Окреслюючи коло пріоритетних завдань, на які зробила ставку у своїй діяльності обласна влада, Іван Михайлович зазначив, що це: – охорона здоров’я; – освіта; – агропромисловий комплекс; – відносини з бізнесом; – стан закладів культури; – екологія краю; – благоустрій територій; – житлове будівництво.
А найголовніше – це вирішення питань фінансового забезпечення розв’язання проблем у пріоритетних сферах.
Іван Мовчан: – Відповідно до кожного пріоритету ми розписали цілий ряд заходів у деталях щодо забезпечення адміністрування і фінансування цих заходів протягом січня-березня. Разом із відповідними службами облдержадміністрації ми відпрацьовували всі ці позиції.
У пріоритетній галузі охорони здоров’я, за словами очільника області, розпочали із сільських ФАПів, і в поточному році робота із їх поліпшення продовжиться.
– У цій галузі ми ставили за основу те, що нам необхідно відпрацювати кожен ФАП, амбулаторію, лікарню у такому форматі і з таким підходом, щоб протягом цього року створити належні умови для якісного надання медичних послуг. На 2013 рік заплановані ремонти в 112 амбулаторіях та 723 ФАПах. У першому кварталі проведено ремонт у 30 амбулаторіях і в 79 ФАПах.
Завдання абсолютно реальні: є певні вимоги, розуміння і реальне фінансове забезпечення абсолютно на всіх рівнях, і я переконаний: нам удасться в цьому році продовжити і завершити в принципі ту роботу, яку розпочали два роки тому.
На кінець року матимемо мережу амбулаторій і ФАПів та первинну ланку із якісно новим наповненням і якісним обслуговуванням людей.
Під час прес-конференції за підсумками 100 днів роботи на посаді голови ОДА Іван Мовчан детально розповідав про стан справ у галузі освіти, зокрема, про оптимізацію мережі навчальних закладів. При цьому він наголосив: – Наша мета – не закриття шкіл, а забезпечення доступу до якісної освіти. Це і наявність у школі внутрішньої вбиральні, і безпечна котельня, і якісні освітянські послуги, і якісне харчування.
Наразі відпрацьовується обласна цільова програма, яка покликана поліпшити харчування дітей у школах.
А з приводу якості навчання, то очільник ОДА озвучив позицію обласної влади: багатокомплектні школи можуть дати учням сучасні і більш повні знання: – У нас 27 шкіл, в яких навчається до 10 дітей, 30 шкіл – до 20 і 101 школа – до 40. У цих навчальних закладах більше тисячі дітей навчаються за індивідуальною програмою. У день такі учні навчаються годину-півтори.
Вони реально не адаптовані до соціуму. Нам необхідно про це говорити і цивілізовано вирішувати ці проблеми. Як сьогодні цих дітей довезти, як відпрацювати технічний регламент по забезпеченню автобусами, якою буде форма водія, етикет його поведінки. У Немирівському районі нині більше 200 дітей навчаються за індивідуальною формою.
Хіба сьогодні, на початку ХХІ століття, маючи такі комунікаційні і транспортні забезпечення, треба витрачати кошти у 3-4, а то і в 5-6 разів більші, ніж у середній багатокомплектній школі? Якщо попрацювати з цими дітьми, показати їм краще, вони ніколи не захочуть повертатися у малі школи.
Обласна влада в контексті співпраці з бізнесом, за словами голови, в пріоритет ставить партнерські стосунки.
Але пильнує, щоб і бізнес сплачував податки та гідні зарплати людям: – Основний акцент – легалізація робочих місць, рівень зарплати. Нині величезна частина бізнесу має тільки претензії до держави, не віддаючи їй абсолютно нічого, не сплачуючи жодної гривні податків і утримує в себе десятки і сотні працівників із зарплатою нижче мінімальної.
Владна команда ОДА також вирішує проблемні питання в агропромисловому комплексі: – Маємо певну відпрацьовану структуру посівів. Думаю, що вона досить правильна. Акцент, який робимо сьогодні, – це збільшення площі кукурудзи, сої, картоплі та овочів, кормових культур.
Це саме той напрямок, який має регулюватися державою.
Чимало часу довелося попрацювати, щоб довести площі посіву соняшнику до того порядку, якого не було до цього.
Наводимо порядок на ринку молока. У більшості районів маємо укладені угоди між молокоздавачами і заводами у тому регламенті, який ми вимагаємо. Це більше 80 відсотків по області.Участині укладання соціальних угод ми матимемо сьогодні 40 млн. грн.
Це кошти, які будуть спрямовані на розвиток наших соціальних програм.
Також очільник обласної адміністрації розповів про здобутки у відродженні галузі культури: – Коли реально зробили інвентаризацію всіх культурних закладів, то, повірте, інколи плакати хотілося від їхнього стану. Сьогодні ж маємо чітку програму в цьому напрямку. З культури розпочинається все.
Я намагаюся це демонструвати і доносити до свідомості всіх керівників підрозділів, райдержадміністрацій, сільських територій.
Проблеми екології обласна влада вирішує в ключі боротьби з стихійними сміттєзвалищами та шляхом висаджування мільйона дерев довкола них. А ще ж понад три мільйони дерев і кущів було заплановано висадити в день суботника у парках, скверах, придорожніх смугах. І сам керівник області запланував висадити до сотні дерев.
Іван Мовчан відповів також на запитання присутніх журналістів.