Fridge magnet wooden gears

Чарівник музики і слова

  • Подобається0Не подобається
  • 15 Грудня 2014, 09:00

Поділля дало людству ціле сузір’я талантів, які своєю самовідданою працею, мудрістю зробили у світову матеріальну і духовну скарбницю вагомий внесок. Яскравою зіркою у ньому став наш земляк, композитор і педагог Родіон Скалецький. Його ім’я поряд з іменами Михайла Коцюбинського, Степана Руданського, Михайла Стельмаха, Миколи Леонтовича та інших знаменитостей.

Творчий доробок композитора увійшов у золотий фонд вітчизняного мистецтва. У його ужинку – 598 творів, з яких 373 надруковано, а 225 у рукописах.
І ми, земляки, про це па - м’ятаємо. Ось і нещодавно у Михайлівському будинку культури було проведено вечір-портрет «Чарівник музики і слова», присвячений 115-ій річниці з дня народження Р.А. Скалецького.

Із вітальними словами розпочав вечір сільський голова А.П. Палагній, а вокальний ансамбль учителів Михайлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Р.Скалецького виконав пісню «Про рідне село», написану композитором на слова Івана Палагнія.

Пісня – це голос народу, поетичний вияв його працелюбної вдачі, мрій і прагнень. Його музичну спадщину шанують в області. Тож не дивно, що вшанувати пам’ять знаменитого митця приїхали викладачі, учні Бершадської музичної школи імені Р.Скалецького, тріо «Чарівниці» та лауреат всесоюзних і республіканських конкурсів, народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня» Бирлівського сільського будинку культури. У програмі вечора взяв участь вокальний жіночий ансамбль «Джерело» Михайлівського будинку культури та вокальний ансамбль учителів місцевої школи.

Линули пісня за піснею, написані Скалецьким. А у фойє будинку культури було оформлено книжкову виставку «Пісенний вінок Родіона Скалецького», на якій були представлені матеріали про життя і творчість композитора.

Висловлюємо щире спасибі за спонсорську допомогу в організації дійства голові райдержадміністрації А.Т. Головні та підприємцю В.Я. Гондаруку.

«Моє село, Поділля мого гілочка,
Талантом свого сина ти зігріте.
Його душа нам світить, ніби зірочка,
І пам’яттю у кожне серце світить».

Тетяна КУЗЬМЕНКО, директор Михайлівського сільського будинку культури.
Галина ЗАТОЛОЧНА, завідуюча бібліотекою.

Від редакції: урочистості з нагоди 115-ої річниці з дня народження митця проходили і в обласному центрі. У них взяла участь делегація нашого району.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Шістдесят років Чернятській ГЕС</b><br />Нещодавно минуло шістдесят років Чернятській гідроелектростанції. Над входом до машинної зали зафіксовано дату її...
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
4 фото   
<b>Красносілка – "солодка" і гаряча точка району…</b><br />22 вересня 2011 року працівники Красносілського цукрового заводу організували мітинг на центральній площі міста...
2 фото   
<b>Тирлівка, Кавкули – і про них не забули</b><br />Черговий «День районної ради» її голова М.Г. Бурлака провів у Тирлівській територіальній громаді разом з депутатами...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Швайдак Василь Павлович (1914) 1914 р., українець, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.08.42.

З історії Бершаді
Виконуючи інтернаціональний обов'язок, трудящі Бершаді неодноразово збирали кошти на допомогу республіканським військам Іспанії. Значні кошти надходили від бершадців у фонд зміцнення обороноздатності нашої країни, на рахунок добровільних організацій Червоного Хреста та Тсоавіахіму. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Чарівник музики і слова - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники