Fridge magnet wooden gears

Привітали ветеранів

  • Подобається0Не подобається
  • 20 Квітня 2015, 09:00

Війтівка

Голова районної організації ветеранів України Володимир Крамар побував у Олексія Красиленка, ветерана та інваліда війни, учасника форсування Дніпра, який днями відзначив свій 91-й день народження. Зі словами щирих привітань Володимир Максимович вручив іменинникові нецільову грошову допомогу.

Досі пам’ятає Олексій Йосипович, як його, 17-річного, та ще сімох хлопців-односельчан, у 1941 році направили на фабрично-заводське навчання у м. Маріуполь, а коли німці підійшли близько до міста, школу евакуювали у далекий Ульянівськ. Добиралися туди майже 30 діб під постійними обстрілами. По прибуттю хлопці працювали на будівництві. Далі тих, хто мав семикласну освіту, відрядили на шестимісячне навчання у школу молодших командирів.

Потім уже старший сержант О.Й. Красиленко був призначений помічником командира взводу саперного батальйону. Молодих солдатів готували до боїв під Москвою, але за наказом командування їх передислокували на Курську дугу. У напрямку наступу було грузьке, непрохідне для танків, місце. Щоб виконати бойовий наказ командира роти по забезпеченню проходу танків, певна ділянка була розмінована, з дерев виготовлені настили, які скріплювалися скобами та тросами.

Все було виконано вчасно, і танки, подолавши перешкоду, пішли у наступ. За цей бій Олексій Красиленко отримав медаль «За відвагу». Після Курської дуги фронтова дорога пролягла у напрямку Києва.

Форсував Дніпро. У боях за Київ наш земляк здобув другу нагороду – орден Слави ІІІ ступеня.

Довелося Олексію Йосиповичу визволяти й Бердичів, Вінницю, Хмельницький, Луцьк, Рівне і далі аж до Праги, де брав участь у розгромі 20-тисячного німецького угрупування. Тут і День Перемоги зустрів… Післявоєнне життя було нелегким, та попри всі труднощі з дружиною виховали трьох дітей.

Незважаючи на свій поважний вік, О.П. Красиленко радіє кожному новому дню, не втрачає оптимізму та бадьорості.

Поташня

На початку нинішнього тижня голова районної організації ветеранів України Володимир Крамар побував у поташнянина Миколи Фостуса, ветерана та інваліда війни, ветерана праці, який днями відзначив свій 90-й день народження.

Подякувавши Миколі Артемовичу за участь у війні та перемогу над фашистськими загарбниками, побажавши міцного здоров’я, довголіття, шани та поваги від рідних, близьких і знайомих, Володимир Максимович вручив іменинникові від ради ветеранів району та спілки інвалідів війни почесну грамоту та нецільову грошову допомогу.

Тетяна БОНДАР.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Відкриття пам’ятного знаку Родіону Скалецькому</b><br />22 листопада о 10 годині з нагоди 112 &ndash; річниці з дня народження одного із відомих самодіяльних композиторів...
2 фото   
<b>Працюють спільно на результат</b><br />Голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур продовжує виїзди в територіальні громади району. Цього разу він побував у...
3 фото   
<b>КОШАРИНЦІ</b><br />
3 фото   
<b>Згадаймо лікаря Григорія Будкевича...</b><br />24 січня минає 115 років з дня народження заслуженого лікаря УРСР, головного лікаря Бершадської районної лікарні,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Ковальчук Микита Костянтинович (1911) 1911 р., українець, службовець. Мобілізований в 1941 р. Гайворонським РВК, Кіровоградська обл. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Бершадь помітно зростала (з 1904 року вона стала містом), а умови життя трудящих лишалися важкими. Хоч кількість населення досягла вже 12 тис, у місті не було каналізації, водогону, електричного освітлення. 4 церкви, синагога, 6 молитовних будинків. У місті була тільки земська лікарня на десяток ліжок і заводський медичний пункт. Прагнучи змінити таке становище, трудящі боролися за свої права... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Привітали ветеранів - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники