Fridge magnet wooden gears

Майстриня

  • Подобається0Не подобається
  • 4 Вересня 2013, 16:30

На знімку: майстриня-в’язаль ниця Ада Нечитайло і її роботи.

«Рукотворне диво» – таку назву отримала персональна виставка робіт майстринів’язальниці Ади Нечитайло з Бершаді, яку вона презентувала на центральній площі міста під час святкування 22ої річниці незалежності України. На ній було представлено майже три десятки оригінальних серветок. До речі, незадовго до цього вироби майстрині демонструвалися і в читальному залі районної бібліотеки.

Ада Анатоліївна за фахом медик, вона вже сорок один рік працює фельдшером-лаборантом Бершадської центральної районної лікарні. В’язанням займається, за її ж словами, з шостого класу, вміє в’язати гачком, шпицями, а також вишивати. Навчилась цьому від матері, яка дуже гарно вишивала, в’язала, й вироби якої у 1959 році демонструвалися на Виставці досягнень народного господарства у Москві.

–Раніше я виготовляла речі, в основному, для дітей, онуків, тепер більше в’яжу для душі і краси, – каже Ада Нечитайло.

Нині у її доробку близько трьохсот серветок, скатертин та інших в’язаних виробів. А загалом їх було значно більше. Частина робіт Ади Анатоліївни прикрашають домівки її близьких друзів та родичів.

Майстрині добре відомі різні види в’язання, вона вдало використовує символіку українського геометричного орнаменту, створюючи власне бачення декоративного виробу. Ада Анатоліївна багато читає спеціальної літератури, вчиться в інших майстрів.

Що цікаво: секрети бабусиного мистецтва охоче переймають її внучки – студентка третього курсу медичного коледжу Аня й учениця четвертого класу загальноосвітньої школи Даша, яка ще й є учасницею зразкового дитячого ансамблю естрадного танцю «Мрія» районного будинку культури.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Головна проблема Ставків – безробіття</b><br />Голова райдержадміністрації Олександр Снігур з керівниками районних служб та організацій відвідав Ставчанську...
4 фото   
<b>У концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України</b><br />22 серпня у концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України голова облдержадміністрації Іван...
4 фото   
<b>Маєток Ліпковських</b><br />Багатьох жителів цього та навколишніх сіл завжди хвилювала й інтригувала дана тема &ndash; своєю величністю,...
2 фото   
<b>Небо було його стихією і життям</b><br />Неділя… Трійця… Світлий, сонячний день… Віддзвонили дзвони... Тиша… Щебет пташок, мир та спокій у природі, легко та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Вдовиченко Опанас Архипович (1926) 1926 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Характерною є історія заводу металовиробів, у якій немов відбито шлях розвитку економіки міста. Перед революцією в заштатному містечку існувало понад двісті дрібних майстерень, продукція яких реалізовувалась через подібні ж дрібні крамнички. В радянський час ремісники об'єдналися в артілі, які в роки семирічки переросли в сучасний завод металовиробів. У 1971 році асортимент підприємства... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Майстриня - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники