У перші 10 днів людина не помічає, що інфікована. Далі з’являються гострі симптоми: підвищення температури тіла до 39°С, головний біль, кашель, нежить, почервоніння очей. У цій стадії кір дуже небезпечний. Якщо інфікований буде контактувати із людьми без імунітету до вірусу, або які ще не були вакциновані, ймовірність 90% що вони захворіють. Наступні ознаки кору – висипи на шкірі, рясні та плямисті, які з’являються на обличчі, шиї, тулубі, кінцівках.
Кір може спричинити запалення середнього вуха (отит), дихальних шляхів (бронхіт, пневмонію), діарею. У деяких випадках вражає головний мозок.
За 2-3 тижні хвороби організм, зазвичай, перемагає інфекцію, але імунна система ослаблюється. На її відновлення потрібні тижні та навіть місяці, протягом яких організм стає вразливим для інших інфекцій.
Спеціального лікування від кору нема. Найкращий захист – вакцинація.
В Україні є комплексна вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК). Вона безпечна, ефективна, доступна і забезпечує тривалий захист.
Дитина повинна отримати дві ін’єкції КПК відповідно до календаря щеплень. Якщо з якихось причин вона не була вакцинована, зверніться за консультацією до лікаря.
2017 року на території Вінницької області виявлено 106 випадків захворювання на кір, у тому числі 78 дітей. У Вінниці – 74 випадки, в Тростянецькому районі – 12, Чечельницькому – 9.
Станом на 6.02.2018 р. на Бершадщині випадків кору не зареєстровано.
Оксана РУДЬ, дитячий інфекціоніст Бершадської ОЛІЛ.