Fridge magnet wooden gears

Як зберігаємо урожай

 • Подобається1Не подобається
 • 13 Серпня 2010 р

На знімку (зліва направо): директор ТОВ «Жорняки»Микола Никифорович Рибак ділиться досвідом з начальником Бершадського РВ ГУМНС України у Вінницькій області Олександром Олексійовичем Гончаруком, як йому вдається підтримувати на ходу пожежний автомобіль на базі ГАЗ-63, який на сьогодні є найдавнішим за віком не тільки в районі, а, мабуть, і в області. Фото Павла КУШПЕЛИ.

Надто непросто було виростити і зібрати у цьому році урожай ранніх зернових. Але, щоб мати від нього максимальну користь, віддачу, потрібно його ще й зберегти. Тож метою рейдової перевірки і було переконатися, як про це дбають на місцях.
Так, як зернове поле найбільше у Бершадській філії ЗАТ «Зернопродукт МХП», яку очолює Ю.М. Шульц, та ще й, за попередніми даними, виявилося найурожайнішим, насамперед завітали саме в це господарство.

І потрібно сказати, що про пожежну безпеку тут теж неабияк дбають, як і про сам урожай. Пожежні автомобілі з відповідним обладнанням є у трьох відділках. Причому, кадри, чиє покликання – боротися з вогнем, на випадок його виникнення, підготовлені і навіть брали участь у районних та обласних змаганнях. Чергування їх було організовано у кожному полі, де працювали збирально-транспортні загони.
Спеціальна техніка для гасіння пожеж дісталася даному інвестору у спадщину, але в господарстві не рахуються з коштами, щоб тільки вона була на ходу. Неважко здогадатися, що мотивація затрат нескладна. На полях цього господарства працює найсучасніша техніка, яка коштує чимало. Чи міг би хто дати гарантію, наприклад, нинішнього спекотного літа, що десь не спалахне пожежа?
Пожежники цього господаства без проблем долучаються до гасіння пожеж і поза виробництвом. І так повинно бути у кожному селі.
На жаль, у багатьох господарствах цього чомусь не розуміють і навіть намагаються економити на утриманні пожежних команд і необхідного устаткування. Хоч надто дорого іноді може обійтися така економія.
Певна робота, щоб убезпечити себе від виникнення пожеж, проводиться і в Кошаринцях, де господарство очолює С.С. Царюк. Щоб не допускати спалювання стерні, придбали подрібнювач-розкидач пожнивних решток, які потім приорюватимуть.
Значну роботу тут проводять і з профілактики порушень вимог пожежної безпеки, зокрема інженер з охорони праці В.М. Грицик. На видному місці, наприклад, оформлений ним стенд на протипожежну тематику. На жаль, відповідного дозволу на початок роботи дане приватне підприємство так ще і не отримало, хоч вважається, як і всі інші сільгоспформування, об’єктом підвищеної небезпеки.
А от в сумівському господарстві, де виробництво на високому рівні, вразила безгосподарність. В один із попередніх років тут навіть спалахнула пожежа на зерносушарці, однак справа по посиленню вимог пожежної безпеки тут не покращилася. Незважаючи на те, що на зернотоку ще знаходилося зерно, був присутнім завідуючий складом М.П. Пилипишин, всюди виднілися недопалки цигарок, в тому числі і в полові. Тут ніби забули, що вогонь соломину любить до загину. На зернотоку так і продовжують складувати техніку, яка не використовується. Не побачили вогнегасників, у піднавісі з зерном електролампочки були без захисних плафонів, вимикачі встановлені на підкладках на легкозаймистій основі, не очищаються електрощитові. На додачу ще й пожежний щит без відповідного набору засобів пожежогасіння справедливіше було б назвати щитом сорому.
Непогано подбали про пожежну безпеку, наприклад у ПП «Валентина» у Красносілці. Первинні засоби пожежогасіння тут були на видному місці як на зернотоку, так і у механізованому загоні.
Напоготові на випадок виникнення пожежі чимала ємкість на колесах, пристосована для гасіння вогню. У минулому році, кажуть, саме завдяки їй врятували одну з хат. Заслуга в цьому, мабуть, не тільки завідуючого цим відділком С.М.
Чаленка та підлеглих йому спеціалістів, а й директора приватного підприємства В.Я. Гондарука.
А от про господарство В.М.
Дмитрика з цього ж села нічого подібного вже же скажеш. У зерноскладі були виявлені числені порушення вимог пожежної безпеки, через які може ставитися питання взагалі про припинення його використання для зберігання зерна.
І коли вже мова зайшла на настільки актуальну тему, як пожежна безпека, як тут можна було не згадати директора ТОВ «Жорняки» М.Н.
Рибака, який навіть у такому невеликому господарстві утримує пожежний автомобіль.
Чи не завдяки підвищеній увазі пожежній безпеці тут за останні роки не було жодного випадку загоряння на виробничих об’єктах чи на полях?
Мета цього матеріалу – не покритикувати когось, а всетаки загострити увагу, що не варто жартувати з вогнем, нехтувати вимогами пожежної безпеки. Он до яких наслідків призвели у цьому році пожежі в Росії. Тож наше завдання зробити все, щоб нічого подібного не повторилося в нас.
У перспективі непогано буде, якщо у кожному населеному пункті вдасться утримувати окрему пожежну команду з необхідним обладнанням. На це, зокрема, націлюють обласна державна адміністрація і обласна рада, уряд нашої держави.
Рейдова бригада: Олександр ГОНЧАРУК, начальник Бершадського РВ ГУМНС України у Вінницькій області, підполковник служби цивільного захисту населення; Анатолій ГОНЧАР, заступник начальника цього відділу, майор служби цивільного захисту населення; Павло КУШПЕЛА, кореспондент газети.


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Вони стануть солдатами</b><br />«Призовники ідуть» &ndash; можна було почути днями то з одного, то з іншого боку центральної вулиці райцентру. І...
7 фото   
<b>"Золотий Олімп-2011"</b><br />25 травня в залі засідань агропромислового розвитку проведено районне свято вшанування розуму, інтелекту та знань....
7 фото   
<b>Екологічний проект "Впровадження інноваційних підходів щодо підвищення екологічної безпеки населення Бершадського району"</b><br />Ідея проведення Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування належить учасникам...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Хмільниччина - тур другий.</b><br />Хоч надворі веселилася зима, а дорога скоріш за все нагадувала льодову ковзанку, до Хмільника добралися вчасно,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Омельченко Михайло Романович (1921) 1921 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. Латвія.

З історії Бершаді
Вирощувати високі й сталі врожаї сільськогосподарських культур допомагали механізатори Бершадської МТС, яка вже з 1944 року відновила обробіток колгоспних ланів. Приклад умілого використання техніки показував депутат Верховної Ради УРСР, бригадир однієї з тракторних бригад К. Н. Синявський. Його бригада щорічно виконувала виробничі завдання на 150—180 проц. МТС міцно тримала першість у... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Як зберігаємо урожай - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення