Fridge magnet wooden gears

Корені духовності

  • Подобається0Не подобається
  • 21 Березня 2015, 09:00

Для того, щоб ланцюг духовності народу не переривався, кожне наступне покоління повинно виховуватися у родинному дусі, на ідеях та засобах народознавства.

Саме у сім’ї закладаються основи гуманності, корінь духовності, фундамент особистості людини.

Родинне виховання є пріоритетним напрямом діяльності учнів 11-А класу Баланівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

З 5 класу діти працюють над довгостроковим проектом «Тільки родина, як зірка єдина». Є багато напрацювань із цієї теми. Учні вивчали родовід і по батьківській, і по материнській лініях, з любов’ю оформили родовідне дерево.

Велику виховну силу мають традиції кожної родини. Учні залюбки записували з уст матерів і бабусь пісні, ділилися досвідом святкування християнських свят. Проведено різдвяне дійство «Добрий вечір тобі, господарю», «Світлий празник Великодній», «Берегиня родинного вогнища». З розповідей учнів видно, що вони змалечку усвідомили особисту причетність до свого роду, його глибокого й вічного коріння.

Батьки, бабусі з любов’ю говорили про свій родовід, про професії діда й прадіда.

Мати Івана Бендуса продемонструвала зразки полотна, які ткала її мама разом із бабусею, а мати Вадима Іванця показала вишитий рушник своєї бабусі, який став сімейною реліквією родини.

Разом із батьками було проведено виставку «Світ наших захоплень», ігрові сімейні конкурси «Свято господинь», «Музична родина», «Спортивна родина», ярмарок-розпродаж сімейних виробів.

У класі постійно працює батьківський лекторій, батьки є активними у благоустрої та озелененні шкільного двору, коридорів, доклали чимало зусиль в оформленні кабінету.

Цікаво проходять тематичні конференції, обмін досвідом виховної роботи, а також диспути, дискусії, презентації досвіду родинного виховання.

Глибокі почуття любові до рідного дому, отчого краю споконвіку виховують у дітей символи – обереги етнічної пам’яті: верба над ставом, калина в лузі, тополя край дороги, соняшник у городі. На цю тему було проведено годину спілкування «Обереги духовності». Вихованці переконались у тому, що наші предки змістовно організовували свою життєдіяльність, берегли історичні пам’ятки, раціонально використовували природні багатства, поглиблювали гуманістичний потенціал традицій, звичаїв і обрядів.

Вважаю, що така робота у сім’ї, школі виховує у дітей гідність і честь, гордість за своїх предків, формує культ Матері і Батька, Бабусі і Дідуся, культ Роду і Народу.

Галина ПАСЕНЧУК, класний керівник 11-А класу Баланівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Голова облдержадміністрації наказав навести порядок у сфері заготівлі молока</b><br />Голова облдержадміністрації дав місяць на впорядкування відносин виробників та переробників молока згідно з...
11 фото   
<b>Бирлівка. Жнива 2008</b><br />
12 фото   
<b>Колісник Прокіп</b><br />Художник-живописець, педагог, письменник. Явл’яється автором оригінальних художніх творів живопису, рисунку,...
8 фото   
<b>Свято Трійці в Березівці</b><br />Свято Трійці, яке цьогоріч відзначалося 12 червня, - одне із найбільших християнських свят. Його ще називають...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Ставки
Телюк Омелян Федорович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 20.08.44. Похов. с. Мархонта, Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Успішне завершення відбудови та дальшого розвитку народного господарства трудящі Бершаді відзначили новими трудовими досягненнями. Великий обсяг капітальних робіт здійснено на спиртовому заводі, внаслідок чого підприємство перетворилося на комбінат. Крім спирту, тут почали виробляти кормові дріжджі й пиво. Під час реконструкції багато творчої видумки виявили кваліфіковані робітники —... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Корені духовності - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники