Fridge magnet wooden gears

Про дітей турбуватися постійно

  • Подобається0Не подобається
  • 12 Лютого 2018, 09:00

Попередження жорстокості серед дітей, запобігання вчинення ними навмисних самоушкоджень, попередження загибелі та травмування підлітків.

Останнім часом почастішали випадки насильства та жорстокості (булінгу) серед дітей шкільного віку стосовно своїх однолітків, які набули широкого резонансу в суспільстві.

Відповідно до опитування ЮНІСЕФ в Україні, проведеного у 2017 році, дві третини дітей систематично зіштовхуються з підлітковою агресією. Кожна четверта ставала жертвою однієї або групи дітей, що супроводжувалося постійними фізичним і психологічним впливами.

Найтяжчим наслідком булінгу є дитячі самогубства.

Експерти наголошують, що у 40 відсотків тих, хто скоїли самогубство, були проблеми у спілкуванні зі своїми друзями, однокласниками, колективом. 2017 року до ГУНП у Вінницькій області надійшло 19 повідомлень про вчинення дітьми навмисних самоушкоджень, із яких 10 – самогубств і 9 – спроб їх учинення.

Із метою запобігання жорстокому поводженню з дітьми та захисту їх від різних форм насильства, роз’яснюємо правові наслідки учинення дітьми протиправних дій, а саме про відповідальність батьків або осіб, які їх замінюють.

За вчинення правопорушень дітьми, які не досягли віку адміністративної чи кримінальної відповідальності, а саме 16 та 14 років, за вчинення окремих видів злочинів, визначених Кримінальним Кодексом України (ККУ), несуть адміністративну відповідальність батьки або особи, що їх замінюють за ст. 84 КУпАП (невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей). У разі вчинення дитиною адмінпорушення у віці від 14 до 16 років, відповідальність за яке передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення, батьки також притягуються до адмінвідповідальності за ч.3 ст.184 КУпАП.

Якщо неповнолітнім вчинені діяння, що містять ознаки злочину, відповідальність за які передбачено ККУ, але вона не досягла віку, з якого настає кримінальна відповідальність, батьки притягуються до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 184 КУпАП.

З метою недопущення фактів жорстокого поводження серед підлітків, наголошуємо батькам на необхідності належного виховання та проведення з дітьми відповідних роз’яснювальних бесід.

Пам’ятайте, під час опалювального сезону почастішали випадки порушень правил протипожежної безпеки, що призводить до загибелі та травмування малечі. Основними причинами загорянь у помешканнях є недбалість господарів, нехтування правилами пожежної безпеки, необережне поводження з вогнем і нагрівальними електроприладами, перевантаження або несправність електромережі, пустощі з вогнем і залишення малюків без нагляду дорослих. Найбільш уразлива категорія дітей – віком до 14 років. Тому потрібно посилити дотримання правил протипожежної безпеки з метою уникнення негативних наслідків.

Сергій МАГДАЛЬ, інспектор ювенальної превенції сектору превенції Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області капітан поліції


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
19 фото   
<b>Весна</b><br />
31 фото   
<b>УСТЯ</b><br />Вперше згадується у писемних джерелах в 1651 році. Назва походить від імені засновниці Устини Любомирської.
2 фото   
<b>Технології і професіоналізм - запорука успіху</b><br />Звісно, що найкраще ведуться весняно-польові роботи там, де до них готувалися не тільки по завершенню зими, а й...
8 фото   
<b>День захисника Вітчизни - свято поколінь</b><br />23 лютого 2011 року о 13 годині актовій залі Бершадської ЗОШ №1 відбулися урочистості з нагоди Дня захисника...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Візнюк Онисій Опанасович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 19.08.44. Похов. Молдова.

З історії Бершаді
Характерною є історія заводу металовиробів, у якій немов відбито шлях розвитку економіки міста. Перед революцією в заштатному містечку існувало понад двісті дрібних майстерень, продукція яких реалізовувалась через подібні ж дрібні крамнички. В радянський час ремісники об'єдналися в артілі, які в роки семирічки переросли в сучасний завод металовиробів. У 1971 році асортимент підприємства... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Про дітей турбуватися постійно - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники