Громадяни мають змогу добровільно здати до відділу поліції зброю та боєприпаси до неї, що зберігаються у них з порушенням чинного законодавства. Варто нагадати, що, відповідно до ч.3 ст. 264 Кримінального Кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами або вибухівкою), подібна ініціатива з боку громадянина передбачає його звільнення від кримінальної відповідальності.
Водночас «носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), боєприпасів, вибухівки без передбаченого законом дозволу карається позбавленням волі на строк до 7 років».
– Якщо громадянин у вказаний термін добровільно здасть до відділу Національної поліції мисливську гладкоствольну вогнепальну, холодну газову зброю, то він матиме можливість після оформлення відповідних документів зареєструвати цю зброю в особисту власність і використовувати її на законних підставах, – наголосив начальник Бершадського ВП, підполковник поліції Роман Андрущак.
З метою уникнення відповідальності незареєстровану зброю, яка прийшла у невідповідність, потрібно здати до відділу поліції для подальшої утилізації. Також звертаємо увагу на те, що пристрій вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, спорядджених гумовими кулями несмертельної дії, реєструється в порядку, передбаченому законодавством.
Якщо у читачів виникнуть запитання, вони можуть звертатися у дозвільну систему Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області (кабінет № 8, тел. 2-50-32).
Вадим СОКУР, інспектор дозвільної системи Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області, старший лейтенант поліції.