Fridge magnet wooden gears

Стати скаутом не просто...

  • Подобається0Не подобається
  • 25 Січня 2015, 09:00

Представники Бершадщини здійснили поїздку до Вінниці з метою вивчення скаутського руху.

Під час зимових канікул п’ятеро представників із Бершадського району відвідали міську молодіжну організацію «Станиця Вінниця Пласту – Національної скаутської організації України». Метою поїздки було ознайомлення з тим, що собою являє скаутський метод виховання і як він реалізується на практиці.

Поїздку було здійснено з ініціативи громадської ради при райдержадміністрації та за фінансової підтримки голови правління Подільського центру прав людини, члена міської молодіжної організації «Станиця Вінниця Пласту – Національної скаутської організації України» Михайла Бардина.

У заході брали участь методист з виховної роботи відділу освіти Ніна Янчук та координатор районної організації учнівського врядування «Союзу старшокласників «Юність» Лариса Криворуцька, а також троє дітей: учениця 10 класу Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Аліна Марченко, учениця 8 класу Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Вікторія Шевчук, учень 7 класу Баланівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Святослав Криворуцький.

Під час зустрічі було проведено п’ять гутірок (тренінги, бесіди) Вітою (за прізвиськом Гайка), Андрієм (Дрон), Ольгою (Княгиня), Вітою (Близнючка), Сергієм (Чіп), під час яких представники Бершадщини дізналися про історію виникнення скаутів, їхню діяльність, структуру організації. Цікавою була гутірка про однострій (форму одягу) та їхнє таборування. Також стало зрозуміло, що цією організацією займаються віддані своїй справі люди. Вікова категорія учасників необмежена. Проте є розподіл: УПН (улад пластових новаків) 6-11 років, УПЮ (улад пластових юнаків) 12-18 років, УСП (улад старших пластунів) 18-35 років, УПС (улад пластового сеньйорату) віком більше 35 років. Основною метою діяльності організації є патріотичне виховання, червоною ниткою через яке проходить християнство. Вітаються вони по-особливому, а саме стисканням лівих рук, промовляючи слово «СКОБ» (сміливий, красний, обережний, бистрий).

Стати скаутом не просто, оскільки потрібно пройти певну кількість проб (іспитівзавдань): вивчити історію виникнення скаутського руху та структуру, яка поділяється на виховну (гурток, рій, гніздо, курінь) та адміністративну (станицю, паланку, округу, край, їх керівні органи). Однострій та всі обладунки, які потрібні скауту, в тому числі перебування у таборах та інших піших походах, здійснюються за власний кошт пластуна. Для вступу в скаутську організацію освіта та вік людини значення не мають.

Запрошуємо зацікавлених осіб, хто має активну громадську свідомість, хто прагне на патріотичних та християнських засадах сприяти вихованню молодого покоління започаткувати скаутський рух у нашому районі.

Антон АНДРЕЙЦОВ, голова громадської ради при райдержадміністрації.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Технології і професіоналізм - запорука успіху</b><br />Звісно, що найкраще ведуться весняно-польові роботи там, де до них готувалися не тільки по завершенню зими, а й...
2 фото   
<b>Люди вимагають прозорості в діях сільської влади</b><br />Чернятка проснулась від зимової сплячки &ndash; такий висновок зробив один з учасників зборів громадян після їх...
6 фото   
<b>Оновлено медичні заклади</b><br />Минулого тижня одразу у трьох селах району відбулися пам’ятні події, пов’язані із введенням у дію оновлених медичних...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора - Липовеччина – тур третій</b><br />Черговий виїзд редакторського корпусу виявився вже до меншого, сорокатисячного району, але зовсім не менш значимого і...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Маньківка
Саражин Григорій Іванович (1905) 1905 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 12.06.44. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
За роки соціалістичного будівництва Бершадь стала промислово-аграрним центром півдня області. Але її мирне життя було перервано війною. Вже 29 липня 1941 року Бершадь окупували німецько-румунські війська. Фашисти утворили тут гетто для єврейського населення. Від катувань, голоду, епідемій у Бершаді загинуло багато радянських людей, розстріляно 327, вигнано в рабство 1203 чоловіка. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Стати скаутом не просто... - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники