театралізоване дійство «Щедра кутя.

Новий рік» (на знімку), з використанням елементів традиційних обрядів Бершадщини, яке кілька років поспіль проводиться в музеї, з метою відродження та популяризації українських народних традицій та звичаїв у районі.

Веселе святкування розпочалося з ворожіння на балабушках, господиня пригощала ними присутніх, які в свою чергу читали, що їх чекає в майбутньому. Потім до господи почала сходитися молодь, переважно хлопчики, посіваючи зерном «на щастя, на здоров’я, на нове літо», бажаючи «жита, пшениці і всякої пашниці» та помолотили зерно – на врожай. Посівальників пригостили пирогами та солодощами. Завітали й щед ру вальники, які віншували господиню та всіх присутніх, співали пісень-щедрівок, обігравали цікаві та кумедні жартівливі пісні, персонажами яких були Василь та Маланка. Всі присутні мали змогу поринути в чарівний світ Різдвяних свят, почути до болю знайомі з дитинства пісні-щедрівки у виконанні вчителів та учнів Бершадської ДМШ ім. Р. Скалецького та працівників районного будинку культури.

На захід завітав голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур, який подякував працівникам музею за відродження звичаїв наших предків та запропонував перенести веселе свято на велику сцену.

Тож маємо надію, що наступного року більше дітей побачить чудове театралізоване дійство з елементами традиційних обрядів Бершадщини.

Також були начальник відділу культури і туризму РДА Н.М. Герасимчук, головний спеціаліст цього відділу Т.П. Тиворська, головний спеціаліст відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та ЗМІ апарату РДА Г.М. Іванченко, працівники культури району, учні Бершадської ДМШ ім. Р. Скалецького, гуртківці музею та гості. На завершення свята всіх присутніх господиня пригостила пирогами, яблуками та солодощами.

Лариса ЮЩЕНКО, молодший науковий співробітник районного краєзнавчого музею


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Пам'ятний знак Герою у Джулинці</b><br />Днями у Джулинці відбулося відкриття пам’ятного знаку Герою України, підполковнику Костянтину Могилку. Знак...
4 фото   
<b>«Струни моєї душі»</b><br />Вже стало гарною традицією, відмічати ювілеї людей, котрі добре відомі в районі своєю працею та творчістю. Його...
2 фото   
<b>Чи стане цей мітинг уроком?</b><br />Якщо п’ятниця, 13-е число червня, зранку для медиків була святковою, адже у першій половині дня проводилися...
11 фото   
<b>ГЛИНСЬКЕ</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Маньківка
Поліщук Трохим Аврамович (1926) 1926 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 10.05.44.

З історії Бершаді
Вперше згадується Бершадь в історичних джерелах 1459 року. Розташована була на південному кордоні Литовського князівства. Обнесена шестиметровим валом, з фортецею у центрі, Бершадь являла важливий форпост у боротьбі проти турків і татар. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Як у музеї кутею частували - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники