Fridge magnet wooden gears

Концепція подальшого проведення Пенсійної реформи

  • Подобається0Не подобається
  • 15 Січня 2010 р

Управління праці та соціального захисту населення Бершадського району, з метою залучення громадськості до публічного обговорення подальшого реформування пенсійної системи, доводить до відома широкого загалу, що 14 жовтня минулого року Уряд схвалив Концепцію подальшого проведення пенсійної реформи.
В Концепції зазначено, що якість життя населення значною мірою залежить від гідного пенсійного забезпечення людей похилого віку та впевненості у завтрашньому дні осіб, які працюють. Започаткована ще у 1991 році реформа пенсійної системи, шляхом створення на базі Пенсійного фонду України системи збору і розподілу страхових внесків роботодавців і громадян на пенсійні виплати, дала можливість вийти на новий, більш якісний рівень пенсійного забезпечення. Під час реформи здійснено низку важливих для дальшого розвитку пенсійної системи перетворень.
У солідарній системі – забезпечено призначення пенсій на підставі даних системи персоніфікованого обліку; – запроваджено розмежування джерел фінансування пенсій за різними пенсійними програмами між бюджетом Пенсійного фонду України та державним бюджетом; – дещо зменшено обсяг пільг зі сплати страхових внесків, зокрема з травня 2009 року здійснені заходи щодо сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України фізичними особамипідприємцями та членами їх сімей, які беруть участь у впровадженні такими суб’єктами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах, на рівні не меншому мінімального розміру страхового внеску на кожну особу; – законодавчо розмежовано системи справляння податків та справляння страхових внесків; – передано до Пенсійного фонду України функції з призначення і виплати пенсій і грошового забезпечення від Мін оборони, Держприкордонслужби, УДОУ, органів управління інших військових формувань, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, МВС, Держспецзв’язку, ДПА, Мінтранс зв’язку та органів судової влади; – в управлінні Пенсійним фондом України беруть участь представники сторін соціального діалогу (по три представники від профспілок та об’єднань роботодавців); – встановлено мінімальну пенсійну виплату на рівні не нижче прожиткового мінімуму для осіб, які втратили праце здатність, що дозволило виконати в повному обсязі норми статті 46 Конституції України.
Завдяки підвищенню у 2008 році вартості року страхового стажу з 1% до 1,35% вдалось у певній мірі відновити диференціацію розмірів пенсій. Проте існує ще чимало проблем, які потребують вирішення. Фінансово – економічна криза обумовила додаткові труднощі щодо стабільної роботи Пенсійного фонду. Крім того, основною довгостроковою тенденцією демографічної ситуації в Україні, як і в більшості країн світу, є старіння населення, що виявляється у збільшенні частки осіб похилого віку та зміні співвідношень між поколіннями. За період між переписами населення 1959 і 2001 років демографічне навантаження особами пенсійного віку на населення праце здатного віку збільшилося майже вдвічі (з 22,7% до 41,1%). За прогнозом Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, протягом 2010-2025 років це співвідношення досягне 50%, а до 2050 року – 76%.
З метою диверсифікації джерел отримання доходів у старості та пом’якшення в подальшому впливу демографічного фактору на фінансовий стан солідарної пенсійної системи і недопущення зменшення розмірів пенсій, Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено запровадити накопичувальну систему загальнообов’язкового державного пенсійного страхування із фіксованими внесками.
Аналіз здійснених заходів з реформування пенсійної системи свідчить про необхідність коригування процесів подальшого проведення реформи з урахуванням накопиченого досвіду та соціально- економічного стану в країні. При цьому напрямами подальшого реформування мають стати зростання бази справляння страхових внесків, поліпшення фінансового стану Пенсійного фонду України та забезпечення середньої та довгострокової стабільності пенсійної системи, з поступовим переходом до посилення ролі накопичувальних складових пенсійної системи.
Очікуваними результатами реалізації Концепції повинні стати: – фінансова стабільність пенсійної системи; – забезпечення конституційного рівня пенсійних виплат; – запровадження справедливого механізму зростання пенсійних виплат; – створення справедливої пенсійної системи; – правове регулювання пенсійної системи; – розвиток недержавного пенсійного забезпечення.
Враховуючи вище сказане, відповідно до рішення Уряду протягом трьох місяців здійснюватиметься громадське обговорення Концепції дальшого проведення пенсійної реформи в Україні. Запрошуємо всіх бажаючих висловити свої думки та пропозиції на сторінках газети.
Наталія ЧОРНОБАЙ, начальник управління праці та соціального захисту населення РДА.

Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
2 фото   
<b>В Яланці відкрито оновлені заклади</b><br />Одним із позитивних моментів реформи системи охорони здоров’я у районі є те, що медичні заклади отримали...
2 фото   
<b>Золоту Зірку Героя України отримала дружина Юрія Коваленка</b><br />У ході урочистостей до Дня незалежності України Міністр оборони України, генерал-полковник Степан Полторак вручив...
3 фото   
<b>З нагоди Дня культури та аматорів народного мистецтва</b><br />В районній музичній школі 24 березня відбулись урочистості з нагоди Всеукраїнського дня культури та аматорів...
2 фото   
<b>А мав би бути рай...</b><br />Про бригадне село Лугову кажуть, що це райський куточок. З одного боку відмежовує його від Гайворона річка Південний...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Бондар Трохим Григорович (1923) 1923 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Помер від ран 21.08.44. Похов. Молдова.

З історії Бершаді
За роки відбудови народного господарства зросло політичне та економічне значення Бершаді в губернії. 1922 року Бершадь стала центром Ольгопільського повіту. Тепер у місті працювало чотири школи, два лікнепи, клуб, районна бібліотека. Поліпшилося й медичне обслуговування: в лікарні працювали 17 медпрацівників. Трудівники Бершаді в складних міжнародних умовах, коли імперіалістичні уряди всіляко... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Концепція подальшого проведення Пенсійної реформи - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники