Fridge magnet wooden gears

Домівкою стала лікарня

  • Подобається0Не подобається
  • 9 Грудня 2009 р

На знімку: голова райдержадміністрації С.Л. Шульц (у центрі) та директор територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян І.М.Забіяка цікавляться у С.Я.Онищенко умовами проживання в новоствореному закладі.

Символічно, що саме в Міжнародний день інвалідів відбулося офіційне відкриття на базі Маньківської дільничної лікарні структурного підрозділу територіального центру – стаціонарного відділення для постійного та тимчасового проживання одиноких непрацездатних громадян. Це свідчить про те, що влада приділяє увагу різним категоріям населення, дбає про людей поважного віку, які потребують цілодобового стороннього догляду.
В урочистій події взяли участь голова райдержадміністрації С.Л. Шульц та її перший заступник В.М. Баранов, начальники управління праці та соціального захисту населення Н.І. Чорнобай та відділу охорони здоров’я Н.А. Плахотнюк, директор територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян І.М. Забіяка, голова районної ветеранської організації В.М. Крамар, Маньківський сільський голова Г.І. Вербецький, директор СТОВ «Лан» С.П. Савченко, головний лікар Маньківської дільничної лікарні А.А. Зоріна та громадськість села.

– Ми тривалий час ретельно вивчали проблему одиноких непрацездатних громадян, яким потрібен догляд, – розповідає голова райдержадміністрації С.Л. Шульц. – Ідею створення такого закладу саме на базі Маньківської дільничної лікарні виношували довго, вивчали досві д в інших регіонах.
Дуже багато було юридичних, організаційних питань, але завдяки тісній співпраці з управлінням праці та соціального захисту населення РДА, терцентром, Маньківською сільською радоюми сьогодні вже маємо результат.
Стаціонарне відділення для постійного та тимчасового проживання одиноких непрацездатних громадян знаходиться на другому поверсі дільничної лікарні. Функціонують на сьогодні три палати-бокси, в яких по дві кімнати на 2-3 проживаючих, є санвузли та ізолятор на два ліжко-місця. Загалом на даний час заклад може утримувати 17 громадян, нині ж мешкають 8 – три чоловіки та п’ять жінок. Тут знайшли притулок для себе люди з Кидрасівки, Лісничого, М’якоходу, Красносілки, Поташні, П’ятківки.
– Саме життя, – підключається до розмови директор терцентру І.М.Забіяка, – примушує відкривати такі заклади, тому що населення старіє, і одиноких непрацездатних громадян, яким потрібні допомога, догляд, з кожним роком більшає. Ми намагаємося створити умови, максимально наближені до домашніх, щоб кожна людина почувала себе тут комфортно.
Варто зазначити: працівники терцентру ще з липня власними силами розпочали роботи з підготовки закладу.
Кімнати умебльовано, закуплено посуд, придбано одяг для людей. Є холодильники, пральна машина, працює душ. На все це терцентром вже витрачено 80 тисяч гривень. Для створення справжнього домашнього затишку необхідно ще чимало зробити, тож потрібні спонсори.
Добрий приклад благодійництва подав керівник місцевого сільгосптовариства, депутат районної ради С.П.Савченко, який теж активно переймається соціальними проблемами громади. Сергій Павлович подарував новоствореному закладу телевізор.
Маньківський сільський голова Г.І. Вербецький, який теж доклав чимало зусиль до створення стаціонарного відділення, від імені сільради подарував радіотелефон.
–Школа теж бере під свою опіку цей заклад, – запевнила директор Маньківської ЗОШ І-ІІ ступенів Т.О. Петренко. – Власне, ми вже до цього долучилися, адже частину зібраних школярами овочів під час проведення акції «5 картоплин» передано стаціонарному відділенню.
До речі, представники від влади та територіального центру теж вручили новоселам невеличкі подарунки.
Слово брали й інші присутні, після чого гості оглянули кімнати, спілкувалися з мешканцями новоствореного закладу. Григорій Деркач з Кидрасівки та Ганна Чабан з Лісничого, наприклад, довгий час перебували в Михайлівській дільничній лікарні, адже не мають ні житла, ні близьких рідних. Решта потрапили сюди, в основному, за станом здоров’я.
– Я найперший поселився тут, – говорить 53-річний В.Т. Титарчук, який родом з Чорної Греблі. – Працював на Красносільському цукровому заводі, потім захворів, переніс кілька інсультів, інфаркт.
Інвалід другої групи.
Володимир Трохимович, як і інші мешканці, умовами проживання, харчуванням, доглядом задоволений. Між іншим, вартість харчування однієї людини на добу тут складає близько 20 гривень, всього ж утримання одного мешканця закладу обходиться майже в дві тисячі гривень на місяць. 75% пенсії, які відраховуються з кожного, покривають лише третину цих витрат.
Єще один позитивний момент у створенні такого необхідного для району закладу – завдяки цьому працевлаштовано десять осіб. Стаціонарне відділення для постійного та тим часового проживання одиноких непрацездатних громадян очолює завідуюча Н.Ю. Яременко, за жителями доглядають 5 молодших медсестер (санітарок палатних), а їжу готують кухар та працівник кухні. Є також сантехнік та машиніст по пранню білизни. З нового року працюватимуть також лікар-терапевт на 0,25 ставки та медсестра на півставки.
– Це тільки перший крок, – наголосила голова райдержадміністрації С.Л. Шульц, – але є ще чимало ідей по модернізації, розширенню цього закладу.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.
с.Маньківка.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
14 фото   
<b>Вибух на городі</b><br />Менше тижня минуло з часу відзначення 64-ої річниці Перемоги, коли найстрашніша в історії людства війна обізвалася...
2 фото   
<b>А мав би бути рай...</b><br />Про бригадне село Лугову кажуть, що це райський куточок. З одного боку відмежовує його від Гайворона річка Південний...
7 фото   
<b>Відкриття церкви</b><br />Спів церковного хору, що супроводжував свято, колядки та щедрівки школярів місцевої школи та спокійний сніжок, що...
75 фото   
<b>БИРЛІВКА</b><br />Бирлівка - одне з наймальовничіших сіл району. І приваблює воно не тільки краєвидами, голубими плесами ставків, а й...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тирлівка
Сигидюк Захар Михайлович (1918) 1918 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
У квітні—травні 1920 року в районі Бершаді йшли запеклі бої з бандами Тютюнника. В кінці квітня петлюрівці захопили місто і вчинили жорстоку розправу над радянськими людьми. Частини 45-ї дивізії і, зокрема, кіннотники Г. І. Котовського визволили Бершадь від ворогів. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Домівкою стала лікарня - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники