Fridge magnet wooden gears

РАЗОМ ДОЛАТИ СІМЕЙНІ НЕЗГОДИ

  • Подобається0Не подобається
  • 25 Лютого 2009 р

У реалізації молодіжної політики держави особливу роль відіграють центри соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді. Це спеціальні заклади, що надають соціальні послуги сім’ям, дітям, молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. Детальніше про це розповідає директор Бершадського РЦ СССДМ Т.В. КУБКО.
– Одна з основних функцій центру – розв’язання проблем сімейного неблагополуччя через раннє виявлення, облік, соціальний супровід сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Протягом минулого року наші фахівці працювали з 60 кризовими сім’ями, в яких проживає 128 дітей. Під соціальним супроводом, який здійснюється службою соціальної підтримки сімей, перебувала 31 сім’я, в якій виховується 71 дитина. За цей час було надано понад 600 індивідуальних послуг з проблем виховання дітей, здоров’я, зайнятості, спілкування дітей з батьками, міжособистісних проблем тощо.

Саме тому 27 сімей, в яких проживає 62 дитини, з позитивним результатом було знято з соціального супроводу. Але які гарні не були б показники, робота з кризовими сім’ями потребує додаткових форм і методів.
Тому сприяння у створенні центру соціально-психологічної реабілітації для дітей з кризових сімей є також одним із наших завдань. В період виведення сім’ї з кризового стану діти потребують комплексної соціальної, психологічної, педагогічної, медичної, правової та інших видів допомоги. Отже, існує нагальна потреба у започаткуванні реабілітаційних програм та послуг для дітей, які опинилися в кризі. До речі, прийомні сім’ї та дитячий будинок сімейного типу також знаходяться під соціальним супроводом нашого спеціаліста В.І. Лелюк.
– Тетяно Віталіївно, а яка робота проводиться по запобіганню правопорушень, з профілактики соціально-небезпечних хвороб та проявів у дитячому, молодіжному середовищі?
– Центром проводиться профілактична робота стосовно запобігання соціально-небезпечним хворобам, подолання їх наслідків, формування навичок здорового способу життя. Мобільним консультативним пунктом соціальної роботи в сільській місцевості торік було здійснено 76 виїздів та охоплено 30 населених пунктів.
Загалом надано 2662 індивідуальних та 4523 групових послуги з цілого ряду проблем: проблем залежностей, здоров’я, ВІЛ/СНІДу, соціально-економічних проблем, проблем сім’ї. Проведено 254 групових заходи, які охоплювали учнівську, студентську молодь, сім’ї, в яких виховуються діти з особливими потребами, молоді матері, а також сім’ї, які опинились в складних життєвих обставинах. Надання психологічних, соціальнопедагогічних, інформаційних послуг з питань профілактики соціально-небезпечних хвороб, збереження репродуктивного здоров’я, формування здорового способу життя під час виїздів відбувається в різних формах. Це, зокрема, лекції, бесіди, тренінги, відеолекторії, заходи в літніх оздоровчих таборах, розповсюдження інформаційно-просвітницьких матеріалів (буклетів, плакатів, листівок).
Аналіз проблематики наданих у 2008 році індивідуальних та групових соціальних послуг показав, що їх найбільша кількість припадає на проблеми залежностей, пов’я заних з вживанням алкоголю, тютюнопалінням, проблемами ВІЛ/СНІДу.
Протягом 2005-2010 років, як відомо, за підтримки Агентства США з Міжнародного розвитку в Україні реалізується проект «Разом до здоров’я», одна з основних стратегій якого – підвищення обізнаності населення стосовно планування сім’ї та репродуктивного здоров’я. В рамках проекту передбачена підготовка тренерської команди з питань планування сім’ї та репродуктивного здоров’я. Спеціаліст центру Антоніна Янчук успішно пройшла навчання і отримала сертифікат тренера. Всі отримані знання реалізуються роботою при консультаційному пункті в жіночій консультації та пологовому стаціонарі.
Працівники центру здійснюють соціальну роботу з вагітними жінками та жінками, які народили дитину, з неповнолітніми матерями, з матерями, які мають намір відмовитися від новонародженої дитини.
– Які напрацювання маєте в проведенні різних конкурсів, акцій, заходів, в яких були б зацікавлені діти, молодь?
– Уже доброю традицією стало проведення щорічного фестивалю для дітей та молоді з особливими потребами «Повір у себе». Метою конкурсу є сприяння інтеграції у суспільство дітей та молоді з функціональними обмеженнями шляхом розвитку їх творчих здібностей, розширення кола друзів.
Займаючись художньо-прикладною діяльністю, презентуючи власні роботи, діти самовиражаються, у них зміцнюється впевненість у своїй значущості та силах.
«Повір у себе» став не просто конкурсом творчості, а й місцем для зустрічі з друзями.
Щорічно центром проводяться акції до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та до Всесвітнього дня пам’яті померлих від СНІДу. Під час проведення акцій учнівська та студентська молодь отримує корисну інформацію про те, як уберегти себе від СНІДу, про епідеміологічну ситуацію, що склалася в країні, області та районі. Ведучи розмову про запобіжні кроки щодо ураження СНІДом, кожного разу наголошуємо: здоровий спосіб життя – найкращий метод профілактики СНІДу.
Ось від початку року проводимо роботу в рамках спільної програми, що реалізується Державною соціальною службою і Фондом народонаселення ООН в Україні за підтримки Європейської комісії щодо надання соціальних послуг, зокрема, розповсюдження медичного інструментарію особам, які належать до груп ризику.
Також під опікою нашого центру знаходяться діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які є студентами Бершадського медичного коледжу. Для них ми організовуємо поїздку до м. Вінниці напередодні Дня Святого Миколая для отримання іменних стипендій облдержадміністрації та обласної ради.
– Що порадите людині, у якої виникли проблеми?
– Якщо ви або близькі вам люди опинилися в складних життєвих обставинах, не залишайтеся наодинці з проблемами – звертайтеся до нас. Ви отримаєте якісні, кваліфіковані соціальні послуги, людяне ставлення та підтримку професіоналів.
Взяв інтерв’ю Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
2 фото   
<b>6 червня - День журналіста України</b><br />День журналіста щорічно відзначається в Україні 6 червня – в день прийняття Спілки журналістів України в 1992 році до...
3 фото   
<b>Освячення храму Іоана Богослова в Красносілці</b><br />Протягом останніх років на Бершадщині спостерігається значне духовне відродження. Так, 21 травня православна церква...
2 фото   
<b>Хоч і хутірець, та світу тут не кінець</b><br />На колишньому хуторі імені Жданова в Осіївці колись було 84 двори. Нині житлових будинків, у яких ще хтось проживає,...
2 фото   
<b>«Бершадський»: через терни до зірок</b><br />– Так, я розумію, що подібною поведінкою нажив чимало недоброзичливців, – резюмує співрозмовник. – Багато хто з них...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Мигаль Андрій Филимонович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Характерною є історія заводу металовиробів, у якій немов відбито шлях розвитку економіки міста. Перед революцією в заштатному містечку існувало понад двісті дрібних майстерень, продукція яких реалізовувалась через подібні ж дрібні крамнички. В радянський час ремісники об'єдналися в артілі, які в роки семирічки переросли в сучасний завод металовиробів. У 1971 році асортимент підприємства... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

РАЗОМ ДОЛАТИ СІМЕЙНІ НЕЗГОДИ - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники