Fridge magnet wooden gears

Разом працювати на розвиток регіону

  • Подобається0Не подобається
  • 20 Березня 2013, 23:06

На цьому у понеділок наголосив голова облдержадміністрації І.М. Мовчан на пресконференції, під час якої він повідомив про новий формат взаємодії з керівниками районів, про результати роботи обласної влади за останні три роки й окреслив основні завдання на рік нинішній.

– Влада країни взяла курс на серйозне реформування всіх галузей. Такого ж курсу притримується владна команда Вінниччини, – зазначив керівник області. – Вдалося стабілізувати темпи економічного розвитку, збільшити обсяги реалізації промислової продукції, скоротити заборгованість із виплати заробітної плати, поліпшити ситуацію у будівельній галузі, налагодити партнерські стосунки із бізнесом. В області своєчасно виплачувались пенсії, зарплати та соціальні виплати. Ми маємо серйозні здобутки у соціально-гуманітарній сфері.
Повідомляючи про основні досягнення обласної влади, Іван Михайлович наводив конкретні цифри. За деякими показниками Вінниччина посідає провідні місця в Україні, і є підстави розраховувати, що ці позиції утримуватиме й надалі.

Так, Вінниччина посідає третє місце серед регіонів України за темпами розвитку виробництва промислової продукції. В області значно пожвавилося промислове будівництво. Вже два роки поспіль Вінниччина займає перше місце по впровадженню енергозберігаючих технологій. За темпами зростання обсягів товарообігу три роки поспіль область утримує 4-5 місце серед регіонів України. За три роки вдвічі зросли надходження до місцевого бюджету від діяльності малого бізнесу.

За темпами росту рівня середньомісячної заробітної плати серед регіонів України за 2012 рік Вінницька область посідає перше місце. Зарплата в порівнянні із 2009 роком зросла в 1,6 раза. Але проблема погашення заборгованості виплат поки що не розв’язана остаточно.

Вінниччина має один із найпотужніших в Україні агропромисловий комплекс.

Уперше за роки незалежності протягом останніх двох років область збирає майже 4 млн. тонн зернових. У 2012 році зібрано 3,7 млн. тонн зерна, а в 2011-му отримано найвищий валовий збір зернових за всю історію Вінниччини – понад 4,2 млн. тонн. За обсягами виробництва сільськогосподарської продукції в 2010 і 2011 роках область займала перше місце в Україні, в 2012 році – друге.

За підсумками минулого року область посіла перше місце в Україні за обсягами валової продукції рослинництва, плодово-ягідних культур, друге – за обсягами виробництва зернових культур та цукрових буряків, третє – за валовими зборами картоплі.

Вінниччина посідає перші місця в Україні з виробництва молока, чисельності поголів’я великої рогатої худоби та четверте місце з поголів’я птиці.

Головний пріоритет соціально-економічного розвитку Вінниччини – якість і доступність медичних послуг. На здійснення медичної реформи виділено понад 118 мільйонів гривень державних субвенцій.

Завершено перший етап реформування галузі охорони здоров’я. У всіх районах створено центри первинної медико-санітарної допомоги.

Суттєві зміни відбулися на вторинному рівні надання медичної допомоги.

За останні три роки завершено кілька освітянських довгобудів. Найбільшими досягненнями у цій справі можна вважати відкриття сучасних шкіл у Шаргороді і Томашполі. Відкрито 83 дошкільні заклади. Чимало ДНЗ, які раніше були закриті, відновили роботу. Школи Вінниччини за рахунок державного та обласного бюджетів отримали 79 автобусів, 39 з них – минулого року. Це дало змогу майже на 100% вирішити проблему підвезення дітей до навчальних закладів.

Серед планів на 2013 рік є підвищення якості освіти і реорганізація неефективних навчальних закладів, які не можуть забезпечити отримання якісних знань.

– Я знаю, що є чимало обурень, спричинених темою реорганізації малокомплектних шкіл, – зазначив голова ОДА. – Але вкотре підкреслюю: наша мета полягає не в їх закритті, а в створенні умов для якісної освіти. Якщо в школі навчається 10-20 учнів, то бюджетні витрати на навчання одного учня складають до 30 тисяч гривень на рік, а то й більше, як у престижному університеті. Якість освіти при цьому – нульова.

Пріоритетною галуззю в 2013 році визначено охорону здоров’я. Цього року необхідно у кожному районі відновити роботу щонайменше двох дитячих садків та збудувати один восьмиквартирний будинок. Одне з головних завдань влади – повне погашення заборгованості із заробітної плати та легалізація заробітних плат на підприємствах області. У кожному районі заплановано створення сучасних дозвільних офісів. Посиленої уваги вимагають питання благоустрою територій, упорядкування та паспортизація сміттєзвалищ, організація вивозу й утилізації сміття.

На завершення голова облдержадміністрації І.М. Мовчан відповів на запитання журналістів.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
7 фото   
<b>«Млиноманія» кличе нових та старих друзів до берегів Південного Бугу!</b><br />4-5 серпня в селі Печера Тульчинського району Вінницької області традиційно відбудеться щорічний фолк-рок фестиваль...
2 фото   
<b>Нарада з питань газифікації району</b><br />Голова районної державної адміністрації Олександр Снігур 28 серпня 2012 року провів чергову робочу нараду щодо...
18 фото   
<b>Александров Єфім Борисович</b><br />Александров (Зіцерман) Ефіміан Борисович&nbsp;народився 13 травня 1960 року в місті Підволочиськ Тернопольськой...
4 фото   
<b>У концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України</b><br />22 серпня у концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України голова облдержадміністрації Іван...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Воротило Микита Несторович (1914) 1914 р., українець, селянин. Рядовий. Загинув 02.04.45. Похов. Німеччина.

З історії Бершаді
Виникнення козацтва посилило оборонне значення Бершаді. Ще в першій половині XVI ст. сюди з Поділля і Волині збиралися втікачі, які створювали козацькі загони. Існування «непослушного» населення мало значний вплив на місцеве селянство, яке відмовлялося платити феодальні податки. В матеріалах опису староства 1616 року є відомості, що в південних районах селяни податків не платили. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Разом працювати на розвиток регіону - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники