Fridge magnet wooden gears

Скарбниці мудрості

  • Подобається0Не подобається
  • 3 Жовтня 2013, 12:17

На знімку: учасники семінару працівників сільських бібліотечних установ району. Фото Руслана ХРАНОВСЬКОГО.

У 2013-му минає 15 років з часу, коли почав відзначатися Всеукраїнський день бібліотек.

За останні роки збільшилась кількість населених пунктів, де сільські голови сприймають книгозбірні як інформаційні центри громади і планово виділяють їм значні ресурси.

Збереглася мережа бібліотечних установ району, що перебувають у сфері впливу Міністерства культури України. Бібліотечні працівники постійно вдосконалюють професійну майстерність. Відвідуються обласні курси підвищення кваліфікації. Закінчили навчання в Тульчинському училищі культури молоді працівники, завідуючі бібліотеками сіл Джулинки Н.І. Шкурат, Сумівки – А.М. Майструк, бібліотекар с. Війтівки О.В. Грабова.

Фонд бібліотек району нараховує більше 448 тисяч примірників книг. Нових книг у бібліотеки району в поточному році надійшло 1715 примірників на суму 58436 грн. Бібліотеки району обслуговують понад 23 тисячі читачів і видають щороку понад 480 тисяч книг.

Здійснюється також пошук альтернативних джерел поповнення фондів. Тривалий час серед читачів проходять акції «Подаруй бібліотеці нову книгу». Дарують видання своїх творів і місцеві автори. Від поетеси-землячки, публіциста, фольклориста, етнографа Наталки Поклад отримано в подарунок нові збірки віршів «Чарівні шовковиці», «Голос криці», збірку новел «Райські яблучка», фольклорне видання запису весільного обряду «Маньківське весілля».

Активні учасники акції – читачі районної бібліотеки.

Недофінансування бюджетів сільських рад не дає можливості сільським бібліотекам поповнювати свої фонди новими книгами. Незначна їх кількість надходить із обмінних фондів обласних бібліотек.

Легше працювати тим бібліотекам, які забезпечені газетами і журналами. При передплаті газет і журналів враховуються інтереси та потреби дитячої аудиторії бібліотек.

Колектив бібліотеки складається з досвідчених фахівців. Кожен із них робить свій значний внесок у розвиток бібліотеки.

Культурно-просвітницька функція бібліотек пов’язана з пропагандою читання та організацією дозвілля читачів. Для цього в районній бібліотеці проводилось заняття літературної вітальні для учнів професійного ліцею «Найкращий читач року» і майстер-клас з вишивання картин стрічками майстринірукодільниці Ольги Мартинової. Відбулась творча зустріч бібліотечних працівників із заслуженим журналістом України Петром Маніленком з нагоди 30-річчя його діяльності у Бершаді.

До відзначення Міжнародного дня захисту дітей районною бібліотекою проведена для дошкільників у ДНЗ «Малятко» і «Сонечко» акція «Книга іде до дітей». У сільських бібліотеках проведено Дні відкритих дверей «Дитина читає – Україна процвітає».

У читальній залі районної бібліотеки до цієї дати за участю головного спеціаліста районного центру соціальної служби дітей та молоді Антоніни Янчук відбулась виставка-колаж «Життя в кольорах живописних». На виставці представлялись творчі роботи дітей – вихованців прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

При сільських бібліотеках на період літнього відпочинку школярів працювали клуби літнього читання. У районній бібліотеці для учнів Бершадської ЗОШ №1, які відвідували пришкільний табір, відбулася народознавча година «Українська хата».

Для вихованців пришкільного табору ЗОШ №3 проводили театралізовані виставиекскурсії, конкурс загадок.

Проводилися в бібліотеках літературні читання для юнацтва до 75-річчя від дня народження Героя України, лауреата Національної премії України імені Т. Шевченка Василя Стуса, літературномистецькі композиції до 200річчя від дня народження Тараса Шевченка.

У день професійного свята складаю глибоку шану своїм колегам за вірність справі, якій вони служать самовіддано і безкорисливо. Хай ваша праця втілюється в людських долях, у загальному інтелекті нації, в омріяному майбутньому наших дітей.

Бажаю всім щастя, здоров’я, нових творчих здобутків.

Лідія БЕРНАЦЬКА, директор районної бібліотеки.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
2 фото   
<b>ЯЛАНЕЦЬ</b><br />
3 фото   
<b>140 років з Дня Народження української поетеси Лесі Українки</b><br />25 лютого 2011 року виповнюється 140 років з дня народження української поетеси Лесі Українки. Леся Українка...
26 фото   
<b>ТЕОФИЛІВКА</b><br />
4 фото   
<b>Красносілка – "солодка" і гаряча точка району…</b><br />22 вересня 2011 року працівники Красносілського цукрового заводу організували мітинг на центральній площі міста...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Бондар Конон Йосипович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.45.

З історії Бершаді
Поряд з досягненнями в економіці відчутні зміни відбувалися в культурному житті. З перших днів після визволення почала виходити районна газета «Соціалістичний шлях» (з 1963 року — «Вогні комунізму»). Відкрилося педагогічне училище, в якому з числа молоді, що мала семирічну освіту, готували учителів початкових класів. У цьому закладі більш як 20 кваліфікованих викладачів навчали понад 300... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Скарбниці мудрості - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники