Fridge magnet wooden gears

Люди вимагають прозорості в діях сільської влади

 • Подобається7Не подобається
 • 25 Березня 2011, 09:00


На знімку: звітує сільський голова В.П.Легкун.

Чернятка проснулась від зимової сплячки – такий висновок зробив один з учасників зборів громадян після їх закінчення. І справді, такої активності людей в цьому селі на подібних зібраннях вже давно не спостерігалося. Адже в попередні роки їх навіть не завжди проводили через неявку жителів, тепер їх прийшло біля 200. Причин цьому можна виділити декілька.

Насамперед, це зміна керівництва сільської влади й очікування нових позитивних зрушень в розвитку села та громади, невирішеність тут багатьох проблем впродовж останніх років. Разом з тим, суттєвим активатором виступили тут і події останніх місяців, серед яких виділялася лютнева трагедія, в ході якої було вбито чоловіка на ставу, та назрілі питання оренди багатьох земель, в тому числі й водного фонду.

Свій звіт новообраний сільський голова В. П. Легкун розпочав з демографічної ситуації по Чернятці – нині тут проживає 1089 жителів у 492 дворах, серед яких 530 працездатного віку, 385 пенсіонерів, 116 дітей шкільного та 58 дошкільного віку. Торік народилося 9 дітей і померли 31 громадянин. Тож ситуація змушує багатьох задумуватись над тим, як виживати, де знайти роботу, чим займатися тощо.

У виступі Василя Петровича відчувався його неабиякий досвід та знання справи, тож факти він наводив чітко й обгрунтовано, вказуючи шляхи вирішення тих чи інших проблем.

Не стану переповідати теми розгляду всіх питань, які розглядалися на засіданнях сесій та виконкомів за звітній період. Бо це хоч і є характеристикою діяльності сільської влади, але зовсім не мірилом її ефективності. Тож сільський голова більше акцентував увагу на невирішених питаннях, радив і радився з людьми як житимуть далі.

Одна з головних проблем села – це освітлення доріг. Виявляється, що і електроопори тут одні з найстаріших у районі. Тому й велася напередодні головою предметна розмова з керівництвом електромереж з цього приводу, про що він інформував присутніх. Навіть говорив про те, як швидше, поза графіком, залучити для цього вінницькі бригади.

Гостро стоїть і питання благоустрою села, ремонту доріг, впорядкування сміттєвивезення на паспортизоване сміттєзвалище. Вихід тут – в організованому вивезенні за графіком по вулицях.

Потребують ремонту й громадські колодязі, а особливо покрівля дитячого садка й будинку культури. І все це при безгрошів’ї.

І хоч в селі належним чином функціонують школа, ФАП, дитсадок, будинок культури, проводиться немало культурно-освітніх та спортивно-масових заходів, все ж роботи в цьому напрямку ще чимало.

Це підтвердив і звіт дільничного інспектора міліції О.І. Деркача. Виявляється, що Чернятка займає перше місце в районі по злочинах і правопорушеннях, хоч за кількістю населення вчетверо поступається, наприклад, Джулинці. Разом з тим, і до самого правоохоронця було чимало запитань та пропозицій. Особливо з приводу останнього вбивства на ставу.

Активно обговорювалося питання встановлення сум самообкладення – зійшлися на тому, що буде 15 грн. з кожного двору, а також сплати всіма орендарями земельних паїв по 15 грн. з кожного гектара для потреб сільської громади.

Багато часу зайняло обговорення земельних питань. Відчувалося, що тут воно набуло великої значимості. Це стосувалося й приватизації земельних ділянок – як присадибних, так і інших. Роз’яснення з цього приводу землевпорядника сільської ради В.І. Кравця та юриста відділу земельних ресурсів С.А. Корнелюка не завжди сприймалися однозначно. Люди виступали з місць, вказували на дорогу вартість цих послуг.

Присутньому на зібранні голові районної ради М.Г. Бурлаці, який перед цим відвідав деякі бюджетні установи в Хмарівці та Чернятці, доводилося раз по разу виступати з роз’ясненнями та уточненнями по цих та інших питаннях, що в значній мірі дозволяло зменшувати напруженість в залі. Особливо, коли секретар сільської ради Р. М. Кравець оприлюднив звернення, підписане 180 жителями щодо розірвання вже зареєстрованих договорів на оренду ставків №5 і №6 в світлі останніх трагічних подій. Людей можна зрозуміти – вони хочуть, щоб ставами користувалися жителі і їх діти. Однак робити все треба законним шляхом.

Тож зійшлися на тому, щоб доручити сільському голові ініціювати подання цього звернення в суд для вирішення по суті. Подібне доручення отримав керівник громади і щодо повернення у громадську власність газових мереж. Не обминули й підняття питань про вирішення земель під городи, подальше використання садка та інших. Відчувалося, що питання землі, правомірність її виділення тим чи іншим особам, особливо не жителям села, попереднім складом сільської ради, надто хвилює людей. Чому нам ніхто з депутатів попереднього скликання не повідомив, кому виділяються в оренду землі громади, в тому числі й водного фонду – заявляли учасники зібрання.

Щось подібне творилося і при намаганні домогтися звіту про використання коштів, зібраних з людей для газифікації села, можливості перевиборів членів вуличних комітетів. Однак, ці питання попередньо не були передбачені порядком денним й звітуючих відповідальних осіб не виявилося, тому й було вирішено розглянути це питання на одній із сесій сільської ради.

Підводячи підсумки зібранню в переповненому залі, М. Г. Бурлака відзначив активність новообраного сільського голови і небайдужість людей, їх прагнення домогтися від влади позитивних зрушень, зазначивши при цьому, що відбуватимуться вони лише при безпосередній участі самих жителів села. Михайло Григорович розповів про дії районної влади щодо подальшого розвитку Бершадщини, зайнятості людей і зменшення безробіття, створення умов для більш ефективної роботи районних служб в інтересах жителів району тощо. Він закликав частіше збиратися разом – влада і громада, щоб відкрито і спільно думати як жити далі.

Хочеться вірити, що таке пробудження тут людей, підвищення їх активності й інтересу до справ громадських, піде на користь усім.

Павло БАЙДАЛЮК.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Журналісти працюють і в свято</b><br />У понеділок з нагоди професійного свята &ndash; Дня журналіста &ndash; в редакції районки зібралися працівники...
32 фото   
<b>Старовинні обряди та традиції українського весілля на Бершадщині</b><br />29 липня в с. Бирлівка, Бершадського району, Вінницької обл., місцевий ансамбль народної творчості...
3 фото   
<b>Паньковецький Сергій – призер чемпіонату України</b><br />Учень Бершадської школи №1 Паньковецький Сергій в черговий раз показавши відмінні результати на республіканських...
2 фото   
<b>Крушинівська ЗОШ</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Мазур Григорій Карпович (1908) 1908 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 23.02.44. Похов. Естонія.

З історії Бершаді
Колишнє містечко, в якому переважали дрібні ремісники і селяни, пригноблені нужденністю й позбавлені людських прав, перетворилося в сучасне соціалістичне місто з суцільною письменністю. Про здоров'я трудящих піклуються понад 50 лікарів, які працюють у 2 лікарнях, а також медпрацівники інших медичних закладів. Діти шкільного віку навчаються в 2 середніх школах, восьмирічці та в школі-інтернаті.... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Люди вимагають прозорості в діях сільської влади - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення