Fridge magnet wooden gears

Сонцепоклонник та його Божі квіти

  • Подобається0Не подобається
  • 10 Жовтня 2014, 10:00

На приміському хуторі Абазівка (Замостя), що тоді був мальовничим передмістям Вінниці, в сім’ї дрібного урядовця 17 вересня 1864 р. народився український письменник Михайло Михайлович Коцюбинський. Його називали Сонцепоклонником і Соняхом, бо над усе любив сонце, квіти і дітей. Служив звичайним клерком у статистичному відділі Чернігівської управи, на роботу ходив з неодмінною квіткою у бутоньєрці. У своїх відомих на весь світ творах він оспівував цвіт яблуні, жайворонкову пісню, дитячі очі, малював словом людську біду і красу…

Такими словами було відкрито розширене ХІV засідання літературно-мистецького об’єднання Вінниччини імені В. Стуса, що проходило в садибі-музеї М.М. Коцюбинського. Голова Конгресу української інтелігенції Вінниччини, письменник та поет Василь Кобець відзначив, що вся Україна відзначає 150річчя видатного земляка. Як водиться, на засіданні літераторів виступили знані письменники: Лариса Колесник, Василь Кобець, Тетяна Яковенко, Ніна Гнатюк і початківці: вчителі та учні шкіл, студенти, працівники культури області. Лунали українські співанки у виконанні бандуристів музичного училища, барди співали власні пісні під гітару, учні підтримували оплесками «Як у нас на Україні» і, звичайно, вірші та проза у виконанні присутніх. У заході взяли участь посланці з Києва, Канева, представники Вінницької області, а також науковці та викладачі навчальних закладів м. Вінниці. Письменники отримали почесні нагороди: поетесі Ніні Гнатюк вручено почесний знак губернатора «За заслуги перед Вінниччиною», а письменникові Вадиму Вітковському – Всеукраїнську літературну премію імені Коцюбинського за 2014 р., яку він отримав за сагу про рідне подільське село Чернівецького району. Поетесу Ларису Колесник було відзначено щорічною премією «Подільська пектораль».

Учасники свята спілкувалися на тему життя та творчості Великого Сонцелюба, сьогодення нашої Батьківщини. В атмосфері небувалого піднесення та патріотизму згадали хвилиною мовчання загиблих у зоні АТО, Небесну Сотню. Заступник голови Вінницької обласної адміністрації, голова департаменту освіти та науки обласної державної адміністрації Ігор Івасюк, заступник міського голови Андрій Рева та директор Вінницької дирекції українського державного підприємства «Укрпошта» Наталя Костюк презентували нову поштову марку, що випустила Укрпошта на честь 150-річчя великого земляка. Василь Кобець підкреслив важливість творчості Коцюбинського для виховання патріотизму у підростаючого покоління. А директор Вінницького літературно-меморіального музею М.М. Коцюбинського Федір Панчук наголосив, що проза Михайла Коцюбинського – справжня поезія, писана на нотному стані із сонячного проміння, тому у його спадщини таке світло, такий політ творчої думки, яка кожного читача змушує мислити, сприймати сучасний світ у ракурсі геніального Коцюбинського. Поетеса Тетяна Яковенко запросила до співпраці у роботі об’єднання «Автограф», що відкрилося при обласному Будинку культури вчителя. Ніхто не забував про сьогодення, у виступі кожного учасника біль втрат, гордість за наш народ, що здобув перемогу у революції Гідності, та встав на захист рідної землі перед загрозою російської навали. І саме тепер, як ніколи, актуально звучали слова поетеси Ніни Гнатюк, що тіні незабутих предків Шевченка, Франка, Лесі Українки та Коцюбинського не дають нам забути, якої Землі ми діти.

Учасники поклали квіти до пам’ятника видатного земляка, потім відбувся святковий обід, на якому теж звучали вірші, пісні, проза українською, російською мовами, але у кожному виступі відчувалася велика гордість за Україну та українців. Святкування закінчив Василь Кобець словами про те, що говорити про митця у рамках заходу непросто, як і непросто збагнути всю геніальність таланту, в якому усіма барвами виграють сонячні слова.

Марія ТИТАРЧУК, м. Бершадь.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Шевченківські читання</b><br />11 березня 2009 року працівниками Бершадського районного краєзнавчого музею проведено традиційні Шевченківські...
6 фото   
<b>Із єврейської історії Бершаді</b><br />Бершадь від самого початку свого існування тривалий час була однією із стратегічних фортець на наших південних...
14 фото   
<b>СУМІВКА</b><br />Перша назва - Красний городок. Село було тричі спалене. Назва ймовірно ві слова &quot;сом&quot; або &quot;сум&quot;....
2 фото   
<b>Маршрутами пам'яті</b><br />Так склалося, що того дня збіглися дві вагомі події &ndash; міжрайонний автопробіг, присвячений 66-ій річниці Великої...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Абрашин Валерій Прокопович (1926) 1926 р., українець, робітник. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 09.05.45. Похов. с. Моравка, Чехо-Словаччина.

З історії Бершаді
Характерною є історія заводу металовиробів, у якій немов відбито шлях розвитку економіки міста. Перед революцією в заштатному містечку існувало понад двісті дрібних майстерень, продукція яких реалізовувалась через подібні ж дрібні крамнички. В радянський час ремісники об'єдналися в артілі, які в роки семирічки переросли в сучасний завод металовиробів. У 1971 році асортимент підприємства... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Сонцепоклонник та його Божі квіти - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники