П’ятиріччя поступу

 • Подобається1Не подобається
 • 31 Березня 2010, 00:45

Минулого тижня відбулося засідання колегії районної державної адміністрації, на якому розглянуто такі питання: 1. Про хід виконання Стратегії економічного та соціального розвитку Бершадського району за період 2005-2009 років.
2. Про роботу щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення громадян до органів виконавчої влади, виконання контрольних документів у районній державній адміністрації та заходи з підготовки до відзначення на Бершадщині 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні.
З доповіддю по першому питанню виступила голова райдержадміністрації С.Л. Шульц.
Вона відзначила, що минуле п’ятиліття було для бершадців періодом непростих випробувань, а водночас і базою для здійснення нових прагнень та устремлінь, фундаментом для формування нових алгоритмів, прийняття збалансованих рішень та конкретних продуктивних дій органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Це час, який гуртом доводилось долати з місяця в місяць, з року в рік в пошуку раціональних шляхів вирішення наміченого, аналізу помилок та засобів їх подолання.
Подаємо головні напрямки з доповіді голови райдержадміністрації.

Розпочавши роботу в 2005 році, управлінська команда райдержадміністрації глибоко проаналізувала стан економіки району, основи забезпечення соціальних гарантій населення.

Серед чисельних проблем, з якими ми зіткнулися, було виділено найголовніші: – значний обсяг заборгованості із зарплати працівників всіх галузей (майже 1 млн. грн.) при досить низькому її рівні (324 грн. на місяць) або 80 відсотків прожиткового мінімуму для працездатних громадян. За цим показником район перебував на 26-му місці в області; – надзвичайно складна ситуація в сільському господарстві: 15 з 31 сільгосппідприємств перебували на межі банкрутства, по чотирьох її було впроваджено, критична ситуація в тваринництві – район по захворюваності тварин був віднесений до неблагополучних, 5 тисяч гектарів сільгоспугідь не оброблялися; – темпи газифікації ра - йону були фактично ніякими, а про газифікацію об’єктів бюджетної сфери взагалі не йшлося; – у тринадцяти шкільних закладах не було проточної холодної та гарячої води, що ставило під загрозу їх функціонування; – майже повна відсутність інвестиційних пропозицій та проектів.

Була розроблена «Стратегія економічного та соціального розвитку Бершадського району на 2006-2015 роки», її затверджено сесією районної ради в січні 2006 року. Ця стратегія втілюється в життя через пріоритети щорічних Програм соціально-економічного та культурного розвитку.
Не дивлячись на загрозливі масштаби фінансовоекономічної кризи, ситуація в економіці району залишається стабільною і прогнозованою, характеризується позитивною динамікою зростання більшості показників соціально-економічного розвитку. Вона є одним із найважливіших критеріїв формування довіри інвесторів і є тим позитивним чинником, який притягує інвестиційні вкладення.

Кредитні вкладення в економіку за 5 років зросли в 3,2 раза і становлять 338 млн. грн., що в свою чергу дозволило поліпшити стан розрахунків між товаровиробниками і забезпечило позитивний фінансовий результат в господарському комплексі району на рівні 44,5 млн. грн. прибутку.
Райдержадміністрація і райрада, враховуючи виклики, які стоять перед економікою району, будуть всебічно підтримувати і сприяти реалізації нових комп лексно-інноваційних проектів, серед яких модернізація на підприємствах ПАТ «Бершадьмолоко», ДП «Бершадський спиртовий завод», ЗАТ «Бершадський пивокомбінат», розширення виробництва на ВАТ «Птахокомбінат «Бершадський», ТОВ «Автокрафт», повномасштабне відновлення роботи Красносільського цукрозаводу.

На першому етапі реалізації Стратегії соціальноекономічного розвитку досягнуто суттєвих змін у впровадженні перспективних форм власності, стабілізації економічних показників у промисловості, сільському господарстві, галузі торгівлі та побутового обслуговування, в інвестиційній діяльності, впровадження програми газифікації, нових інноваційних та інвестиційних проектів. Серед них: ВАТ «Птахокомбінат «Бершадсь кий», Бершадська філія ТОВ «Зернопродукт МХП».

