Fridge magnet wooden gears

Пам'ять про голокост

  • Подобається0Не подобається
  • 15 Лютого 2015, 09:00

Вісторії людства відомо багато трагедій, і кожна має свої особливості.

«Голокост – злочин проти людяності» – під такою назвою пройшов виховний захід у Поташнянській ЗОШ І-ІІ ступенів, який провела класний керівник Лариса Скляр з учнями дев’ятого класу. Вони ще раз нагадали нам про жахливу трагедію людства, страхіття масових знищень – Голокост.

Розпочався захід із розповіді Лариси Миколаївни про масові знищення людей, жахливі вбивства, які відбувалися в середині ХХ століття в Європі. Продовженням стали розповіді учнів, які провели дослідження про концентраційні табори Освенцім, Собібор, Матгаузен, Бухенвальд та Бабин Яр – символ Голокосту в Україні. З розповідей учнів, події, які відбувалися в цих таборах, вражали своєю надзвичайною жорстокістю та підлістю. Цікавою та змістовною була розповідь Ніни Феодосіївни Воробйової, учителя історії, краєзнавця, яка протягом багатьох років займалася дослідженням минулого рідного краю, зокрема й теми Голокосту на території нашого села. Вона розповіла про те, як глибокої осені 1941 р. у Поташню пригнали близько трьох тисяч євреїв. Розмістили їх у колгоспних конюшні і корівнику, утворивши поташнянське гетто.

З великою увагою учні слухали про страшні умови виживання тих людей. Від голоду, холоду і хвороб вони масово вмирали. А всі вони були зовсім молодими, більшість– ще зовсім діти. Їм ще жити й жити, але їх прирекли на смерть.

Завдяки жителям села, декого із євреїв вдалося врятувати. Після війни вони приїжджали в Поташню, щоб поклонитися пам’яті померлих і висловити вдячність поташнянам за врятоване життя.

Сьогодні в межах села відомо про три місця захоронення євреїв.

Хочеться дочекатися того моменту, коли у світі зникнуть людиноненависницькі настрої, коли всі усвідомлять, що патріотизм – це не тільки любов до себе, це ще й повага до інших.

Світлана ДУДНИК, педагог-організатор Поташнянської ЗОШ І-ІІ ступенів.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Роман Андрущак: «Я відкритий для всіх»</b><br />– Романе Леонідовичу, декому із читачів цікаво більше дізнатися про Вас, чому пішли на службу в систему МВС?
3 фото   
<b>З візитом до Польщі: вивчаємо досвід реформування галузей</b><br />З 18 по 21 травня делегація Бершадського району відвідала Єнджейовський повіт Свентокшиського воєводства Распубліки...
8 фото   
<b>Свято Трійці в Березівці</b><br />Свято Трійці, яке цьогоріч відзначалося 12 червня, - одне із найбільших християнських свят. Його ще називають...
2 фото   
<b>ПАТ "Вінницяобленерго" повідомляє</b><br />що згідно з Умовами та Правилами здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Парахонич Степан Пилипович (1926) 1926 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Мол. сержант. Загинув 25.01.45. Похов. с. Осовець, Польща.

З історії Бершаді
Квітне старовинна Бершадь, за роки Радянської влади вона перетворилася на соціалістичне місто. В грудні 1966 року, враховуючи питому вагу в розвитку економіки й культури, збільшення кількості населення, Президія Верховної Ради УРСР ухвалила перевести Бершадь з селища міського типу в місто районного підпорядкування. На вулицях, що після вигнання окупантів являли згарища та самі руїни, споруджено... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Пам'ять про голокост - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники