РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ

 • Подобається3Не подобається
 • 16 Травня 2006, 21:00

районної державної адміністрації, яке відбулося днями, більшість, мабуть, не прогнозувала затяжним. Навіть знаючи, що на її порядку денному мова піде про підсумки роботи господарського комплексу району за період з 1 січня 2006 року, а також будуть звіти про рівень і стан виплати заборгованості по заробітній платі, про розширення бази оподаткування та збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, про проблеми і недоліки у вирішенні земельних питань. Адже справи у нас ідуть нібито не так вже і погано. Промисловими підприємствами вироблено товарної продукції (у 1 кварталі, у порівняльних цінах) на суму 35,5 млн. грн. Найбільше обсяги зросли з виробництвом будматеріалів – у 2,9, харчової промисловості – в 1,6 раза. Підприємствами харчової промисловості та переробки сільськогосподарської продукції вироблено її на 32,9 млн. грн. Приріст випуску продукції у першому кварталі забезпечили 8 підприємств з 11. Птахокомбінат "Бершадський" – у 2,7, ЗАТ "Бершадьмолоко" – в 1,5 раза, спиртовий завод – на 18,8 відсотка.
І обсяг заборгованості із виплатою заробітної плати у першому кварталі вдалося зменшити на 5,8 відсотка. Підприємства комунальної, державної форм власності її взагалі не мають.
До зведеного бюджету району було мобілізовано 5,7 млн. грн. податків і зборів, або на 2,5 млн. грн. більше відповідного періоду минулого року. Бюджет району з власних і закріплених доходів було виконано на 108,9 відсотка.
У районі намітилася тенденція розвитку підприємництва. У першому кварталі зареєстровано 4 фермерських господарства, 6 малих підприємств та 84 суб'єкти підприємницької діяльності.
У першому кварталі 30 підприємств із 41 (крім сільськогосподарських) спрацювали прибутково.
Чимало ще позитивних моментів можна було почути у звітах заступників голови РДА Н.М. Грицик, І.О. Кізлова, начальника МДПІ В.П. Когута.
Однак поряд з позитивною динамікою нарощування промислового виробництва, наводилися також факти зменшення. Наприклад, електротехнічним заводом – на 4,1 відсотка, за рахунок зростання цін на витратні та комплектуючі матеріали, енергоносії, зменшення обсягів реалізації. На 2 відсотки зросла заборгованість споживачів за електроенергію, і загальна її сума перевищила 3 млн. грн.
Одинадцятьма збитковими підприємствами отримано 354,1 тис. грн. збитків, і вони, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, дещо зросли. На 7,5 відсотка менше проти минулого року одержано прибутків до оподаткування від господарської діяльності.
І все ж найбільше запитань було до начальника відділу земельних ресурсів РДА В.Д. Гладкого, який звітував про проблеми та недоліки у вирішенні земельних питань.
Як зазначила, підбиваючи підсумки на колегії, голова РДА С.Л. Шульц, яка її вела, присутнім було показано чітку картину справ у районі. Причому проблеми тісно переплітаються і доповнюють одна одну. Катастрофа також із виплатою заробітної плати у бюджетній сфері. Невисоким її рівень продовжує залишатися у селах. Тож вона закликала до консолідації усіх сил на виправлення ситуації. 17 переобраних сільських голів, на її думку, повинні послужити імпульсом у цьому. Керівники сільгоспформувань і сільські голови мають діяти в одній "упряжці". Тільки за такої умови вдасться домогтися спокою у сільських громадах, а заодно і благополуччя.
На колегії також виступив перший заступник голови РДА В.Д. Максимчук, який зробив наголос на тому, що, плануючи свою роботу на місцях, усі повинні відштовхуватися від єдиного "джерела" – програми соціально-економічного розвитку району. При цьому треба не тільки дотримуватися вимог законодавчих актів, а і постійно дбати про розвиток територій.
Наведені факти, а також чимало інших моментів знайшли відображення у спільному рішенні колегії. У ньому, зокрема, йдеться, що у районі несповна використовуються виробничі потужності, фінансові та матеріально-технічні ресурси, кадровий потенціал. Органи виконавчої влади недостатньо співпрацюють з органами місцевого самоврядування, профспілковими та громадськими організаціями щодо забезпечення стабільності соціально-економічного розвитку району, соціального захисту та підвищення добробуту громадян.
Враховуючи усе це, колегією намічено цілий ряд заходів. Наприклад, виконавчим комітетам рад, керівникам підприємств слід вжити додаткових заходів для стабілізації соціально-економічної ситуації та створення умов виконання програми економічного і соціального розвитку району та низових його територій. Управління економіки РДА вже в другому кварталі проведе аналіз фінансово-господарської діяльності підприємств з точки зору виявлення ознак неплатіжеспроможності, прихованого банкрутства та розробить заходи фінансового їх оздоровлення. Буде налагоджено контроль за діяльністю підприємств боржників з метою ліквідації наявної недоїмки платежів у бюджети. Проводитиметься аудит суб'єктів господарської діяльності з метою виявлення причин та небажання збільшувати об'єми сплати податків, більш серйозним буде підхід до виявлення фактів їх приховування.
Районний відділ земельних ресурсів зобов'язано провести перевірку стану використання земель запасу та резервного фонду, повноти нарахування орендної плати за землю. Намічено також ліквідувати прорахунки у забезпеченні громадськими пасовищами для худоби тощо.
Перед початком засідання голова РДА С.Л. Шульц представила присутнім новобраних голову районної ради М.Г. Бурлаку та його заступника П.А. Сугака, сільських голів.
Павло КУШПЕЛА.

Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
20 фото   
<b>Струтинська Галина Юріївна (Galina Hayes)</b><br />Галина народилася й отримала освіту в колишньому Радянському Союзі. Коли їй було всього 16 років, її батько відіслав...
2 фото   
<b>Презентація книги П. Маніленка "Сузір'я бершадських талантів"</b><br />Презентація літературно – мистецького альманаху «Сузір»я бершадських талантів», впорядкованого та виданого...
6 фото   
<b>Усе найкраще - дітям!</b><br />У п’ятницю, 26 липня, відбулася нарада за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, міського та...
64 фото   
<b>Спортивне свято в Бершаді</b><br />7 жовтня 2012 року в м.Бершадь з нагоди Дня вчителя було проведено міжрайонний турнір ветеранів футболу працівників...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Мартинюк Данило Іванович (1906) 1906 р., українець, робітник. Мобілізований в 1941 р. Сержант. Загинув 19.07.43.

З історії Бершаді
І знову трудящі бралися до мирної праці. В червні 1920 року в Бершаді був створений районний партійний комітет. Під керівництвом партійної організації налагоджувалося трудове творче життя. Приступили до відбудови цукрового заводу, ремонту школи. Селяни успішно провели осінню посівну кампанію, У вересні 1920 року в житті трудящих Бершаді сталася визначна подія — 120 незаможників... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення