З доповіддю виступає начальник районного відділу Держкомзему В.Д. Гладкий
З 2002 по 2008 рік зареєстрували в органах Державного земельного кадастру державні акти 30368 громадян (93,8%). Решта громадян з різних причин ще не зголосилися замінити сертифікати державними актами. Після проведення моніторингу невитребуваних земельних сертифікатів працівники відділу Держкомзему з’ясували: 264 громадяни виїхали в інші області або за межі України, 105 осіб померли і їхні спадкоємці не оформляють спадщину, 1037 громадян, які є спадкоємцями власників земельних сертифікатів, оформляють спадщину.
Завдання відділу разом з міським та сільськими головами, зазначив Василь Данилович, – забезпечити права громадян в отриманні державних актів на своє подвір’я, на своє особисте селянське господарство, земельну ділянку під городництво, садівництво чи обслуговування житлового будинку. На сьогодні зареєстровано 33179 громадян, які хочуть отримати державні акти і мають право на приватизацію земельних ділянок, 5876 з них отримали акти.
Серед причин, які гальмують цей процес, В.Д. Гладкий назвав високу вартість виготовлення технічної документації, а також довгий термін часу, який минає з моменту замовлення державного акту до моменту його державної реєстрації. Один із шляхів здешевлення вартості виконання робіт по виготовленню державних актів – колективне замовлення суміжними власниками земельних ділянок, які розташовані по одній вулиці або в одному кварталі. Це питання варто обговорити на сесіях місцевих рад, засіданнях виконкомів, з депутатським корпусом та на загальних зборах громадян.
Стосовно ж збільшення надходжень до місцевих бюджетів, на думку В.Д. Гладкого, один з найперспективніших шляхів – збільшення розміру орендної плати за використання земельних ділянок.