Предмет обговорення – аграрна стратегія і земельні питання

 • Подобається0Не подобається
 • 18 Листопада 2012 р

Минулої п’ятниці відбулося засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради, на якому розглянуто два важливі й актуальні питання. В роботі взяли участь голова районної ради М.Г. Бурлака та його заступник В.С. Бондаренко, перший заступник і заступник голови райдержадміністрації В.М. Оркуш і В.Я. Кушпела, окремі депутати райради, начальники відділів РДА, міський і сільські голови та спеціалісти-землевпорядники. Присутні насамперед заслухали інформацію начальника управління Державного казначейства у Бершадському районі Г.Л. Усатюк стосовно казначейського обслуговування місцевих бюджетів, а також директора структурної одиниці «Бершадські електромережі» В.Т. Власюка з приводу надання послуг з електропостачання, а вже потім перейшли до розгляду питань порядку денного.

Про стратегію соціальноекономічного розвитку сільських територій «Рідне село» та визначення шляхів і заходів з розвитку сільськогосподарської обслуговуючої кооперації інформував начальник агропромислового розвитку райдержадміністрації В.П. Бондарина. Основні її положення розроблені Міністерством аграрної політики України за участю Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад, профільних громадських організацій, міжнародних експертів та аграріїв.

Базуючись на досвіді США, Канади, Китаю, Кореї та країн Європейського Союзу, вона зорієнтована на створення сільськогосподарських кооперативів та підтримку державою дрібних і середніх товаровиробників.

Основний принцип ініціативи «Рідне село» – принцип сільськогосподарської кооперації. Кооперативний рух серед дрібних і середніх виробників – один із дієвих європейських інструментів сталого розвитку.

Більшість дрібних та середніх сільгоспвиробників взагалі не мають або мають вкрай обмежені можливості для первинної обробки та зберігання зібраного урожаю. Вони не в змозі забезпечити ефективне просування і збут своєї продукції на ринку. Кооперативні ж формування таку можливість надають. Через систему кооперації дрібний виробник зможе отримати державну підтримку, донорську допомогу та доступ до кредитних ресурсів. Крім того, вважається, що кооперативи стануть ефективним механізмом згуртування селян, сприятимуть розв’язанню низки їхніх соціально-економічних проблем. Саме тому створення кооперативів – заготівельних, виробничих та обслуговуючих – й було покладено в основу програми «Рідне село».

Вважається, що це не лише сприятиме наповненню бюджету, а й поліпшить добробут селян, зменшить соціальну напругу в суспільстві через безробіття.

Про стан інвентаризації земельного фонду та нормативної грошової оцінки земель населених пунктів інформував начальник відділу Держкомзему у Бершадському районі В.Д. Гладкий. Це питання перебуває на особливому контролі у владних структур району.

Нормативна грошова оцінка є базою оподаткування в Україні. Відповідно до чинного законодавства нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, незалежно від їх цільового призначення, проводиться не рідше, ніж один раз на 5-7 років.

Стосовно інвентаризації земельного фонду В.Д. Гладкий повідомив: станом на початок нинішнього року в межах населених пунктів проінвентаризовано 13634 га, що становить 89,9% від загальної площі в межах населених пунктів. Земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів проінвентаризовано 15435 га (99,5%).

В обговоренні цього питання взяли участь Осіївський, Серединський і Великокиріївський сільські голови В.М. Соколюк, М.В. Швабський і М.Ю. Поліщук та заступник голови РДА В.Я. Кушпела.

Координаційна рада рекомендувала відділу Держкомзему у Бершадському районі визначити перелік сільських населених пунктів, в яких необхідно завершити повторну грошову оцінку земель, та внести райдержадміністрації, органам місцевого самоврядування базового рівня пропозиції, що стосуються фінансування робіт з проведення грошової оцінки та інвентаризації земель. Крім того, міській та сільським радам було рекомендовано до 1 січня 2013 року провести аналіз стану інвентаризації земель населених пунктів, а також за необхідністю укласти угоди щодо повторної оцінки земель, передбачивши для цього відповідне фінансування у місцевих бюджетах.

Вів засідання і підбив підсумки голова районної ради М.Г. Бурлака.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Г.М. Заболотний: нас єднає Бершадська земля</b><br />Голова обласної ради побував із дводенною робочою поїздкою у районі. Приїзд Григорія Михайловича очікувався багатьма...
14 фото   
<b>СУМІВКА</b><br />Перша назва - Красний городок. Село було тричі спалене. Назва ймовірно ві слова &quot;сом&quot; або &quot;сум&quot;....
2 фото   
<b>Годованець Ганна Дмитрівна</b><br />Мандрик-Годованець Ганна Дмитрівна Народилася 21 травня 1926 року в сімї селянина в с. Романівці. Батьки займалися...
10 фото   
<b>Вінниччина очима редактора: Бершадщина</b><br />Відразу зазначу, що описувати побачене під час кожного туру &ndash; а це відвідини конкретного району, хоч і складно,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Лагутін Михайло Володимирович (1907) 1907 р., м. Самарканд, Узбекистан, українець, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Помер від ран 26.03.44.

З історії Бершаді
Широкого розмаху стахановський рух набув на спиртовому та пивному заводах, меблевій фабриці, маслозаводі, серед робітників артілей. Учасники змагання, маючи значні трудові досягнення на своїх підприємствах, подавали шефську допомогу сільським трудівникам. Ще з довоєнних часів збереглись міцні зв'язки робітничого колективу цукровиків з селянами с. Поташні. Робітники після закінчення... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Предмет обговорення – аграрна стратегія і земельні питання - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення