Влада проти корупції

 • Подобається3Не подобається
 • 1 Вересня 2010 р

18 серпня 2010 року голова облдерж - адміністрації Микола Джига провів прес-конференцію для місцевих ЗМІ на тему «Влада – проти корупції», на якій проаналізував стан боротьби з її проявами на території Вінницької області. Він зупинився на проблемах хабарництва, розкрадання бюджетних коштів, зловживань у сфері земельних відносин та ринку зерна.
Губернатор навів приклади фактів, які були задокументовані відповідними органами на території регіону. Очільник області також наголосив на необхідності протидії низовій корупції, жертвами якої переважно є пересічні громадяни. Експерти називають корупцію основним чинником, який перешкоджає соціальному прогресу в Україні. У рейтингу корумпованості країн, складеному провідним всесвітнім громадським рухом з протидії корупції Тrаnраrеnсу Іпterаntiоnаl, Україна у 2009 році посіла 146 місце серед 180 можливих. У цьому ж списку 2006 року наша держава була 99-ою. Ціна корупції для України – 20 млрд. грн. щороку, припускає Тгаnsparency International.
Закон «Про засади запобігання та протидії корупції» від 11 червня 2009 року, за оцінкою фахівців, докорінно змінить ситуацію. Він не лише суттєво розширив перелік суб’єктів відповідальності за корупцію, а й передбачає покарання навіть за обіцянку або пропозицію такого діяння. Закон набрав чинності з 1 січня цього року, проте був відтермінований парламентом до 1 січня 2011 року. Ініціатором цього законопроекту був тоді ще народний депутат, а нині голова Вінницької облдержадміністрації Микола Джига.
Очоливши область, Микола Джига оголосив, що бере на особистий контроль виконання в регіоні доручення Президента щодо боротьби з проявами корупції в усіх сферах суспільного життя.
Він попередив: «Моя безкомпромісна позиція з цього питання має стати «сигналом» для не чистих на руку чиновників, які хочуть шахрайським шляхом «залізти в чужу кишеню». Корупція, підкреслив губернатор, вразила усі щаблі державної влади регіону – від найменшого посадовця сільської ради до чиновників обласного рівня.
Микола Джига навів декілька конкретних фактів на підтвердження своїх слів.
Порушено кримінальну справу по факту перевищення службових повноважень службовими особами Барської міської ради та Барського комбінату комунальних підприємств при використанні коштів обласного бюджету, виділених на транспортування, переробку та утилізацію твердих побутових відходів. Державі було заподіяно матеріальних збитків в сумі понад 700 тис. грн.
Прокуратурою Жмеринського району порушено кримінальну справу відносно посадових осіб Жмеринської РДА, які, зловживаючи службовим становищем, передали в оренду приватній структурі земельну ділянку з порушенням законодавства, завдавши збитки державі на суму 240 тис. грн..
У вимаганні хабара у сумі 700 тис, грн. було затримано голову Мізяківсько-Хутірської сільської ради за вирішення питання щодо виділення земельної ділянки площею 2 га.
Земельні відносини «рясніють» службовим зловживанням.
Порушено кримінальну справу за фактом підроблення суддею Тульчинського районного суду ухвали, якою було позбавлено права власності на земельні ділянки територіальних громад двох сіл Бершадського району.
Збитки склали майже 4,5 млн. грн.
Продовжується розслідування кримінальної справи відносно групи з ознаками організованості у складі службових осіб ТОВ «Подільський центр землі». Упродовж 2007-2009 років вони привласнили близько 1 млн.
грн., не виконавши своїх договірних зобов’язань з виготовлення технічної документації по видачі державних актів на право власності на землю. На разі встановлюється число громадян, які звертались до цієї структури.
Губернатор обурюється, що нормою життя стало цинічне дрібне хабарництво. Хоча найгучнішою справою року стало затримання «на гарячому» Немирівського мера при отриманні хабара в особливо великих розмірах (майже 2 млн. грн.) Співробітниками управління державної служби з боротьби з економічною злочинністю затримано «на гарячому» завідуючу відділенням Вінницької обласної клінічної лікарні, яка як член лікарсько-консультаційної комісії вимагала від матері дитини-інваліда 2500 грн. за надання рішення щодо продовження виплати соціальної допомоги.
Прокуратура Немирівсь - кого району порушила кримінальну справу відносно майстра Вінницького обласного навчально-курсового комбінату, який неодноразово брав хабарі за видачу фіктивних свідоцтв про підвищення кваліфікації тракториста.
Також керівник області звернув увагу на недоступність та закорумпованість системи реєстрації автотранспортних засобів.
«Скільки поневірянь проходить людина, щоб зареєструвати автомобіль! Йому доводиться «кланятися» чиновникам і платити їм кошти, інакше вона для них ніхто».
Микола Джига наголосив: чиновники жорстко каратимуться за будь-яке нецільове використання бюджетних коштів. Наживатися на соціально незахищених категоріях населення – дітях, інвалідах, ветеранах війни – в області не дозволять, додав він.
Губернатор повідомив про порушення прокуратурою Ленінського району м. Вінниці кримінальної справи щодо розтрачання 600 тис.
грн. бюджетних коштів на «будівництві» Сосонської загальноосвітньої школи Вінницького району та нанесення збитків на загальну суму понад 1 млн. грн. у зв’язку з поданням неправдивих даних по виконанню реконструкції спортивного комплексу та капітальному ремонту будівлі харчоблоку Самгородецької спеціальної школи-інтернату І-ІІІ ступенів Козятинського району.
Губернатор заявив, що категорично присікатиме використання корупційних схем в області, а чистоту і моральність чиновницької «армії» назвав однією з умов довіри населення до владних інституцій.
Прес-служба голови облдержадміністрації.

Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Виїзний прийом до Лісничого</b><br />13 квітня 2011 року робоча група спеціалістів райдержадміністрації, очолювана першим заступником голови...
5 фото   
<b>Кубок з армспорту серед юнаків та дівчат</b><br />31 березня 2012 року в приміщені Будинку Культури с. Лісничого був проведений «КУБОК» з армспорту серед юнаків та...
2 фото   
<b>Бронзові призери чемпіонату</b><br />Протягом п’яти днів проходили у Ковелі Волинської області чемпіонат України серед підлітків 1997-1998 років...
13 фото   
<b>ФЛОРИНО</b><br />Засноване італійським інжинером Флорингом у&nbsp;XV столітті, від імені якого і походить назва села.
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бирлівка
Максимець Петро Іванович (1923) 1923 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.08.44.

З історії Бершаді
Цікаво проводять своє дозвілля трудящі в численних гуртках та студіях художньої самодіяльності, які є на всіх підприємствах, в навчальних закладах. Хоровий і танцювальний колективи спиртового комбінату — дипломанти республіканського огляду колективів художньої самодіяльності. Незмінним успіхом користуються не тільки в районі, але й в області хор вчителів міста, естрадний оркестр,... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Влада проти корупції - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення