Fridge magnet wooden gears

4 серпня - Марії Магдалини

  • Подобається0Не подобається
  • 4 Серпня 2011, 20:31

Церква Вознесіння Господнього м. Бершаді 4 серпня відзначає 20 – річчя свого відродження саме в день Мироносиці рівноапостольної Марії Магдалини. Побудована в 1854 році на кошти місцевого власника цих земель Станіслава Юркевича, вона витримала багато змін. 

 У 1865 році почало діяти Міністерське училище. У 1892 році була відкрита школа грамоти для дівчаток. Храм Вознесіння у Бершаді у 30-50-х роках XX ст. неодноразово закривала й руйнувала тодішня влада. Було знято куполи, і переобладнано храм на клуб, спортивний зал, а потім музей, який знаходився до 1989 року. Потім почалося відродження відродження…

Сьогодні на подвір`ї храму проведено святкове богослужіння священнослужителем Олегом Мураховським, на яке з`їхалися священнослужителі району. Багато вірян стали учасниками даного дійства.

4 серпня віруючі християни вшановують Святу Мироносицю рівноапостольну Марію Магдалину (бо народилася у містечку Магдали, яке було колись на берегах Генезаретського озера, в Сирії поблизу Капернаума). В Євангелії нічого не сказано про її юні роки, але з церковного переказу довідуємося, що була вона вродливою жінкою і жила грішно.

Після того, як Ісус вигнав з Марії сім бісів (Луки 8:2) і зцілив, вона змінила своє життя – стала Його вірною ученицею. Вона часто згадується в Євангелії за свою щиру послідовність за Ісусом Христом. Марія йшла за Господом на Голгофу й плакала, була свідком розп'яття і поховання Ісуса Христа (Матвія 27:61; Марка 15:47).

До сходу сонця у день Воскресіння Марія принесла миро, щоб помазати ним Його тіло, але, нікого не знайшовши, сповістила про це Апостолів (Луки 23:56). Вона перша серед сущих побачила воскреслого Господа і розмовляла з ним, за що була визнана Рівноапостольною. Після Вознесіння Господа перебувала з Матір'ю Божою й Апостолами в Єрусалимі, а потім проповідувала Боже слово в Римі та багатьох інших містах. Згодом вже літня Марія Магдалина переселилася в Ефес, де трудився святий апостол Іван Богослов (згідно з переказом, саме з її слів апостол написав 20-ту главу свого Євангелія) і там завершила свій земний шлях. У IX ст. при імператорі Леву VI Философу (886-912) її нетлінні мощі було перенесено з Ефеса до Константинополя (інші джерела вказують на V ст. як час перенесення мощей).

Вважають, що під час хрестових походів мощі були перевезені у Рим, де й перебували у храмі в ім'я святого Іоанна Латеранського. Папа Римський Гонорій III (1216-1227) освятив цей храм в ім'я святої рівноапостольної Марії Магдалини. Частина її мощей знаходиться у Франції, в Проважі біля Марселя, де також зведений храм, посвячений святій Марії Магдалині. Частини святих мощей рівноапостольної Марії Магдалини зберігаються в різних монастирях Святої Гори Афон і в Єрусалимі.

З Марією Магдалиною пов'язують традицію дарувати крашанки на Великдень (бо Марія піднесла крашанку імператору Тиберію  і вказала на Пілата як винуватця хресної смерті Ісуса).


Дивіться також в розділі  Редакційна колонка
» 06.12.2016 До волонтерського корпусу Бершадщини ввійшли  люди різних поколінь, професій, віросповідання, соціального стану, учні та студенти, територіальні громади, голови товариств та приватні підприємці, - всі вони за покликом душі не змогли бути...
» 29.04.2015 Чинна податкова політика сьогодні демонструє досить активний наступ на селянські інтереси. Запроваджено нові податки, які вже наступного року можуть спонукати жителів сільської місцевості до соціального невдоволення. Фахівці називають податкові...
» 05.09.2014 Кілька місяців тому Європейський Союз, прагнучи підтримати Україну, відкрив для її сільськогосподарської продукції свій ринок. Цей захід планувався як тимчасовий і, швидше за все, міг нагадувати певне тестування: наскільки Європа готова сприйняти...
» 25.06.2014 Нинішній рік Організація Об’єднаних Націй оголосила Міжнародним роком сімейних фермерських господарств. Із 570 млн. фермерських господарств, які налічуються світі, 500 млн. – саме сімейні.
» 05.06.2014 «Органіки» починають дружити з кооператорами
» 22.05.2014 Досліджена земельна оренда
» 21.05.2014 Які дотації потрібні виробникам молока?
» 16.05.2014 Проблемна сівозміна
» 30.04.2014 Аграрна Україна має думати не лише про закордонні, а й про внутрішні ринки
» 04.03.2014 Генеральна оренда та створення об’єднань землевласників - шляхи вдосконалення орендних відносин
Всі статті розділу Редакційна колонка »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Свято сили, краси і здоров’я</b><br />У другу суботу вересня на стадіоні «Колос» у Бершаді проведено районну спартакіаду «Здоров’я», приурочену до Дня...
2 фото   
<b>Квіти</b><br />
3 фото   
<b>З Вінниці – по Європі</b><br />Переконався на собі, що подорож справді захоплює, бо побачене на власні очі не йде в ніяке порівняння з побаченим на...
4 фото   
<b>Сонячне свято в Серединці</b><br />Цьогоріч традиційне свято – День села – було незвичним, адже відзначалося 65-річчя незабутнього Василя Думанського…
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Ставки
Ковальчук Пилип Семенович (1908) 1908 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 06.08.43.

З історії Бершаді
Суттєво змінилося становище численних дрібних артілей бершадських ремісників. Всі вони об'єднані у шість промислових артілей, де працювало понад 600 робітників . А одна з них перетворилася на меблеву фабрику. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

4 серпня - Марії Магдалини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники