Серединка як взірець

 • Подобається0Не подобається
 • 21 Квітня 2013, 19:11

Минулого тижня голова райдержадміністрації Михайло Бурлака, голова райради Микола Грабчак та головний лікар комунальної установи «Бершадський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Лілія Брикуля у рамках традиційного виїзного прийому навідалися до серединської громади. У зустрічі взяли участь сільський голова Михайло Швабський, очільник місцевого сільгосппідприємства ТОВ «Прогрес» Олександр Кавун, депутати сільської ради, представники медичної, освітньої галузей, жителі села.

З самого початку перейшли до справ. Відкрив зібрання Олександр Кавун з представлення розробленої спільними зусиллями серединчан програми соціально-економічного та культурного розвитку територіальної громади. Цікаво, що вона має неоднозначну назву – «Прогрес для рідного села». У ній подано інформацію про роботу, виконану та заплановану товариством, спрямовану на покращення життєвого рівня населення Серединки.

Олександр Федорович прозвітував про придбання обіцяної мультимедійної дошки школі, про передбачені кошти на встановлення там нових вікон. Також виконується і планується в подальшому надавати допомогу на покращення харчування дітей у школі та садочку, забезпечення їх новорічними подарунками. Є у полі зору сільгосппідприємства і пошкоджена покрівля дошкільного закладу, яку неодмінно потрібно полагодити та пофарбувати, і під’їзд до церкви, щоб вантажний автомобіль міг наблизитись, та люди ходили по пішохідній доріжці, а не по грязюці. Не було забуто і про премію імені Василя Думанського, на яку теж заплановано кошти. Серед пунктів, вказаних у програмі, є і благоустрій, і ритуальні послуги, оплата електроенергії та водопостачання, будівництво меморіального майданчика на кладовищі та інше.

Окремим є питання газифікації села. Значних зусиль це коштувало всім, але згідно з планами, блакитний вогник запалає у Серединці вже 1 травня. Досить позитивним є факт тісної співпраці влади району та ТОВ «Прогрес». Згадуючи події дворічної давності (тоді питання газифікації ще тільки піднімалося, і ніхто не вірив у втілення цього задуму), Олександр Федорович щиро дякував Михайлу Григоровичу за підтримку, особливо моральну.У свою чергу керівник ТОВ «Прогрес» почув на свою адресу подяку від очільників району за дієвість, старанність, відповідальність та патріотизм. Бачимо наочний приклад, як згуртованість та чіткість дають результат.

Окремим завданням виїзду в Серединку було вирішення питання обладнання на місцевому ФАПі внутрішньої вбиральні. Однак воно не переросте у проблему, адже Олександр Кавун уже погодився допомогти, а також пообіцяв виділяти кошти на медикаменти (про це теж зазначено у програмі).

– Дуже приємно здивований цією програмою, – прокоментував сільський голова Михайло Вікторович, – цифри хороші, і буде чудово, якщо все це буде реалізовуватися. Адже тільки спільними зусиллями господарників та жителів Серединка розвиватиметься і процвітатиме.

У свою чергу голова РДА Михайло Григорович висловив своє задоволення обсягом виконаної роботи, існуванням такого чіткого проекту на близьке майбутнє та відзначив, що такий план мав би бути в кожній територіальній громаді. Також він зробив загальний аналіз розвитку району, згадавши про відновлення роботи Бершадського спиртозаводу (хоч на паперах він уже і не завод), збільшення виробничої потужності пивокомбінату, про будівництво газопроводу, зокрема підведення його до райцентру.

– Великі надії покладаємо на втілення цього стратегічного об’єкта, – зазначив М.Г. Бурлака, – це допоможе отримати певні позитивні зрушення в економічному плані, і, як наслідок, зможемо вирішити ряд соціальних питань.

Під час зустрічі від населення прозвучало лише одне питання. Воно стосувалося вуличного освітлення (точніше його відсутності). Але голова РДА відповів, що підкаже сільському голові, як вирішити цю проблему.

Також у той день виїзна група оглянула ФАПи у Тернівці, Теофилівці та БерізкахБершадських, поспілкувалася з фельдшерами та акушерами на місцях, вислухала, які є проблеми та труднощі. Практика таких зустрічей сприяє наближенню до людей, дає більше можливостей їм допомогти.

Юлія ШЕВЧЕНКО


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
5 фото   
<b>Сімейна медицина: сьогодення і перспективи</b><br />2013 рік ознаменувався важливими кроками на шляху до покращення медичного обслуговування жителів нашого району....
15 фото   
<b>КРАСНОСІЛКА</b><br />Село виникло в Х/ІІ столітті на мальовничому місці. Відтак його назвали &quot;Красне село&quot;,...
3 фото   
<b>Паньковецький Сергій – призер чемпіонату України</b><br />Учень Бершадської школи №1 Паньковецький Сергій в черговий раз показавши відмінні результати на республіканських...
19 фото   
<b>М'ЯКОХІД</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Федик Артем Дмитрович (1924) 1924 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 03.05.44. Похов. с. Голоєшти, Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Виникнення козацтва посилило оборонне значення Бершаді. Ще в першій половині XVI ст. сюди з Поділля і Волині збиралися втікачі, які створювали козацькі загони. Існування «непослушного» населення мало значний вплив на місцеве селянство, яке відмовлялося платити феодальні податки. В матеріалах опису староства 1616 року є відомості, що в південних районах селяни податків не платили. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Серединка як взірець - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення