А в нашій області у першій фазі програми було задіяно шість районів. Зараз досвід, напрацьований у визначених районах названих областей, поширюється на всі райони цих регіонів. Згідно з програмою, обрано десять районів, представники яких будуть навчатися новим технологіям та напрацюванням.
Головними критеріями відбору для навчання стали і професійна підготовка персоналу, і перспективність закладів охорони здоров’я. Крім згаданої десятки, наш район потрапив ще й у четвірку тих, які будуть контролюватися національними експертами з Києва.
Інші ж райони контролюватимуться силами обласного управління охорони здоров’я.
Днями робоча група представників управління відвідала Бершадщину, ознайомилася з роботою акушерсько-пологового відділення районної лікарні, як кажуть, побачили базову ситуацію.
Після цього надаватимуться відповідні рекомендації досвідчених лікарів і необхідна допомога.
Працівники відділення проходитимуть навчання у Вінниці протягом п’ятнадцяти днів, знайомитимуться з європейськими та світовими нормами надання допомоги матері і дитині.
Україно-швейцарська програма базується на трьох складових: навчання персоналу (очне і дистанційне), впровадження новітніх методик і технологій, які будуть використовуватися, а також телемедицини – спілкування через Інтернет і доступ до необхідної бази даних. Четвертою складовою можна назвати контроль обладнання, яке функціонує в лікарні.
Кошти під згадані заходи програми «Здоров’я матері і дитини» виділяє Швейцарська Конфедерація.
Через півроку буде перевірено стан впровадження згаданих вище заходів і розроблено рекомендації щодо дальшого поліпшення роботи закладу.