Fridge magnet wooden gears

Голова облдержадміністрації наказав навести порядок у сфері заготівлі молока

 • Подобається0Не подобається
 • 16 Серпня 2010, 20:21


Голова облдержадміністрації дав місяць на впорядкування відносин виробників та переробників молока згідно з законодавством. За цей час в усіх населених пунктах, де заготовлюється сировина, мають бути встановлені молокоприймальні пункти. Микола Джига попередив, що прийом «лівого» молока загрожує молокозаводам не тільки штрафними санкціями, а навіть закриттям за порушення санітарних вимог. На думку очільника області, такі заходи сприятимуть підвищенню якості молочних продуктів, безпеці споживачів, а також ліквідації «тіньових схем».

Сьогодні молоко першого ґатунку у населення закуповують за ціною не нижчою 2,2 грн. за кг

«Немає перешкод, щоб створити нормальні умови для заготівлі, транспортування і переробки молока і молочної продукції», - переконаний голова облдержадміністрації Микола Джига. Достатньо дотримуватися закону «Про молоко і молочну продукцію». Цього вимагатимуть від усіх учасників молочного ринку, наголосив губернатор на спеціальній нараді в Тульчині.

Забезпечення якості і безпечності молока на усіх стадіях його виробництва особливо важливе для Вінниччини, адже в домогосподарствах заготовляють більше 70% усіх обсягів. А молокозаводи надають перевагу сировині з сільгосппідприємств через її контрольованість. Аби завантажити підприємства галузі і дати можливість селянам заробити, голова облдержадміністрації розпорядився максимально розширити мережу заготівельних пунктів, які б були обладнані лабораторіями та відповідними комунікаціями.
За місяць голови райдержадміністрацій мають організувати цивілізовані умови прийому молока від населення. З 15 вересня фактично заборонять збирати молоко без відповідного лабораторного дослідження. За цим суворо наглядатиме не тільки санепідслужба, а й міліція.

Стаціонарні молокоприймальні пункти можуть існувати разом з мобільними. Місцеві виробники готові постачати свою продукцію – спеціальне обладнання для прийому молока та його перевезення. Пересувний пункт, наприклад «Уланівського агромашу», коштує близько 30 тис. грн., а 45-й завод пропонує молокоохолоджувачі та автоцистерни.
«На ринку молока обертається близько 600-700 млн. грн.. це – дуже великі кошти. Це – великий матеріальна і фінансова підтримка для населення, але щоб задовольнити їх потреби, молоко має бути якісним. Не можна платити за воду, за домішки, що інколи привозять з сіл».

Сьогодні молоко першого ґатунку у населення закуповують за ціною не нижчою 2,2 грн. за кг. А деякі молокозаводи пропонують навіть по 2,8 грн. Ще в травні середня закупівельна ціна становила 1,7 грн. за кг. І ціни зростатимуть у зв’язку з сезонним дефіцитом сировини, зійшлися учасники наради.

Врегулювати питання сировинних зон, вважають в управлінні агропромислового розвитку облдержадміністрації, може створення асоціації молокопереробних підприємств. Цю ідею переробники в цілому підтримують, адже якісного молока катастрофічно бракує. Деякі їдуть за сировиною аж за 350 км.

Молокозаводи буквально змагаються за сировину. Навіть молоко, яке не відповідає стандартам, - «ласий шматочок» для підприємств, які використовують його на виготовлення сухого молока, зізнаються самі переробники. Адже воно проходить термічну обробку і на виході все одно отримують якісний продукт.

Голова облдержадміністрації наголосив: «На заводи не повинно надходити неякісне молоко, якщо воно заготовлено не в молокоприймальному пункті без лабораторного дослідження. Інакше заводи будуть закриватися». Санітарно-епідеміологічні служби отримали завдання робити постійні контрольні перевірки заготовленої сировини на молокопереробних підприємствах.

В свою чергу переробники скаржаться на приватних посередників. «Головний бич для молокозаводів – посередники, які наживаються на обсягах надоїв», - каже представник компанії «Люстдорф» Олена Бідна.

Нелегальній заготівлі молока обласна влада оголосила «війну». Губернатор доручив правоохоронцям викорінити стихійну «заготівлю на колесах».
«Заїжджі молоковози, які збирають з «хвіртки», і заливають в бочку невідомо що – цього не буде», - наголосив Микола Джига. А доливають у молочні бідони часто-густо не тільки приватні заготівельники, а й самі селяни. Працівники молокоприймального пункту села Крищинці Тульчинського району, яке відвідав губернатор, серед «домішок» називають, окрім звичних води, солі, соди, ще й пральний порошок, інші миючі засоби. Отже, якість сировини, значно «кульгає». Заступник голови облдержадміністрації Василь Черній зазначив, що через молоко передається 30 хвороб, небезпечних для людини. Проте мало дорікати селянам за безвідповідальне ставлення до своєї продукції, вважають в облдержадміністрації. Потрібно створити відповідні умови та налагодити контроль за збором сировини. «Люди мають бути зацікавлені тримати корів. Для цього слід стимулювати селянина виробляти молоко. А це – робота для підприємств, а значить зарплати, податки, благополуччя регіону».


Для довідки:
На території області працює 15 молокопереробних підприємств.
З 551 встановленого молокоприймального пункту функціонують 363. За участю бюджетних коштів створено 64 пункти.
За 7 міс. 2010 року в області вироблено 494 тис. тонн молока. Виробництво рідкого обробленого молока зросло на 9,7 тис. тонн порівняно з аналогічним періодом минулого року.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
5 фото   
<b>Районний конкурс читців "Кобзар і Україна"</b><br />Навесні, напередодні дня народження великого українського поета Тараса Шевченка, традиційно проводяться у районі...
1 фото   
<b>Війтівка сьогодні</b><br />
3 фото   
<b>Сергій РУДЧЕНКО: «Коровай буде вагомим»</b><br />ці липневі дні лани Бершадської філії ПрАТ «Зернопродукт МХП» особливо привабливі, дихають щедрістю тепла і...
4 фото   
<b>Засідання колегії райдержадміністрації</b><br />15 травня 2009 року о 10 год в актовій залі управління агропромислового розвитку відбулося розширене засідання...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тирлівка
Дмитрик Лазар Микитович (1899) 1899 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Роки соціалістичних перетворень були наповнені для трудівників Бершаді досягненнями у розвитку культури, охорони здоров'я. Про щасливе життя робітників, селян та службовців міста за радянських часів, їх трудові звершення розповідала районна газета «Соціалістичний шлях», що почала виходити з 1932 року. 1936 року в новому приміщенні відкрили бібліотеку. Молодь набувала знання в середній,... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Голова облдержадміністрації наказав навести порядок у сфері заготівлі молока - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення