Fridge magnet wooden gears

Чи стане цей мітинг уроком?

 • Подобається0Не подобається
 • 29 Червня 2014, 14:55


Якщо п’ятниця, 13-е число червня, зранку для медиків була святковою, адже у першій половині дня проводилися урочистості з нагоди професійного свята за участю керівників району і міста, вручалися відзнаки, презентувалася книга «Лікарі», то ближче до вечора поєднання числа і дати все-таки зіграло якусь містичну і не зовсім приємну роль…

І в ході проведення мітингу за участю представників громадського об’єднання «Бершадь-Майдан», місцевої самооборони, самих медиків та жителів нашого, а також гостей із Теплицького і Чечельницького районів, стало зрозумілим, що час зібрання було обрано не зовсім вдало. Відтак навряд чи організатори досягли бажаного ефекту від обміну думками. Хоч, безперечно, привернули увагу до актуальної проблеми.

Як повідомив на початку ведучий Анатолій Козоріз, люди зібралися на площі Героїв українських майданів, щоб оцінити рівень медичного обслуговування населення.

Усі, хто хотів, одержали можливість виступити, висловити свої думки з цього приводу. Та все-таки емоції брали гору, і це заважало об’єктивно оцінити цей рівень. Очевидно, що майдан – це не місце для нормального аналізу та неупередженої оцінки роботи людей у білих халатах. Майже кожен, хто виступав, вітав медиків з їхнім професійним святом, але це було швидше таким собі ритуалом, ніж щирим віншуванням.

…Навіть саме розміщення мітингувальників налаштовувало на жорстке протистояння: з одного боку (від приміщення райдержадміністрації) – група людей із саморобними плакатами проти недопущення нового призначення на посаду головного лікаря Василя Залецького, з іншого (від будинку районної ради) – представники місцевої медицини, які також плакатами висловлювалися на захист свого багаторічного очільника, галузі в цілому.

Нема можливості детально відтворити всі виступи з одного й іншого боку – були висловлені діаметрально протилежні думки щодо стану медицини. Виступали медики (заступник головного лікаря з медичної частини Валентина Довгань назвала конкретні факти, що було зроблено доброго Василем Анатолійовичем за 12 років його роботи). Але виступаючі з протилежного боку наводили приклади неналежного медичного обслуговування, говорили про побори, хабарі… Та при цьому дехто навіть у ході мітингу звертався до медиків з проханням допомогти конкретним людям з лікуванням.

Досить аргументованим був виступ полковника медичної служби, одного із претендентів на посаду головного лікаря, колишнього начальника відділу охорони здоров’я райдержадміністрації Дмитра Яремчука, який критично проаналізував ситуацію в медичній галузі району.

Деякі виступи супроводжувалися вже звичними майданними вигуками типу «Ганьба!» або «Банду геть!» і т.д., декому взагалі не давали договорити. До речі, більшість людей не сприймає медичну реформу, запроваджену попередньою владою.
Це також прозвучало на мітингу.

Як на мою думку, найбільш виваженими та об’єктивними були виступи Маїса Сологуба та директора міської школи №1 Григорія Погончика, хоч і їх намагалися закричати.

Маїс Феліксович, знаний юрист, сказав у своєму виступі: – Я не можу оцінювати професіоналізм космонавта чи людини іншого фаху. А яке право має оцінювати професіоналізм Залецького, скажімо, та ж самооборона, яка не знає медицини? Щодо того, чи можна називати людину хабарником, то потрібно мати для цього правові підстави. Якщо нема рішення суду, то про що ж говорити?

Те, що відбувалося на площі, намети, шини тощо М. Сологуб назвав шантажем і спектаклем: «Де ваше верховенство права, про яке говорите, чому у вас подвійна психологія?». Більше того, непрофесійними він назвав навіть дії профільних комісій обласної ради. І на обласному рівні, на його думку, не все робилося так, як належало, щодо звільнення і призначення головних лікарів.

…Не один раз у ході мітингу ведучий А. Козоріз закликав до толерантності та порядку. Та іноді пристрасті вирували так, що для заспокоєння людей доводилося вмішуватися і міліції, і самооборонівцям.

Щодо основної теми – хабарництва, то всі зійшлися на одному: якщо не будемо давати, то й не будуть брати. Загальна думка: НІ – КОРУПЦІЇ І ХАБАРНИЦТВУ!

У всіх галузях починаємо із себе: не даємо і не беремо.

Оптимізму і надії додав виступ Г.Погончика, який сказав, що у нас формуються нова нація, нове мислення, навів приклад, як діти міських шкіл №1 і №3 спільно із самообороною фарбували мости в Бершаді у кольори державного прапора, а коли завершили роботу, без будьякого примусу, поклавши руки на серця, заспівали Державний гімн України.

Зрозуміло, що не тільки медицина та інші сфери життя, а й усе суспільство потребують лікування. Але у будьякому випадку всі проблеми мають вирішуватися тільки в правовому полі.

Федір ШЕВЧУК.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Презентація книги П. Маніленка "Сузір'я бершадських талантів"</b><br />Презентація літературно – мистецького альманаху «Сузір»я бершадських талантів», впорядкованого та виданого...
2 фото   
<b>Пам'ятний знак Герою у Джулинці</b><br />Днями у Джулинці відбулося відкриття пам’ятного знаку Герою України, підполковнику Костянтину Могилку. Знак...
4 фото   
<b>1 червня - Міжнародний день захисту дітей</b><br />У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято - День захисту дітей....
3 фото   
<b>«Проліски надії-2012»</b><br />Нещодавно в районному будинку культури в рамках обласного фестивалю «Проліски надії-2012» відбувся мистецький звіт...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Юрченко Степан Якович (1901) 1901 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Виконуючи інтернаціональний обов'язок, трудящі Бершаді неодноразово збирали кошти на допомогу республіканським військам Іспанії. Значні кошти надходили від бершадців у фонд зміцнення обороноздатності нашої країни, на рахунок добровільних організацій Червоного Хреста та Тсоавіахіму. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Чи стане цей мітинг уроком? - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення