Значних збитків вогонь завдає в житловому секторі, де щорічно виникає більше 70% пожеж, причинами яких є неусвідомлення громадянами реально існуючої небезпеки від вогню, соціальні проблеми (пияцтво, бездоглядність підлітків, самотність пенсіонерів та інше), незнання правил пожежної безпеки в побуті та громадських місцях.
При підготовці об’єктів до весняно-літнього пожежонебезпечного періоду необхідно привести в справний стан: електромережу та електрообладнання, автоматичну пожежну та охоронно-пожежну сигналізацію, автоматичні установки пожежогасіння, внутрішній протипожежний водопровід, пожежні водоймища. Привести у відповідності до вимог норм і правил пожежної безпеки шляхи евакуації.
Наказами керівників цехів і підрозділів треба призначити відповідальних осіб за протипожежний стан будівель, приміщень, цехів, складів та інших дільниць, на яких покласти виконання заходів, що стосуються протипожежного захисту. Забезпечити приміщення необхідною кількістю первинних засобів пожежогасіння, привести в робочий стан вогнегасники, укомплектувати пожежні щити необхідним інвентарем.
Категорично заборонити використання пожежного інвентаря не за призначенням.
Визначити порядок зберігання та використання вибухопожежонебезпечних речовин, балонів із газами, карбіду кальцію та інших матеріалів, що мають підвищену пожежну небезпеку. Особливу увагу звернути на відповідність протипожежним вимогам місць їх зберігання, використання, фасування, проведення зливо-наливних операцій. Провести додаткові протипожежні інструктажі з працівниками, які задіяні на роботах з підвищеною пожежною небезпекою. Очистити територію, виробничі, складські, господарські приміщення від горючих матеріалів.
Отже, основні заходи пожежної безпеки у зв’язку з настанням пожежонебезпечного весняно-літнього періоду нескладні, не вимагають великих матеріальних витрат, але їх своєчасне й ретельне виконання дозволить надійно перекрити шлях вогню на об’єкти та в житлові будинки.
Бершадський районний сектор ГУДСНС України у Вінницькій області.