Продовженням динамічного розвитку стала реалізація поставлених завдань в межах другого етапу: поліпшення показників виробництва продукції, прибутковості підприємств, збільшення обсягів товарообороту та послуг, розвитку малого та середнього бізнесу. Поступова реалізація основних завдань, які передбачали подальший розвиток інфраструктури – будівництво газових мереж, газифікація житлового сектора, активне залучення інвестицій та впровадження інноваційних проектів.

За цей період введено в експлуатацію в 2007 р. 79,1 км газових мереж, в 2008му – 33,9, в 2009-му – 28,6 км. Газифіковано житлових будинків: у 2007 р. – 314, 2008-му – 256, 2009-му – 443. Протягом 2007-2009 років запрацювали інвестиційні проекти: ТОВ «ВКФ «Спайк», ПП «Альянс», ПП «Автокрафт», ВАТ «Птахокомбінат «Бершадський».

Негативний вплив на реалізацію стратегічних завдань та значного покращання показників соціально-економічного розвитку мають наслідки фінансово-економічної кризи, що простежуються в районі з серпня 2008 року.

Але послідовна робота проводилась з початку 2005 року в напрямку розвитку суб’єктів усіх форм власності і господарювання; стимулювання заощаджень та накопичень населення та їх подальше інвестування в економіку району; удосконалення регуляторної політики, зменшення адміністративного втручання в підприємницьку діяльність, підтримка підприємництва, залучення прямих іноземних інвестицій, впровадження інноваційних технологій та розробок; поступове зниження енергоємності виробництв; стимулювання інвестиційної діяльності, яка здійснювалась за рахунок власних коштів підприємств та коштів банківської системи (в докризовий період), дали можливість району за підсумками 2009 року виробити продукції на 436,1 млн.
грн., що в 4 рази більше , ніж у 2004 му.

Навіть у відносно важкий період розп о ч а т о реалізацію двох потужних інвестиційних проектів – на державному підприємстві «Бершадс ь к и й спиртовий завод» та ПАТ «Бершадьмолоко», які в подальшому при зменшенні енергоємності виробництва збільшать обсяги товарної продукції.
Починаючи з 2005 року, проінвестовано в основний капітал 338 млн. грн., що в 3,2 раза більше, ніж за період 2000-2004 років.
Фінансовий результат підприємств району за 2009 рік становить 44,5 млн. грн.

Це більше в 3,4 раза, ніж у 2004 році. А в цілому за п’ятирічку отримано 154 млн. прибутків, в 3 рази більше періоду 2000-2004 років.
Максимальні обсяги прямих іноземних інвестицій спостерігались в 2007 році на рівні 143,3 тис. дол. США.
Аналізуючи діяльність органів виконавчої влади в питаннях виконання головної мети Стратегії «Високий рівень якості життя населення – найважливіший підсумок соціально-економічного та культурного розвитку ра йону», відзначимо, що основним критерієм оцінки роботи будьякої влади є забезпечення зростаючих темпів доходів населення.


Сторінки:
3 2 1
Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
3 фото   
<b>«Поет усього людства…»</b><br />Так сказала про Тараса Шевченка відома англійська політична діячка Полін Бентлі. &ndash; Тарас Шевченко виходить за...
2 фото   
<b>Фронтові дороги Олексія Шемішана</b><br />Недавно відзначив свій 89-ий день народження гвардії полковник, голова Всеукраїнської організації інвалідів війни та...
1 фото   
<b>Атрибути різдвяних свят</b><br />Серед чималої кількості нових свят та традицій залишається популярним і важливим Різдво. Готуються до нього...
2 фото   
<b>Свято сили, здоров'я і гарту</b><br />На Бершадщині, за традицією, День фізичної культури і спорту перетворюється в справжнє спортивне свято. Минулої...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Романівка
Орловський Никифор Семенович (1921) 1921 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Особливо багато праці довелося прикласти для відбудови заводу та господарства радгоспу дружному колективу цукровиків на чолі з комуністом директором цукрового комбінату К. П. Казіміровим. Протягом чотирьох з половиною місяців 1944 року робітники працювали добровільно по 10—12 годин. Уже з жовтня, перекривши заплановані строки, завод став до ладу, почав переробляти цукрові буряки із... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

П’ятиріччя поступу - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення